Kronika

1980: První miliarda - Ve znamení rozmachu

První miliarda - Ve znamení rozmachu

Od začátku sedmdesátých let STILL zaznamenal mimořádné nárůsty obratu. Po roce 1971 se obrat pohyboval kolem 200 milionů DM. V polovině osmdesátých let se téměř ztrojnásobil a v roce 1989 pokořil miliardovou hranici.

Odbytový úspěch, který se projevil v číslech týkajících se obratu, byl doprovázen racionalizačními opatřeními, zvýšením produktivity a značnými investicemi, aby se rapidní růst zabezpečil solidním fundamentem.

Jedním z přijatých opatření bylo vytvoření nové učňovské dílny a postavení nové budovy pro oddělení vývoje a konstrukce.

Ve stejném období investoval STILL do projektů týkajících se lepší péče o zákazníky. Např. v Brémách (1983) a v Mnichově byly postaveny nové moderní hlavní pobočky, aby bylo možné poskytovat v těchto regionech ještě lepší servis. V roce 1980 integroval STILL pobočný závod Jarrestrasse, který byl o deset let dříve zřízen v hamburské čtvrti Barmbek, do hlavního závodu v Berzeliusstraße.

Dále byly rozšiřovány, budovány a modernizovány kapacity podniku. Do osmdesátých let spadá instalace prvních svařovacích robotů, instalace výkonných zařízení CAD, spojení výrobních míst v Hamburku.

Podstatný podíl na pozitivním vývoji měl i rostoucí zahraniční obchod. V roce 1984 činil odbyt v exportu více než 50 %. Převzetím francouzské firmy SAXBY v roce 1989 a založení zatím 12 zahraničních společností STILL tento trend stabilizoval a dále rozvíjel.

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.