Asistenční systémy pro řidiče STILL

Bezpečná podpora

U asistenčních systémů STILL se jedná o přídavná zařízení ve vozících pro podporu řidiče v určitých jízdních situacích. Zvyšují stupeň automatizace, tzn. obsluha přenáší jednotlivé na asistenční systém řidiče jednotlivé úkoly.

V popředí jsou často bezpečnostní aspekty, ale i zlepšení výkonu vozíku při přepravě materiálu nebo zlepšení výkonu řidiče. Podle druhu asistenčního systému se používají různé typy senzoriky.

OPTISPEED

Zvýšení výkonu vozíku, příp. řidiče

U systémů STILL OPTISPEED se jedná o řešení pro zvýšení výkonu vozíku, příp. obsluhy. OPTISPEED 3.3 zajišťuje, že pohyby manuálně ovládaného vozíku MX-X se automaticky přizpůsobí přepravovanému nákladu.

Verze OPTISPEED 4.0 je navigační pomůckou pro řidiče. Systém optimalizuje dojezd k cíli tím, že se vozík a vidlice automaticky zastaví v horizontální a vertikální cílové poloze. Poloha vozíku se zjišťuje přírůstkovým čidlem pro měření ujeté dráhy a průběžně se koriguje štítky s čárovým kódem na regálových stojinách a dvěma skenery čárových kódů umístěnými na vozíku. Pomoc při navigaci ukazuje řidiči detailně aktuální polohu vozíku, cílovou polohu v regálu a zbývající dráhu.

Výhody oproti srovnatelným systémům

Dále může OPTISPEED 4.0 rozlišovat mezi nakládáním  a odkládáním nákladu v cílové pozici a automaticky přizpůsobit výšku zdvihu vidlic podle daného úkolu. Volitelně se dá systém nakonfigurovat tak, že pracovní cyklus je možný teprve tehdy, když se dosáhne cílové polohy. Lze tak zcela eliminovat chybné naložení a vyložení – a tím časově a finančně náročné hledání.

Výhody pro vás

  • jednoduchá instalace zařízení (malá časová náročnost)
  • orientační pomoc pro řidiče  
  • úspora času zrychlením přepravního cyklu a nulovou dobou vyhledávání
  • bezpečnost procesů eliminací chybného naložení a vyložení

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.