Blue-Q = IQ

Inteligentní autopilot pro vyšší hospodárnost a šetrnost k životnímu prostředí


Dalším znakem nepřetržitého vývoje inovativních efektivních nápadů a jejich realizace je Blue-Q od firmy STILL.

Jak Blue-Q funguje?

Stiskem tlačítka se u vysokozdvižného vozíku aktivuje efektivní režim Blue-Q. Inteligentní optimalizací charakteristiky pohonu se šetří energie přesně tam, kde to negativně neovlivní pracovní proces.

Co Blue-Q přináší?

Blue-Q

Podle profi lu nasazení a vybavení vozíku je možná úspora spotřeby energie o 10 až 20 %. To u elektrického vysokozdvižného vozíku s nosností 1,6 t znamená za 5 let ve třísměnném provozu okolo € 2.500,–. Nezapočítány jsou další efekty snižující náklady díky nižšímu opotřebení, delší životnosti baterie a delšímu používání na jedno nabití baterie. Tím se snižují také emise CO2 vznikající při výrobě elektrického proudu, protože kde se méně energie spotřebovává, tam se jí musí také méně vyrábět. Režim Blue-Q kromě jízdních vlastností také inteligentně vypíná elektrické spotřebiče. Právě tyto vedlejší spotřebiče se v souhrnu, podle vybavení vozíku a nasazení, podílejí na celkové spotřebě energie až 35 % (elektrické vysokozdvižné vozíky).

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.