Kronika

Hans Still
Světelná stanice "Matador"
Světelná stanice "Matador"
Zakladatelská léta
Zakladatelská léta

1920: Zakladatelská léta

1. února 1920 založil jeden mladý muž v hamburské Spaldingstrasse malý opravárenský závod pro elektromotory. Hans Still byl ve věku 22 let a byl plný energie. Všechno muselo jít rychle - především pro zákazníky.

Nabízel "rychlou pomoc", spolehlivost a vysokou kvalitu. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. S podivuhodnou rychlostí stoupal nahoru. Vedle oprav elektromotorů vyvíjel již v roce 1920 vlastní produkty. Světelná stanice "Matador" byla první, brzy následovaly malé, přenosné zdroje proudu (1924).

Dále byla nabídka završena prodejním programem generátorů proudu. Jak rychle mladý podnik rostl, je zřejmé z rostoucího počtu zaměstnanců. Hans Still měl na začátku pouze dva zaměstnance, jednoho pracovníka pro vinutí kotev a jednoho montéra. Tito tři potřebovali rychle posilu. Každý rok byli přijímáni noví zaměstnanci. Již v roce 1924 měl podnik 20 zaměstnanců. V roce 1937 jich bylo více než 500, o dva roky později již více než 1000. Dnes pro STILL pracuje na celém světě více než 6.000 pracovníků.

Netrvalo dlouho a prostory byly společnosti příliš malé. Z tohoto důvodu se firma STILL v roce 1927 přestěhovala do nedaleké Wendenstraße. Ale ani zde nebylo možné zůstat dlouho. Růst pokračoval a již brzy byly kapacity opět vyčerpány. Hans Still se musel poohlédnout po novém sídle, které by poskytlo prostor pro budoucí expanzi. V roce 1932 jej nalezl: Pozemek mezi Liebigstraße a souběžnou Berzeliusstraße v hamburské čtvrti Billbrook. Zde se nachází mateřský podnik dodnes.

Hans Still řídil osudy podniku do své tragické smrti v roce 1952 (o život přišel spolu se svou ženou při autonehodě). Zanechal podniku své zásady, které jednou vyjádřil následujícími slovy:

„Vysoká výkonnost, hospodárnost výrobků, pečlivá výroba a plošný servis jsou solidním základem pro kvalitu STILL.“

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.