Hamburský triatlon 2017: Společnost STILL opět obsadila stupně vítězů

Společnost STILL zvítězila v soutěži firem v olympijské kategorii triatlonu pod záštitou společnosti Hamburg Energie.

Triatlonový tým STILL v sobotu před startem kategorie sprint.

Tým STILL před olympijskou kategorií triatlonu v neděli.

Hamburk, 16. 7. 2017 – V letošním ročníku hamburského maratonu reprezentanti společnosti STILL opět dosáhli na stupně vítězů. 15. – 16. 7. se na start 16. ročníku závodu Hamburg Wasser World Triathlon 2017 (největšího triatlonu na světě) v kategorii sprint a v olympijské kategorii postavilo 84 nadšených sportovců a sportovkyň z řad zaměstnanců společnosti STILL z pěti zemí. Zástupci společnosti STILL se letos zúčastnili již po desáté.

70 zaměstnanců a zaměstnankyň se v sobotu postavilo na start závodu s názvem HEPP!, soutěže firem pod záštitou společnosti Hamburg Energie. Síly zde poměřilo více než 30 firemních týmů a soutěžilo se o titul nejsportovnější společnosti. Výsledek týmu se vypočítává z pořadí doběhnutí do cíle. Reprezentanti společnosti STILL zvládli sportovní výzvu v kategorii sprint bravurně a i letos obsadili stupně vítězů. Prvních šest závodníků v barvách STILL v cíli doběhlo díky vynikajícímu týmovému výkonu v čase 07:04:12 hodiny a o téměř 14 minut tak dokonce překonalo vlastní loňský výkon. Prosadili jsme se i v kategorii jednotlivců: Nejlepším reprezentantem STILLu byl Carsten Henneick s časem 01:07:47 hodiny, čímž se současně dostal i do první desítky v celkovém hodnocení. Mezi ženami byla nejlepší závodnicí v barvách STILLu opět Finnja Kietzke s časem 01:29:05.

Po úspěšně zvládnutém sobotním závodu kategorie sprint, při kterém museli závodníci zdolat 500 metrů plavání, 22 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu, prověřilo v neděli 14 odvážných zaměstnanců svou sportovní zdatnost v olympijské kategorii. Zde se plave 1,5 kilometru, na kole se jede 40 kilometrů a běží se 10 kilometrů. I v tomto závodě se zaměstnanci STILL blýskli výdrží a v hodnocení triatlonu „Hamburg Energie“ obsadili po dvou 2. místech v předcházejících dvou letech, tentokrát 1. místo – s celkovým časem 13:54:09 hodiny. Nejlepším závodníkem v dresu STILL byl Eric Hagenow s časem 02:10:50 hodiny, čímž současně obsadil i 1. místo ve své věkové kategorii.

Hamburg Wasser World Triathlon je The World's Biggest Tri – největší triatlon na světě. Triatlon pro profesionály a amatéry se koná každoročně od roku 2002 a patří do série „ITU World Triathlon Series,“ exkluzivního okruhu osmi významných závodů na celém světě. Kromě 120 profesionálních sportovců, kteří bojují o body do světového poháru, se závodu každý rok před zraky přibližně 300 000 nadšených diváků účastní cca 10 000 amatérských sportovců a asi 30 firem.