Inteligentní tažné soupravy STILL

Flexibilní koncepce materiálových toků

Moderní výrobní procesy vyžadují v současnosti ve zvýšené míře flexibilní koncepce materiálových toků. Materiálový tok musí probíhat efektivně, s orientací na poptávku a současně musí být šetrný k přírodním zdrojům. V souladu s tímto trendem jsou k zásobování materiálem ve výrobních provozech stále častěji využívány systémy inteligentních tažných souprav. Zásobují s nízkými nároky na čas a prostor pracovní místa potřebnými polotovary.

Automatizace – předprogramovaný materiálový tok

Pro průběžný materiálový tok je možné inteligentní tažné soupravy STILL automatizovat. Inteligentní tažná souprava se pak pohybuje na stanovených přepravních trasách samostatně např. pomocí navigace s magnetickými body nebo magnetickými pásky. Najede přitom automaticky na jednotlivá stanoviště pro nakládání a vykládání. Pracovník výroby pouze zajistí vyložení a naložení. 

Tahače STILL CX-T lze pro automatizovaný materiálový tok vybavit velmi snadno. Instalace vedení po trase závisí na požadovaném typu navigace. V automatizovaném materiálovém toku lze používat jak autonomní, tak standardní E-rámy a C-rámy.

Maximální nosnost (kg)Maximální výška zdvihu (mm)
až do 1000 kgaž do 1000 kgaž do 1000 kgaž do 1600 kg
až do 1000 kg

Tažné soupravy

Tahače STILL CX-T, STILL R 06 nebo STILL R 07 táhnou E-rámy a C-rámy „liftrunner“, které jednoduše a bezpečně naloží pojízdné nákladové jednotky (manipulační vozíky) různých tvarů.

STILL CX-T

STILL LTX

STILL R07

Cookie Panel

Používáme cookies, abychom mohli lépe reagovat na Vaše přání a zlepšovat naše služby. Pokud s tím souhlasíte, pokračujte v návštěvě stránek, nebo si pro další informace zobrazte naše směrnice pro ochranu osobních údajů.