STILL se aktivně podílí na vzniku včelích kolonií v oblasti Hamburku

Po instalaci došlo k předání symbolických rámků na plástve.

Hamburk, 16. května 2019 – firma STILL, hamburský specialista na intralogistiku, v rámci svého enviromentálního závazku zaštiťuje udržitelný regionální projekt.Ve spolupráci s iniciativou BEEsharing se aktivně podílí na prevenci úmrtnosti včel, čímž přispívá k ochraně přírody a podporuje druhovou rozmanitost v regionu. BEEsharing propojuje včelaře, farmáře a přátele včel, přičemž firmám nabízí možnost včely sponzorovat. Dne 15. května 2019 se firma STILL ujala sponzorství čtyř včelích kolonií, které budou od nynějška umístěny na střeše ředitelství firmy v Hamburku. Počty včel v Německu již desítky let soustavně klesají. Včely hrají zásadní roli v otázce biodiverzity, a německý Federální zákon o ochraně přírody je proto označil za chráněný druh. Vhodných přirozených prostředí pro tyto živočichy je však stále větší nedostatek. Thomas A. Fischer, obchodní ředitel firmy STILL, k tomu říká: „Velice nás proto těší, že můžeme poskytnout chráněný domov čtyřem včelím úlům.“

Hamburská čtvrť Billbrook se pro tento účel dokonale hodí. Břehy místní řeky Bille, přítoku řeky Labe, totiž včelám nabízí ideální podmínky k životu po celý rok. Včely si hledají obživu v okruhu až pěti kilometrů. V budoucnu tak včely firmy STILL opylují bezpočet stromů a rostlin v okolí řeky Bille a v zeleni průmyslových zón, čímž podpoří ekologickou diverzitu obvodu.

Každá firma má závazek vůči společnosti. Proto je firma STILL držitelem osvědčení z oblastí řízení jakosti, bezpečnosti práce, ochrany životního prostředí a hospodaření s energiemi. Není proto divu, že se firma STILL stala aktivním členem Partnerské environmentální spolupráce v Hamburku pro rok 2019 a soustavně se angažuje v oblasti ochrany klimatu a životního prostředí. Průmyslové podniky z rozličných odvětví se dobrovolně zavazují ke společensky zodpovědnému chování, stejně jako k hospodářské činnosti orientované na budoucnost a šetrné k přírodním zdrojům.

V rámci směrnice o „Nulových emisích“ se STILL ve své produktové nabídce trvale zaměřuje na ekologické možnosti pohonu s nízkou spotřebou. Hlavním cílem je výrazný odklon od škodlivých emisí, a to prostřednictvím šetrných spalovacích motorů, klasických olověných akumulátorů či hybridních lithium-iontových řešení. Například hamburský dodavatel průmyslových logistických zařízení ve spolupráci s francouzskou společností Carrefour spustil největší evropský projekt na využití baterií palivových článků, jenž dohromady čítá na 137 vozíků.

Otázky udržitelnosti a potažmo dlouhodobých následků hospodářské činnosti se v současné době stávají klíčovým faktorem v porovnávání řešení a produktů ze strany zákazníků a nákupčích. Zprostředkování domova čtyřem včelím koloniím je způsob, jakým firma STILL přispívá k zachování živočišného druhu a udává ve svém regionu příklad v možnostech zachování biodiverzity. Slovy Thomase A. Fischera: „Pevně věříme, že další úspěchy firmy jdou ruku v ruce s naším závazkem vůči udržitelnosti – a to v menším i větším měřítku.“

Firma STILL nabízí řešení vnitropodnikové logistiky a inteligentní kombinace vysokozdvižných vozíků, skladové techniky, softwaru, služeb a servisu. Aktivity zakladatele firmy Hanse Stilla, který se v roce 1920 pustil do podnikání s obrovskou mírou kreativity, podnikatelského nadšení a kvality, rychle přerostlo v celosvětově známou a silnou značku. Česká pobočka německého společnosti má v České republice zastoupení od roku 1991. Již desítky let se řadí k nejdůležitějším dodavatelům vysoko– i nízkozdvižných vozíků, plošinových vozíků, tahačů, nejmodernějších systémů intralogistiky a po více než 25 letech se právem pyšní vlastním střediskem, 200 zaměstnanci a stabilním managementem. Navíc se může pochlubit i zcela unikátním projektem mobilního mycího zařízení manipulační techniky – mobilní myčka vozíků. Tento výrobek v roce 2018 získal ocenění Technická a technologická inovace roku 2018. Klíčem úspěchu celé společnosti jsou vysoce efektivní produkty, které sahají od specifických komplexních nabídek pro malé a velké provozy v různých oborech až po počítačové logistické programy pro řízení skladů a materiálových toků. Navštivte STILL také na internetu www.still.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/STILLCzechRepublic.

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.