STILL zajišťuje vysokou flexibilitu a přizpůsobitelnost

Kromě celkem 14 poboček v Německu a 21 dalších zahraničních společností provozuje STILL již 19 pronájemních a servisních center, která se zaměřují na oblasti financování, pronájmu a prodeje použitých strojů.

Krátkodobý pronájem, jako jedna z variant pronájmu, nabízí vysokou flexibilitu. Umožňuje například vypůjčení stroje v nárazových špičkách jen na několik dní nebo týdnů.

Aby zákazník dostal vhodný vozík pro každý účel, nabízí STILL po celém Německu 7 500 strojů více než 70 různých typů. V Evropě je to aktuálně 26 500 pronájemních strojů.

Použité stroje STILL procházejí generální opravou dle jednotných standardů kvality a modernizací, aby mohly být tyto prémiové použité vozíky uvedeny znovu na trh.

Výhody, které použitý stroj zákazníkům přináší, jsou jasné: Vozíky repasované výrobcem se vyznačují zaručenou kvalitou.

Hamburk, 24. srpna 2017 – Obchodování s manipulační technikou již dlouho neznamená pouze prodej nových strojů. Významnou část obratu tvoří také široká nabídka služeb a servisu. V souladu s tímto trendem soustředila společnost STILL své know-how v oblasti služeb a servisu v posledních letech do repasních center použitých strojů na celém světě a do postupného etablování kompetenčních center pro pronájem a servis po celém Německu. 

 

Pronájemní a servisní centra se specializují na poskytování individuálních možností financování a variant pronájmu. V květnu a červnu 2017 otevřela společnost specializující se na intralogistiku dvě další pronájemní a servisní centra v Kasselu a Novém Ulmu (po otevření center ve městech Rostock-Bentwisch a Ravensburg v roce 2016), aby mohla nabízet své komplexní odborné služby i zákazníkům v těchto regionech.

 

Hnacím motorem intenzivnějšího zaměření na oblast pronájmu a služeb je na jedné straně skutečnost, že mnoho zákazníků STILL musí reagovat na výrazné sezónní výkyvy, na druhé straně také rostoucí celosvětová dynamika trhu s kratšími cykly změn, které staví společnosti zejména před logistické výzvy. Aby zůstaly dlouhodobě konkurenceschopné, musí umět rychle reagovat na změny. Intralogistické procesy by proto měly být flexibilní. Společnost STILL jako jeden z důležitých dodavatelů tento vývoj podporuje individuálními nabídkami financování, různými variantami pronájmu a prodejem repasovaných použitých strojů. 

 

Kromě celkem 14 poboček v Německu a 21 dalších zahraničních společností provozuje STILL – včetně nových provozoven v Kasselu a Novém Ulmu – již 19 pronájemních a servisních center, která se zaměřují na oblasti financování, pronájmu a prodeje použitých strojů. „V podobě našich pronájemních a servisních center jsme v celém Německu otevřeli kompetenční centra, poskytujeme zákazníkům poradenství s bohatým know-how a nabízíme řešení odpovídající jejich požadavkům a potřebám. Naši zákazníci mohou díky dalším provozovnám a kratším vzdálenostem flexibilně reagovat na měnící se podmínky ve své společnosti,“ vysvětluje Carsten Ernst, vedoucí krátkodobého pronájmu ve společnosti STILL. 

 

Například v oblasti financování nabízí STILL se smlouvou TotalFlexibel všechny druhy smluv pro přenechání do užívání, jako je operativní leasing, pronájem a finanční leasing. Tuto nabídku završuje paket fullservisu, který zahrnuje údržbu a opravy strojů. Výhodou financování je, že provozovatel dostává vždy nejmodernější techniku, protože stroje se zpravidla po vypršení smlouvy vyměňují. Tímto způsobem je možné nejen minimalizovat náklady na servis, ale zákazník může svou flotilu manipulační techniky vždy přizpůsobit aktuálním potřebám. Navíc profituje z inovativních technických řešení u nových generací strojů, které mohou přispívat k vyšší efektivitě nasazení vozíků. Tarif BasicDynamic přitom nabízí maximální flexibilitu při nízkém riziku: Lze optimálně upravit podle měnícího se vytížení tím, že se při výpočtu měsíční splátky poprvé zohledňuje vytížení vozíku a náklady na vozík. Zákazník tak při vyšším využívání platí příslušnou hodinovou sazbu. Při nižším používání dostane na stejném základě dobropis. Umožňuje to maximální jistotu nákladů.

 

Krátkodobý pronájem, jako jedna z variant pronájmu, nabízí vysokou flexibilitu. Umožňuje například vypůjčení stroje v nárazových špičkách jen na několik dní nebo týdnů. Aby zákazník dostal vhodný vozík pro každý účel, nabízí STILL po celém Německu více než 70 různých typů strojů. V současnosti má STILL v Německu k dispozici 7 500 pronájemních strojů. V celé Evropě je to aktuálně 26 500 pronájemních strojů. Aby bylo možné poskytnout stroje optimálně odpovídající požadavkům nasazení, jsou k pronájmu dostání i speciální stroje, například vysokozdvižný vozík s výsuvným zvedacím zařízením FM-X s výškou zdvihu až 13 m, stroje pro práci v úzkých uličkách EK-X a MX-X, elektrické vysokozdvižné vozíky s nosností až 8 t, dieselové vysokozdvižné vozíky s nosností až 16 t a také široká paleta speciálního příslušenství a přídavných zařízení, jako jsou zařízení pro přestavění vidlic, speciální vidlice, balíková chapadla, chapadla na role nebo dvojitá paletová chapadla. Prostřednictvím partnerů v tuzemsku a zahraničí může STILL kromě toho nabídnout také nejrůznější pracovní plošiny a terénní a teleskopické vysokozdvižné vozíky. „Díky pronajmutí vozíků mohou zákazníci zvýšit produktivitu při sezónních špičkách a zároveň si udržet svou likviditu pro budoucí investice,“ vysvětluje Carsten Ernst.

 

Také trh s repasovanými vozíky se postupně rozvinul do velmi významného ekonomického odvětví. Stále více zákazníků zjistilo, že nemusí mít nutně nový vozík, ale že dané úkoly může stejně dobře zvládnout i kvalitní použitý vozík. Výhody, které použitý stroj zákazníkům přináší, jsou jasné: Vozíky repasované výrobcem se vyznačují zaručenou kvalitou. Záruka a kompletní nabídka STILL PartnerPlan včetně možností financování jsou zachovány. Neoddiskutovatelná je cenová výhodnost použitého stroje a vozík je ihned k dispozici. 

 

Společnost STILL věnovala tomuto vývoji pozornost včas a zřídila speciální repasní centra. Použité stroje STILL zde procházejí generální opravou dle jednotných standardů kvality a modernizací, aby mohly být tyto prémiové použité vozíky uvedeny znovu na trh. Použitým strojům pomáhá ke vstupu do druhého života již od roku 2008 v Německu repasní centrum ve Stuhru u Brém. V letech 2014 a 2015 zahájila společnost STILL činnost dalších repasních center v Rokietnici v Polsku a v Lisses ve Francii, ve kterých se upravuje vzhled a technika použitých strojů pro evropský trh. Aby bylo možné uspokojit rostoucí poptávku po prémiových použitých strojích, bude na podzim roku 2017 otevřeno třetí repasní centrum v italském Lainate.

 

Pro zajištění vysoké kvality repasovaných strojů zavedla hamburská společnost již v roce 2003 klasifikaci použitých strojů v kategoriích zlatá, stříbrná a bronzová. Celoevropsky jednotný systém kategorizuje každý použitý stroj podle techniky, záruky, vzhledu, stáří a – u elektrických vozíků – stavu baterie. Zatímco vozíky všech klasifikačních kategorií procházejí kontrolou dle FEM, tak již kategorie „stříbrná“ obsahuje například kvalitní nové lakování, kontrolu veškerých technických komponent a tříměsíční záruku. Vozíky kategorie „zlatá“ mají dokonce šestiměsíční záruku, rovněž kompletní nové lakování a prošly generální technickou kontrolou. 

 

„Kompletní produktové portfolio STILL a STILL PartnerPlan platí i pro použité stroje,“ vysvětluje Ann-Kathrin Wolpertová, produktová manažerka pro oblast použitých strojů. „Od individuálních smluv o údržbě (Basic, Comfort, Premium nebo Excellence) až po fullservis je vše možné i pro použité vozíky.“ STILL dokonce garantuje i 95 procentní dostupnost náhradních dílů: Je zaručena dodávka náhradních dílů přes noc během 24 hodin ještě až dvanáct let po ukončení výroby. Intralogistická společnost nabízí navíc podle stupně klasifikace záruku nebo ručení za věcné vady.

 

„Výsledkem nabídky těchto služeb společnosti STILL v oblasti použitých strojů je konstantně rostoucí poptávka,“ pokračuje Ann-Kathrin Wolpertová. „V průměru již připadá na každý druhý prodaný nový stroj jeden ojetý. Každý rok se nám na celém světě vrací po ukončení financování desítky tisíc použitých strojů a z pronájmu i ještě relativně nové stroje, které se rovněž hodí k repasi.“  

 

Nový stroj navíc nemá pro každou firmu smysl. „Pro start-upy nebo malé firmy, které potřebují vysokozdvižný vozík jen jednou nebo dvakrát denně, je investice do nového stroje často příliš vysoká,“ vysvětluje Ann-Kathrin Wolpertová. „Naše nabídka je přitom velmi široká a k dispozici je vhodný stroj pro každé použití.“ STILL nabízí v celé Evropě na výběr přes 50 000 použitých nebo pronájemních vysokozdvižných vozíků a strojů skladové techniky ročně. 

 

Na kvalitní použité stroje STILL sází nejen v oblasti prodeje, ale také v dodávkách flotil manipulační techniky. Pod názvem STILL Re-Use nabízí zákazníkům pronájem ve formě smíšených flotil skládajících se z nových a použitých strojů. „Oproti nabídkám s čistě novými stroji to zvyšuje konkurenceschopnost flotil. Naším cílem při vývoji nabídky bylo vytvořit trvalé řešení pronájmu, při kterém se plně využije hospodárný životní cyklus prémiových produktů STILL,“ říká Carsten Ernst. Kvalita je tedy důležitá i u repase manipulační techniky. „Kdo si prohlédne kompletně repasovaný vysokozdvižný vozík STILL, bude překvapen, jak těžké je rozeznat ho od nového stroje.“

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.