Všestranné stroje pro vyšší výkon překládky

Pohodlná práce díky vylepšené ergonomii se vyplatí zejména v oblastech, kde se požaduje vyšší výkon překládky, jako například v centrálních skladech maloobchodů, v automobilovém průmyslu, v distribučních centrech, v potravinářském průmyslu a v oblasti third party logistics (3PL).

Pokud se musí v první úrovni vychystávat jen občas, je pro OPX na přání k dostání sklopná stupačka, se kterou lze dosáhnout úchopové výšky až 2 183 mm.

Inovativní projekt Audi: Dva automatizované vozíky s výsuvným zvedacím zařízením STILL FM-X plní sklad s vysokými regály velkými nákladovými jednotkami a odtud obsluhují 24 balicích linek – vše kompletně bez řidiče.

Hamburk, 25. září 2017 – Středem pozornosti při vývoji nových vychystávacích vozíků STILL konstrukční řady OPX byla vyšší efektivita a pohodlí při práci dosahované chytrými ergonomickými inovacemi. Celkem devět nových vychystávacích vozíků a jeden nový tahač nahradí nejen stávající konstrukční řadu, ale také ji doplní o další modely. S touto na trhu jedinečnou rozmanitostí variant a řadou nových technických řešení chce STILL v budoucnu svým zákazníkům nabídnout vhodný stroj pro téměř jakékoli použití. 

 

Konstrukční řada OPX ukazuje své dovednosti zejména v oblastech, kde se požaduje vyšší výkon překládky, jako například v centrálních skladech maloobchodů, v automobilovém průmyslu, v distribučních centrech, v potravinářském průmyslu a v oblasti third party logistics (3PL) – tedy všude tam, kde se zboží vychystává s vysokou intenzitou, musí se překonávat delší vzdálenosti, a kde se požaduje maximální flexibilita.

 

Při vývoji konstrukční řady OPX udávala takt ergonomie. Nízká stupačka a dostatek prostoru na místě řidiče jsou jen dva příklady z uživatelsky příjemné celkové koncepce, která umožňuje individuální přizpůsobení pracoviště řidiče podle jeho potřeb, aby mohl pracovat co nejpohodlněji a nejefektivněji. 

 

Výjimečným prvkem konstrukční řady OPX je STILL EASY Drive – nově vyvinutý, ergonomický a na přání výškově nastavitelný volant s integrovanou zobrazovací a ovládací jednotkou. Řidič má neustálý přehled o všech parametrech vozíku, jako je stav baterie a počet motohodin. Díky jedinečnému tvaru může obsluha volant dokonale uchopit ve všech jízdních situacích. Jednoduchými prostředky se tak dosahuje zvýšení bezpečnosti. U vozíků se zdvihem stožáru a s iniciálním zdvihem nebo se zvedatelným místem řidiče může obsluha prostřednictvím kolébkových tlačítek na volantu ovládat jak zdvih stožáru, tak zvedání místa řidiče, aniž by musela sundávat ruce z volantu.

 

Na trhu jedinečné je pneumaticky odpružené místo pro řidiče. Pro výrazné snížení vibrací působících na tělo obsluhy jej lze nastavit podle hmotnosti řidiče. Další výbavou dodávanou na přání je výškově nastavitelné sklopné sedadlo pro nasazení vozíku na dlouhých trasách. Pokud se objedná sklopné sedadlo v kombinaci s pneumaticky odpruženým místem pro řidiče, jsou tyto prvky spolu spojeny a i sedadlo využívá pneumatického odpružení. 

 

U nových vysokorychlostních vychystávacích vozíků OPX 20 Plus a OPX 25 Plus se využívá inovativní 5kolový podvozek, který zajišťuje, že má hnací kolo vždy dostatečnou trakci – zejména při projíždění zatáček. O bezpečnou jízdu se rovněž stará osvědčený systém Curve Speed Control, který v závislosti na úhlu natočení volantu automaticky snižuje rychlost jízdy v zatáčkách.

 

Novým vozíkům dodává dostatečnou sílu výkonný 3kW trojfázový pojezdový motor nenáročný na údržbu a trojfázový motor řízení pracující s napětím 24 V. Tyto motory zaručují vysoký výkon při nízké spotřebě energie a dlouhé intervaly údržby: Provozovatel profituje z vysokého výkonu překládky při nízkých provozních nákladech. S osvědčeným režimem pro zvýšení efektivity s názvem Blue-Q lze ušetřit až sedm procent energie bez znatelného negativního vlivu na výkon. Hbité vychystávací vozíky s kapacitami baterie až 620 Ah se ideálně hodí pro použití ve vícesměnném provozu. Na přání jsou vozíky rovněž k dostání s lithium-iontovými bateriemi nebo s integrovanou nabíječkou.

 

Mnoho individuálních prvků výbavy umožňuje přizpůsobit vychystávací vozíky specifickým požadavkům. Například pro zákazníky, kteří často vychystávají v první úrovni, je na přání k dostání hydraulicky zvedatelné místo pro řidiče. Tím, že volant STILL EASY Drive vyjede spolu s místem pro řidiče nahoru, může se obsluha s vozíkem pohybovat nejen v první úrovni. Současným pojezdem a zvedáním nebo spouštěním při vychystávání navíc šetří čas, což výrazně zvyšuje efektivitu. 

 

OPX 20/OPX 20 Plus a OPX 25/OPX 25 Plus

Vychystávací vozíky OPX 20 a OPX 25 jsou klasickými vozíky s nosností 2 000 kg, popř. 2 500 kg, které dokážou pro vychystávání nebo pro horizontální přepravu břemen uchopit až dvě palety podélně. S rychlostí jízdy až 12 km/h se hodí k přepravě na střední a delší vzdálenosti. Pokud se při vychystávání musí často překonávat velmi dlouhé vzdálenosti, nabízí STILL s vozíky OPX 20 Plus a OPX 25 Plus s rychlostí jízdy až 14 km/h modely, které jezdí ještě svižněji. O zajištění vysoké jízdní dynamiky a dokonalé trakce se u těchto modelů stará nový 5kolový podvozek. 

 

OPX-D 20

Vozík OPX-D 20 s nosností 2 000 kg je stroj pro současnou práci ve dvou úrovních vhodný pro manipulaci se zbožím citlivým na tlak, například ovoce, zelenina nebo kelímky jogurtu. S robustním vozíkem lze současně přepravovat dvě běžné palety nad sebou.

 

OPX-L 20 S a OPX-L 16

Vozík OPX-L 20 S s nosností 2 000 kg disponuje nůžkovým zdvihem, který zajišťuje vynikající stabilitu. Umožňuje naložení dvou palet podélně nebo dlouhých neskladných břemen. Obsluha se kvůli naložení zboží na paletu již nemusí ohýbat, ale může si ji nyní pohodlně zvednout do ergonomické pracovní výšky. Šetří jí to nejen záda, ale také cenný čas a síly. Nový přidaný vozík OPX-L 16 spojuje výhody vozíku OPX-L 20 S s vysokou obratností a nosností 1 600 kg. Zvládá náklad o hmotnosti 1 600 kg se vzdáleností těžiště břemene 1 200 mm a dokáže naložit dvě palety podélně. Ramena opěrných kol jsou velmi krátká, což obsluze umožňuje naložit zadní paletu, aniž by se s ní muselo pohybovat manuálně. 

 

OPX-L 12

Pokud je potřeba vychystávat těžká břemena až do hmotnosti 1 200 kg v těsných prostorách, je nejlepší volbou vozík OPX-L 12. Kompaktní a obratný vozík dokáže uchopit jednu paletu podélně a zvednout ji do ergonomické výšky pro vychystávání. 

 

OPX-L 20

Vozík OPX-L 20 s nosností 2 000 kg dokáže uchopit dvě palety podélně. Přední paletu ležící u zadní části vidlic přitom vždy zvedá do ergonomické výšky. Výhodou je, že obsluha musí při vychystávání zdolávat jen krátké vzdálenosti.

 

LTX 50

Vozík LTX 50 koncipovaný jako tahač je rovněž nový a je konstruovaný na stejné platformě jako modely OPX. Tahač své dovednosti ukáže např. při nasazení jako součást inteligentní tažné soupravy a disponuje tažnou silou 5 t.  

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.