Technologie palivových článků STILL

Nejnovější technologie palivových článků v druhé generaci

Plný výkon - čistá energie. Technologie palivových článků firmy STILL vytváří přímo ve vozíku elektrickou energii, kterou potřebují pohony pro jízdu, hydraulická zařízení a pomocné agregáty. Inovativní palivové články PowerPack firmy STILL umožňují bez jakýchkoli problémů provoz ve více směnách, minimalizují odstávky v práci a šetří životní prostředí.

  • Krátké zastavení v tankovací stanici vodíku nahrazuje náročnou výměnu baterií
  • Minimalizované odstávky v provozu zajistí krátká doba tankování vozíku
  • Palivový článek PowerPack dodává jmenovité napětí 80V až do doby úplného spotřebování zásoby vodíku
  • Nedochází k žádnému vzniku škodlivých látek

Technologie palivových článků STILL vytváří přímo ve vozíku elektrickou energii, kterou potřebují elektrické pohony pro jízdu, hydraulická zařízení a vedlejší agregáty.

Srdce zařízení tvoří sloupec palivových článků, v nichž je během reakce vodíku a vzdušného kyslíku vytvářena elektrická energie. Tato energie se dočasně ukládá a je pak přímo k dispozici pro pohony.

Vodík potřebný pro reakci je skladován pod vysokým tlakem v plynových zásobnících, kyslík se jednoduše odebírá přímo ze vzduchu. Místo "odpadního plynu" vzniká pouze čistá voda, takže ovzduší nezatěžují žádné emise CO2.

Všechny konstrukční součásti této "mobilní elektrárny" včetně nádrží pro vodík potřebný pro reakci je možné umístit na velmi malém prostoru - nepotřebují více místa než jedna baterie 80V STILL. Protože palivový článek dodává přímo elektrickou energii, lze využít všechny osvědčené elektrické hnací systémy firmy STILL.


Výhody techniky palivových článků STILL

Inovativní palivové články PowerPack STILL byly vyvinuty pro běžné používání ve vidlicových vozících. Proto je v prototypu vozíku na palivové články RX 60-45 Fuel Cell bez problému možné standardní baterii z běžného RX-60 vyměnit za palivové články PowerPack. Pohodlnější je to však u všech RX 60 pomocí standardní boční výměny baterií.

To umožňují srovnatelné rozměry a jmenovitý výkon i identické napětí 80V bateria palivových článků PowerPack:

Palivové články PowerpackBaterie 6PzS840
Délka855 mm855 mm
Šířka1028 mm999 mm
Výška784 mm784 mm
Hmotnost1150 kg2178 kg
Výkon (max. 15s)30 kW
Výkon(doba)/th>10 kW12 kW
Jmenovité napětí80 V80 V
Obsah energie25 kW50 kW

Není nutná výměna baterie.
je-li zásoba vodíku ve vozíku spotřebována, postačí krátké zastavení na tankovací stanici vodíku, aby byla znovu zaručena plná pracovní pohotovost. Odpadá náročná výměna baterií a skladování drahých náhradních nabitých baterií.

Minimalizované odstávky v provozu.
Tankování vodíku do vysokozdvižného vozíku trvá pouhých 5 minut. Palivové články tím mají oproti konvenčním bateriím s hodiny trvajícím nabíjením nesmírnou výhodu.

Bezproblémový provoz ve vícesměnném provozu.
Pro zajištění vícesměnného provozu postačí u palivových článků včasné doplnění vodíku. Je proto možné upustit od skladování druhé nebo třetí drahé náhradní baterie.

Plný výkon
Palivový článek dodává jmenovité napětí 80V až do úplné spotřeby zásoby vodíku.

Čistá energie
Při provozu vysokozdvižného vozíku s vodíkem nedochází k žádným emisím škodlivin. Nevznikají částice sazí, oxidy dusíku ani oxid uhličitý, které negativně ovlivňují naše životní prostředí a klima. Jako "odpad" z reakce vodíku se vzdušným kyslíkem vzniká pouze čistá voda v podobě páry.


Součásti techniky palivových článků STILL

Aufbau der Brennstoffzellen-PowerPacks von STILL

Dánský obchodník se stavebninami Stark využívá STILL Fuel Cell

Technologie budoucnosti se osvědčila v náročné logistické praxi


Máte otázky k tomuto tématu?

Další informace vám ochotně poskytnou naši odborní poradci, kteří zodpoví i všechny otázky týkající se naší nabídky.

Kontakt

+420 274 001 411

Požadavek na: Technika palivových článků - STILL Fuel Cell

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*

Tato témata by vás mohla rovněž zaujmout: