Dokonalé sladění efektivity a komfortu

Za týden vyexpeduje společnost Schuon až 20 000 balíčků. Je proto potřeba efektivita a rychlost. Zde vozík MX-X boduje výrazným zlepšením ergonomie.

Aby byla manipulace s břemeny nejen bezpečná, ale aby také došlo ke zrychlení procesu vychystávání, je vozík MX-X vybaven systémem ALS. Vedle rovnoměrnější hloubky zaskladnění se tím dosahuje také až o 5 % vyššího výkonu překládky při zaskladňování a vyskladňování.

S novým regálovým vozíkem STILL MX-X dosahuje firma Schuon Logistik GmbH maximální flexibility při současné vysoké výkonnosti.

V kolejnicích vedené regálové vozíky MX-X obsluhují ve společnosti Schuon horní regálové řady v hlavní hale. S přídavným zdvihem mohou vozíky zvedat snadno břemena ve výškách zdvihu až 18 m.

Regálový vozík STILL MX-X přesvědčuje provozovatele a obsluhu ve firmě Schuon tím, že zaručuje nejen optimální využití plochy, vysokou flexibilitu a vyšší výkon překládky, ale také splní všechna přání v oblasti komfortu pro řidiče.

Hamburk, 9. října 2017 – Nové regálové vozíky STILL konstrukční řady MX-X nastavují svou vynikající výkonností a snadnou ovladatelností měřítka v oblasti vychystávání. Tyto vlastnosti prokázal vozík STILL v praktickém testu ve společnosti Gebrüder Schuon Logistik GmbH. Od prosince 2016 zde provozovatele a obsluhu přesvědčuje tím, že zaručuje nejen optimální využití plochy, vysokou flexibilitu a vyšší výkon překládky, ale také plní všechna přání v oblasti komfortu pro řidiče. 

 

Podnikatelský úspěch logistické společnosti Schuon sídlící v Haiterbachu v regionu Schwarzwald závisí nejen na plynulých logistických procesech, ale také na vysoké flexibilitě při změnách produktů a poptávky. „Abychom mohli flexibilně reagovat, vsadili jsme na vybavení skladu, které přesně odpovídá našim potřebám,“ zdůrazňuje majitel a jednatel Horst Schuon. „S novým regálovým vozíkem STILL MX-X dosahujeme maximální flexibility při současné vysoké výkonnosti.“ 

 

Společnosti STILL a Schuon spojuje dlouholeté partnerství. Hamburská společnost, specializující se na intralogistiku, uvnitř haly nejen sestavila regálový systém s výškou 17,2 m, 30 uličkami a 65 000 paletovými místy, ale již mnoho let se stará o flotilu manipulační techniky logistické společnosti v rámci fullservisu. „Jsme hrdí na naše dlouholeté a důvěrné partnerství se společností Schuon. Díky tomu jsme velmi dobře seznámeni s procesy a z nich vyplývajícími výzvami ve společnosti,“ vysvětluje Thomas A. Fischer, člen představenstva odpovědný za prodej STILL EMEA. „Naše nová konstrukční řada MX-X je přesně konfigurovaná na náročné podmínky nasazení v logistické společnosti. K tomuto účelu jsme prověřili koncepce našich vozíků v oblasti vychystávání a využili potenciálů optimalizace.“

 

Sklad logistické společnosti je se 140 000 paletovými místy a 80 000 přihrádkami pro vychystávání koncipován na dosažení maximální hospodárnosti. Schuon poskytuje s celkem 120 zaměstnanci v hlavním sídle v Haiterbachu a ve švýcarském Lengwilu širokou paletu služeb v oblasti skladování, od přesně taktovaných dodávek „Just in Sequence“, managementu kvality a plánování zásob pro logistiku zásobování až po fulfillment pro e-shopy. 

 

V kolejnicích vedené regálové vozíky MX-X obsluhují ve společnosti Schuon horní regálové řady v hlavní hale. S přídavným zdvihem mohou vozíky zvedat snadno břemena ve výškách zdvihu až 18 m. Pro rychlé dosažení výšky uchopení se přitom zvedá současně hlavní a přídavný zdvih. Aby byla manipulace s břemeny bezpečná a proces vychystávání rychlejší, je vozík MX-X vybaven novým systémem ALS, který stabilizuje břemeno podobně jako aktivní stabilizace břemene u vysokozdvičného vozíku s výsuvným zvedacím zařízením FM-X. To znamená, že se pomocí hydraulického řízení vyrovnává vibrace ve stožáru při zaskladňování a vyskladňování. Umožňuje to inteligentní řízení rychlosti výsuvu a hloubky výsuvu. Vedle rovnoměrnější hloubky zaskladnění se tím dosahuje také až o 5 % vyššího výkonu překládky při zaskladňování a vyskladňování.

 

Za týden vyexpeduje společnost Schuon až 20 000 balíčků. Je proto potřeba efektivita a rychlost. S rostoucími objemy on-line obchodů musí zaměstnanci místo kompletních palet stále častěji vychystávat z palet menší množství. Zde vozík MX-X boduje výrazným zlepšením ergonomie. Byla například zvětšena kabina řidiče a redukovány vibrace, takže obsluha může pracovat pohodlněji, což umožňuje zrychlení vychystávání. Díky nové konstrukci mechanismu otočné výsuvné vidlice byla zlepšena nejen stabilita vedlejšího zdvihu, ale byla také o 40 mm zmenšena vzdálenost kabiny od konce palety a díky vykláněcí závoře se pro řidiče zmenšuje vzdálenost při přístupu do regálu.

 

Protože pro rychlé vychystávání je rozhodující zejména rychlost přístupu, znamená současné ovládání hlavního a přídavného zdvihu výrazné zvýšení efektivity. „S novým vozíkem MX-X můžeme rychleji najet k regálové přihrádce a po odebrání zboží, plynulým pohybem, přepravit paletu rychleji na předávací místo,“ říká Horst Schuon. Vylepšená stabilita otočné výsuvné vidlice a klidnější průběh bočního výsuvu navíc zajišťují bezpečnější manipulaci s citlivým sortimentem logistické společnosti.

 

„Náročné nasazení v logistické společnosti Schuon nám ukázalo, že jsme se s novou koncepcí vozíku trefili přímo do černého a můžeme dokonale splnit požadavky na vysoce moderní skladování. Nové vychystávací vozíky STILL MX-X tak optimálně kombinují vysoký výkon překládky a ergonomii, což se zákazníkům, jako je Schuon, citelně vyplatí,“ říká Thomas A. Fischer.

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.