15.11.2019

Snadné nakládání a vykládání tažných souprav

Globální inovace: bateriový 4směrný zvedací vozík STILL TrolleyMover 4W 15 pro náklady až do 1,5 tuny

Snadná manipulace s nákladem i v mimořádně stísněných prostorách: TrolleyMover4W 15 se 4směrným jízdním režimem přesouvá vozíky s nákladem až 1,5 tuny přesně a plynule ve všech směrech.

Hamburk, 15. 11. 2019 – rostoucí počet firem zjišťuje potenciál řešení tažných souprav a štíhlé výroby bez stohovacích vozíků: tažné soupravy vnášejí efektivitu do intralogistické přepravy materiálů, ať už se jedná o skupinové pozemní přesuny na dlouhé vzdálenosti nebo časté dodávky k výrobním linkám. Hamburská odborná intralogistická společnost STILL nabízí kompletní tažný systém LiftRunner, jenž kromě elektrických tahačů zahrnuje různé rámové konstrukce a vozíky. Stejně jako paletové vozíky pro nosiče velkých nákladů se nosiče malých nákladů stále více přepravují na regálových vozících. S cílem rozšířit produktové portfolio komponent tažných souprav proto společnost STILL vytvořila celou řadu standardizovaných regálových vozíků s různými možnostmi výbavy a vyvinula 4směrný bateriový zvedací vozík STILL TrolleyMover 4W, určený pro nakládání a vykládání součástí systému LiftRunner.

Globální inovace pro ergonomickou 360stupňovou manipulaci s nákladem

Vozík TrolleyMover 4W 15 je určen pro náklady do 1,5 tuny a umožňuje ergonomickou, prostorově úspornou manipulaci s nákladem díky jednoduché ovladatelnosti ve všech čtyřech jízdních směrech. Společnost STILL vyvinula inovaci společně se zákazníky, s cílem zjednodušit a současně zrychlit nakládání a vykládání rámů LiftRunner B a E s odpovídajícími vozíky STILL. Umožňuje zasunout i těžké vozíky do rámů tažných souprav bez jakéhokoli manuálního úsilí. Funkce automatického otevření a uzamknutí zabezpečuje vozíky při práci s rámy LiftRunner B a E a zaručuje bezpečnost osob i materiálů. Vozík TrolleyMover 4W 15 se rovněž dokonale hodí pro manipulaci s náklady s nadměrnou šířkou ve stísněných prostorách. Díky 4směrnému jízdnímu režimu se vozík TrolleyMover4W 15 zvládne otočit na místě o 360 stupňů a rovněž může přepravovat dlouhé předměty i v pravém úhlu vůči jízdnímu směru a na dlouhé vzdálenosti.

Herbert A. Fischer, ředitel firemního segmentu tažných souprav, vysvětluje: "Časově náročná manipulace s těžkými vozíky v minulosti znamenala značné množství manuální práce. Uvedli jsme na trh zcela nový manipulační stroj TrolleyMover 4W 15, jenž zjednodušuje nakládání a Snadné nakládání a vykládání tažných souprav vykládání souprav. Zařízení prokazuje své výhody ve snadné ovladatelnosti, prostorově úsporné přepravě a manipulaci s dlouhými předměty, například ve výrobních provozech nebo v nákladovém prostoru."

Rozšířený program standardních policových a regálových vozíků

Stále rostoucí rozmanitost jednotlivých variant, kratší životní cykly výrobků a trend směrem k individuálně přizpůsobeným návrhům produktů rovněž vytvářejí nutnost dodávat k výrobním linkám více materiálu v menších dávkách. Společnost STILL vyvinula speciální policové a regálové vozíky s různými možnostmi výbavy, které mohou současně přepravovat velká množství malých nosičů nákladů (SLC). Produktová řada se skládá z výškově nastavitelných polic z hliníku a také z polic z práškované oceli, které výškově nastavitelné nejsou. Všechny police jsou k dispozici se dvěma až čtyřmi oddělenými podlážkami, v různých modelech, s nosností od 400 do 800 kg. Hliníkové police mají podlážky neprodyšné, zatímco ocelové police pro těžké náklady jsou vybaveny mřížovanými podlážkami. Police jsou otevřené na všech stranách, což zaručuje optimální přístup při nakládání a vykládání. Ve standardní výbavě mají oba modely mimořádně odolná polyamidová kola, která se mohou natáčet ve 360° úhlu a lze je v případě potřeby vyměnit za ještě lépe otáčivé válečky s kuličkovými ložisky. Lze objednat i další dodatečnou výbavu, například protiskluzové rohože pro vyšší bezpečnost nákladu nebo brzdové pedály s pevnou polohou, které vždy zůstávají ve stejné pozici, a proto na ně operátor snáze dosáhne.