Společnost STILL oceněna jako přední inovátor mezi středně velkými firmami

Společnost STILL získala jako přední inovátor mezi středně velkými firmami ocenění TOP 100.

Hamburk, 14. července 2017 – STILL GmbH letos patří k předním inovátorům mezi středně velkými německými firmami. Společnost z Hamburku byla oceněna pečetí TOP 100, která se udělovala již po čtyřiadvacáté.  V nezávislém hodnocení přesvědčila společnost hlavně úspěchy v inovacích a svou orientací navenek.

 

Velkými tématy ve strojírenství jsou v současnosti robotika a digitalizace. Pro STILL GmbH, jednoho z předních poskytovatelů individuálních intralogistických řešení, je to ovšem již delší dobu na denním pořádku. Neboť tento výrobce, který získal ocenění TOP 100, vyvinul vozík „iGo neo CX 20“: První autonomní sériově vyráběný vychystávací vozík, který identifikuje svého uživatele a automaticky jej následuje při pohybu ve skladu. Vozík je vybaven senzory, které vytvářejí mapu okolí do vzdálenosti 15 metrů. Když obsluha přepne do autonomního režimu, vyhledá stroj svého řidiče a následuje jej. Výhodou vozíku je jeho až zarážející schopnost sledování, která umožňuje extrémní zvýšení výkonnosti: „Naše zákazníky přesvědčil až o 47 procent vyšší výkon vychystávání ve srovnání s běžnými vychystávacími vozíky,“ vysvětluje Dr. Henry Puhl, předseda představenstva společnosti STILL.

 

Specialista na intralogistiku sází při inovacích na své zaměstnance. „Inovace u nás vznikají především aktivní podporou, nasloucháním a diskusemi s našimi zaměstnanci, kteří hledají nové otázky a nalézají řešení,“ říká Henry Puhl.

 

Pečeť TOP 100 uděluje již od roku 1993 společnost Compamedia středně velkým firmám za vysoké inovační úsilí a nadprůměrné úspěchy v oblasti inovací. Vědecké vedení je od roku 2002 v rukách Prof. Dr. Nikolause Frankeho, který je zakladatelem a předsedou Institutu pro podnikání a inovace ekonomické univerzity ve Vídni a hostujícím vědeckým pracovníkem na MIT (Massachusetts Institute of Technology).    S 18 cenami za výzkum a více než 200 publikacemi patří k předním výzkumným pracovníkům v oblasti inovací v celosvětovém měřítku. Mentorem ocenění TOP 100 je novinář věnující se vědě a televizní moderátor Ranga Yogeshwar. Projektovými partnery jsou Frauenhoferova společnost pro podporu aplikovaného výzkumu a Svaz středně velkých firem (BVMW). Jako mediální partner podporuje toto hodnocení firem „manager magazin“.

 

Více informací na www.top100-germany.com.

 

 

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.