STILL nastavuje měřítka v oblasti vychystávání

STILL nastavuje měřítka v oblasti vychystávání a přináší na trh nejmladší flotilu vychystávacích vozíků.

Nové regálové vozíky STILL MX-X (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicí nebo teleskopickou vidlicí jsou výkonní pomocníci ve skladech s úzkými regály v papírenském a ocelářském průmyslu, ve strojírenství, v podnikání, logistice nebo v obchodě.

Konstrukční řada OPX s nosnostmi od 1,2 do 2,5 t se skládá z celkem devíti vychystávacích vozíků – mimo jiné je mezi nimi vozík pro současnou práci ve dvou úrovních, vozík s nůžkovým zdvihem a tahač.

Kdo by chtěl svůj vychystávací sklad obsluhovat co nejefektivněji, spolehne se na flexibilní vozík EK-X 10. Kdo chce dosáhnout ještě výše, může sáhnout například po větším bratrovi, vozíku EK-X.

iGO neo CX 20 – interaktivní souhra člověka a stroje.

Hamburk, 7. listopadu 2017 – Zavedením konstrukčních řad OPX a MX-X STILL znovu rozšiřuje svou produktovou paletu o nové vychystávací vozíky a přináší na trh nejmladší flotilu vychystávacích vozíků. Stejně jako autonomní vychystávací vozík iGo neo CX 20, představený v roce 2016, nedávno představené vozíky pro horizontální vychystávání OPX a k začátku roku uvedený vozík pro vertikální vychystávání EK-X 10, jsou také nové regálové vozíky (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicí nebo teleskopickou vidlicí vybaveny řadou inteligentních ergonomických vylepšení a chytrými asistenčními systémy, které přinášejí obsluze větší pohodu při práci. STILL se tak zaměřuje na to nejdůležitější ve skladu – na člověka. Na veletrhu LogiMAT 2018 ve Stuttgartu, 16. mezinárodním odborném veletrhu pro intralogistická řešení a procesní management, si mohou zájemci z řad odborníků prohlédnout v hale 10, u stánku B55 a B61, novou flotilu vychystávacích vozíků STILL.

Pro logistické společnosti jsou rozhodující efektivní a rychlé logistické procesy. Vychystávání přitom hraje důležitou roli, protože má velký význam pro spokojenost zákazníků. Výzvy, které přitom musí logistické společnosti zvládnout, představují rostoucí tlak na náklady kvůli zvyšujícím se objednávaným objemům v expandujících on-line obchodech, nízký počet artiklů na jednu objednávku a stále se zvětšující rozmanitost sortimentu a variant.

„Na tomto pozadí jsme se podrobně podívali na koncepce našich vozíků v oblasti vychystávání, abychom zjistili, do jaké míry je možné se zohledněním pracovních procesů u zákazníků využít další potenciály optimalizace, aby neustále co nejvíce odpovídaly stále rostoucím procesním požadavkům moderní logistiky,“ vysvětluje Thomas A. Fischer, člen představenstva odpovědný za prodej STILL EMEA. „Zásadním je pro nás faktor pracovní pohody člověka, který rozhodujícím způsobem ovlivňuje míru růstu efektivity při vychystávání.“

Výsledek je skutečnou lavinou nových produktů pro vychystávání: 

Regálový vozík MX-X – dokonalý výkon a komfort

Nové regálové vozíky STILL MX-X (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicí nebo teleskopickou vidlicí jsou s nosností až 1 500 kg a na trhu jedinečnou rychlostí pojezdu až 14 km/h výkonní pomocníci ve skladech s úzkými regály v papírenském a ocelářském průmyslu, ve strojírenství, v podnikání, logistice nebo v obchodě. Jejich vynikající výkonnost a snadná ovladatelnost nadchne jak uživatele, tak provozovatele. 

Srdce obsluhy se rozbuší: Kabina standardně narostla o 50 mm. Navíc se díky vyšší stabilitě otočného výsuvu a stožárů dále zvýšily zbytkové nosnosti. Díky nové konstrukci otočné výsuvné vidlice byla vylepšena nejen stabilita přídavného zdvihu, ale také vzdálenost pro vychystávání – vzdálenost kabiny k paletě byla zkrácena o 40 mm. To umožňuje lepší výhled a také snadnější přístup k břemenu.

Vedle větší nabídky prostoru je třeba vyzdvihnout také intuitivní ovládací prvky a chytré asistenční systémy, které během celé směny zajišťují bezpečnou, příjemnou a efektivní práci. Společnost STILL přepracovala i ovládací pult. Poprvé může obsluha vozíku sama nastavit individuální obsazení tlačítek. Může například na svém ovládacím pultu nastavit často najížděné výšky zdvihu, aniž by bylo nutné proklikávat se přes celé menu. Všechny důležité parametry jízdy, jako je hmotnost břemene, výška zdvihu, úhel natočení kol, rychlost nebo funkce Optispeed 4.0, jsou na displeji vidět najednou. 

 

Aby měla obsluha optimální výhled na vidlice a břemeno i vsedě, bylo okno směrem dolů zvětšeno o 80 mm. Vykláněcí závora zmenšuje řidiči vzdálenost při přístupu do regálu. Dále bylo přepracováno uložení kabiny, aby se snížily vibrace při zaskladňování a vyskladňování palet a zvýšila se rychlost vychystávání.

Ve výkonnosti jsou vozíky rovněž nepřekonatelné: MX-X dosahuje maximální rychlosti jízdy až 14 km/h; při čistě indukčním vedení až 10 km/h. Rychlosti zdvihu dosahují až 0,6 m/s a rychlosti spouštění až 0,45 m/s. To umožňuje rychlé zaskladňování a vyskladňování palet v každé výšce. Přídavný zdvih dosahuje rychlosti zdvihu 0,31 m/s bez rozpoznání zatížení; s na přání dodávaným rozpoznáním zatížení až 0,47 m/s.

Společně s přídavným zdvihem je možné zvedat břemena bez námahy do výšky    přes 18 m. Aby se zvýšila rychlost přístupu, je možné současné zvedání hlavního a přídavného zdvihu. Obsluha může rychleji najet k regálové přihrádce a zboží zaskladňovat a vyskladňovat plynulým pohybem. Palety se tak dostanou na předávací místo výrazně rychleji. Kvůli lepší stabilitě otočné výsuvné vidlice a klidnějšímu chodu bočního výsuvu přepracovala společnost STILL rovněž mechanismus otočné výsuvné vidlice a konstrukce je kompaktnější. Dále se již nepoužívá řídicí řetěz pro otáčení vidlice. Efekt, který šetří náklady v servisu.

To ale ještě není vše. Absolutní světovou novinkou je aktivní stabilizace břemene (ALS) u regálového vozíku MX-X. Pro větší bezpečnost při zaskladňování a vyskladňování a pro zrychlení procesu vychystávání se břemeno stabilizuje, podobně jako u aktivní stabilizace břemene u vysokozdvižného vozíku s výsuvným zvedacím zařízením STILL FM-X. To znamená, že se pomocí hydraulického řízení až o 90 % snižuje kývání stožáru při zaskladňování a vyskladňování. Dosahuje se toho inteligentním řízením rychlosti a hloubky výsuvu se zohledněním bočního naklonění stožáru, výšky zdvihu, polohy vidlic a hmotnosti břemene. Výsledkem je vedle rovnoměrnější hloubky zaskladnění až o 5 % vyšší výkon překládky při zaskladňování a vyskladňování.

Výjimečný je také nový plánovací software STILL, pomocí něhož je možné konfigurovat vozík MX-X u zákazníka. Z modulárního stavebnicového systému konstrukční řady MX-X si může zákazník nakonfigurovat, otestovat a optimalizovat různé typy MX-X, a nechat si tak vypočítat nejlepší možné vybavení vozíku. Zkrátka: Kdo chce zvýšit hustotu svého skladu, sází na vysoký výkon překládky a dbá přitom na pracovní pohodu svých zaměstnanců, pro toho je vozík MX-X nutností.

Vozíky pro horizontální vychystávání OPX – všestranné stroje, které nadchnou dynamikou
Vozíky pro horizontální vychystávání STILL konstrukční řady OPX prokazují všestranný talent a své dovednosti uplatní zejména v centrálních skladech maloobchodů, v automobilovém průmyslu, v distribučních centrech, v potravinářském průmyslu a v oblasti third party logistics (3PL), tedy všude tam, kde se zboží vychystává s vysokou intenzitou, musí se překonávat delší vzdálenosti, a kde se požaduje maximální flexibilita. Konstrukční řada s nosnostmi od 1,2 do 2,5 t se skládá z celkem devíti vychystávacích vozíků – mimo jiné je mezi nimi vozík pro současnou práci ve dvou úrovních, vozík s nůžkovým zdvihem a tahač. S kapacitami baterie až 620 Ah a rychlostí jízdy až 14 km/h u modelů Plus se hbité vychystávací vozíky ideálně hodí pro vícesměnná nasazení. Společnost STILL boduje u konstrukční řady OPX nejen uživatelsky příjemnou celkovou koncepcí, ale také rozmanitou výbavou, například novým pneumaticky odpruženým sedadlem pro řidiče a plošinou pro řidiče pro dlouhé trasy, 5kolovým podvozkem přinášejícím vynikající trakci, novým volantem STILL EASY Drive a funkcí STILL EASY Move, která umožňuje intuitivní ovládání a precizní manévrování s vozíkem a zajišťuje maximální efektivitu při vychystávání. Vozík OPX hbitě neobsluhuje pouze spodní vychystávací úroveň, pomocí zvedatelného místa řidiče dosáhne obsluha včetně volantu STILL EASY Drive úchopové výšky 2,80 m a v této výšce může nejen manévrovat, ale také přejet k dalšímu místu vychystávání. Tím se šetří cenný čas. Zkrátka: Kdo chce dosáhnout vyšší efektivity díky neunavující práci, vsadí na konstrukční řadu OPX.

 

Vozík pro vertikální vychystávání EK-X 10 – nová dimenze vychystávání
Díky velmi kompaktním rozměrům a vysoké flexibilitě prokazuje vozík pro vertikální vychystávání EK-X 10 svůj um jak v širokých, tak úzkých uličkách. Vozík je podle požadavků nasazení k dostání se silným a spolehlivým 24V trojfázovým pohonem. S nosnostmi až 1 000 kg, maximální rychlostí jízdy až 10 km/h a rychlostmi zdvihu až 0,32 m/s zajišťuje hbitý skladový pomocník efektivní překládku zboží například v papírenském a ocelářském průmyslu, ve strojírenství, v podnikání, logistice nebo v obchodě – i ve vícesměnném provozu. Vozík hravě dosáhne i úchopových výšek až 6 350 mm. Obsluha má přitom ve velké kabině tlumící otřesy k dispozici velkorysý prostor a ergonomické ovládací prvky, které umožňují jemné ovládání vozíku. Velké zorné pole zajišťuje, že má neustále přehled a může bezpečně pohybovat s břemeny. Díky stavebnicovému systému a rozmanitým variantám vybavení lze vozík přizpůsobit různým profilům skladu. Zkrátka: Kdo by chtěl svůj vychystávací sklad obsluhovat co nejefektivněji, spolehne se na flexibilní vozík EK-X 10. Kdo chce dosáhnout ještě výše, může sáhnout například po větším bratrovi, vozíku EK-X s úchopovými výškami až 12 m, rychlostmi jízdy 13 km/h a rychlostmi zdvihu až 0,4 m/s.

iGO neo CX 20 - interaktivní souhra člověka a stroje
S autonomně pracujícím vychystávacím vozíkem iGo neo CX 20 prorazila společnost STILL minulý rok hranici od čistě automatizovaného vozíku k myslícímu týmovému hráči, který reaguje na své okolí. Vozík iGo neo se může inteligentně pohybovat díky tomu, že rozpoznává své okolí a obsluhu a následuje ji při každém kroku. Oproti automatizovanému vozíku, takzvanému FTF, který jezdí po pevně stanovené trase a samostatně není schopen vyhnout se překážkám v cestě, umí autonomní vozík nejen kdykoli reagovat na změny v okolí a rozlišovat mezi statickými a dynamickými objekty, jako jsou osoby, ale umí také přizpůsobit svou rychlost rychlosti chůze obsluhy. Pomocí kognitivních vlastností rozpozná iGo neo úmysly obsluhujícího personálu podle jeho pohybů a jede paralelně s ním automaticky od zastávky k zastávce. Přitom vždy najede do optimální pozice pro obsluhu. Autonomní pomocník dosahuje až 30% úspory času – při výrazně vyšším výkonu vychystávání. Současně vozík osvobozuje obsluhu od unavujících pohybů, jako je například neustálé nastupování a vystupování z vozíku. Zkrátka: Inovativní vozík, který vznikl ve vlastním vývoji společnosti STILL, je ideální pro zákazníky s náročnými úkoly vychystávání, kteří chtějí být o krok vpřed v budoucnosti.


„S tímto paketem nových vozíků můžeme nejen právem tvrdit, že máme nejmladší a nejmodernější flotilu vychystávacích vozíků na trhu, ale také našim zákazníkům nabízíme bezkonkurenčně největší rozmanitost variant pro téměř každý případ nasazení s největším komfortem pro řidiče,“ říká Thomas Fischer. „Protože jen člověk, který pracuje bez únavy, může podávat po celou směnu konstantně vysoký výkon.“ Nové vychystávací vozíky STILL jsou tak perfektní kombinací vysokého výkonu překládky a ergonomie, které se zákazníkům vyplatí v podobě konkurenční výhody   při vychystávání.

STILL Vychystávací vozíky
Regálové vozíky MX-X

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.