Hbitost a rychlost ve dvojitém provedení

S nosností až 2 500 kg a nejvyšší rychlostí 14 km/h prokazuje vozík EXH-SF své přepravní schopnosti.

Přesnost a manévrovatelnost: díky celkové šířce pouhých 720 mm lze vozík EXH-SF bezpečně a přesně provést i nejužšími uličkami a stísněnými skladovacími prostorami.

Naprostá bezpečnost: boční rameno s možností vlastního nastavení podle výšky řidiče zajišťuje bezpečné brzdění a optimální ochranu ve všech jízdních situacích.

Citlivý k zádům: vestavěný kompresor umožňuje individuálně nastavit platformu se vzduchovým tlumičem podle hmotnosti řidiče.

Mimořádně rychlý a kompaktní: nový vozík EXH-SF s nízkou plošinou, nosností až 2 500 kg a nejvyšší rychlostí 14 km/h.

Ergonomické ovládání umožňuje řidiči využívat všechny funkce pro jízdu, zvedání i spouštění, aniž by musel ovladač pouštět z rukou. Malá šířka (pouze 720 mm) přináší vyšší manévrovatelnost, především při použití společně s rampou.

Rychlá, bezpečná manipulace se zbožím za všech okolností: optimální výhled na vidlice umožňuje rychle zvedat i spouštět celý náklad.

5kolová konstrukce zajišťuje řidiči vysokou míru tlumení nárazů, společně s optimální trakcí. Vše podporuje centrální hnací kolo a boční kola s pružinovou podporou.

Ani přeprava těžkých břemen není s vozíkem EXD-SF 20 nijak namáhavá, díky dvěma plošinám s nosností až 2 000 kg a elektrickým řízením.

Hamburk, 1.dubna 2019 – krátké obrátkové časy na rampě a rychlé interní operace nebo skladové přesuny v závodě: společnost STILL se zaměřila na tyto cíle a opět rozšířila své produktové portfolio v sektoru vozíků s nízkými plošinami o modely EXH-SF 20/25. Dvojité vysokozdvižné vozíky EXD-SF 20 vycházejí ze stejné platformy a nabízejí uživatelům mnoho technických inovací. Stroje s nejmenší šířkou na trhu v hodnotě 720 mm mají výjimečně kompaktní a ergonomickou konstrukci s jedinečným pružinovým zavěšením plošiny. Vozík EXH-SF má nosnost 2 500 kg pro náročné aplikace a EXD-SF unese až 1 000 kg na sloupovém zvedáku a 1 000 kg v úvodním zdvihu. Vozíky byly vyvinuty pro přepravu na dvou plošinách a skladové přesuny do výšky až 2 942 mm – v závislosti na zvedacím sloupku. Díky tomu představují oba nové stroje výraznou pomoc ve skladech.

Stroj se dvěma plošinami dosahuje maximální rychlosti 10 km/h a využívá systém dynamického řízení jízdy STILL, jenž se automaticky přizpůsobí hmotnosti nákladu a výšce zdvihu. Jakmile zdvih přesáhne hodnotu 1 800 mm, vozík EXD-SF přejde do režimu nízké rychlosti, což zajišťuje bezpečný provoz. Vozík se dvěma plošinami je možné vybavit mřížkou pro ochranu nákladu, která zvyšuje bezpečnost. Boční ramena pak mohou zůstat odklopená i při výšce zdvihu nad 1 800 mm. Díky přepravním a asistenčním funkcím zaručuje dvouplošinový vozík EXD-SF zvýšenou výkonnost při nakládce a vykládce zboží na rampě, v přípravné zóně i ve skladu.

Vozík EXH-SF nabízí maximální rychlosti 6, 8 a 10 km/h, případně také sportovnější režim 12 nebo 14 km/h. Společnost STILL proto připravila pět různých výkonových balíčků s hnacími motory až do 3,0 kW. Kromě toho mají všechny uvedené stroje vestavěný asistenční systém pro řízení rychlosti v zatáčkách, jenž automaticky přizpůsobí rychlost aktuálnímu úhlu řízení, a řidič tak může projet každou zatáčku nejen rychle, ale rovněž bezpečně.

Díky inovativnímu vzduchovému tlumení plošiny s vestavěným kompresorem a madly s možností vlastního nastavení výšky přinášejí vozíky EXH-SF a EXD-SF bezkonkurenční ergonomii a jízdní pohodlí. Podvozek se stabilizačním systémem, jenž společnost STILL ještě více vylepšila, poskytuje za všech okolností maximální jízdní pohodlí, boční stabilitu na rampě a optimální trakci. Nákladový bod dolní platformy a optimální viditelnost na konci vidlice nabízejí dodatečnou bezpečnost v každodenním provozu. Je možné zvolit kombinované ovládání pro vyšší rychlost při provozu v zóně pro chodce – zvyšuje maximální rychlost jízdy ze 4 na 6 km/h. Veškeré operace řízení, zvedání a zatáčení je možné provádět současně jednou rukou, ovládání je určeno pro leváky i praváky a nalézá se na ergonomické řídicí jednotce na ovládací hlavici.

Produktový školitel Maik Eckerkunst vysvětluje: „Pomocí štíhlé konstrukce jsme u těchto strojů dosáhli optimálních možností nakládky i vykládky: vozíky se mohou volněji pohybovat po nákladovém prostoru a bezpečně a přesně manévrovat v úzkých skladových uličkách s protijedoucími stroji,“ a dodává další výhodu: "zlepšená ergonomie ulehčuje řidičům práci a nabízí atraktivnější, pohodlnější pracovní prostor."

Všechny modely mají stejné jízdní programy, jež jsou určené pro různé potřeby a lze je volit pomocí 4,5palcového barevného displeje nezávisle na jazyku: energeticky úsporný režim, ekologická jízda s funkcí ECO nebo maximální výkon s funkcí BOOST pro občasné případy, kdy je potřeba jet skutečně rychle. Vozíky lze vybavit kyselinovými olověnými nebo lithium-iontovými akumulátory, podle způsobu použití. U lithium-iontových akumulátorů nepředstavuje problém průběžné nabíjení – pro delší dobu provozu až po nepřetržitý provoz, aniž by bylo nutné akumulátor měnit. Možnost snadné boční výměny akumulátoru napomáhá uživatelům s bezpečnou, rychlou manipulací při používání klasických olověných kyselinových akumulátorů. Díky nízké spotřebě energie a dlouhým intervalům údržby mohou operátoři využívat vysokou dostupnost a nízké provozní náklady.

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.