S námi můžete jezdit bezpečně

Safety Assist

Existuje mnoho příčin chyb v procesech – nedostatečná koncentrace, nesprávné posouzení situace, vlivy prostředí, kvůli nimž není řidič schopen reagovat správně nebo dostatečně rychle. Naše chytré asistenční systémy nejenže neustále monitorují prostředí a poskytují tak navádění pro řidiče, ale v určitých situacích mohou také aktivně zasáhnout. Rozpoznávají potenciálně kritické jízdní situace a mohou nezávisle zrychlovat a zpomalovat vozík. Vedle zvýšené bezpečnosti skladu a obsluhy zajišťují také nejvyšší výkon s maximální energetickou účinností díky inteligentním jízdním programům.


Asistenční systémy a funkce od STILL

 

 

Výstražné světlo STILL

Ideální doplněk ke STILL SafetyLight

Výstražné světlo STILL promítá dva luminiscenční pruhy vlevo a vpravo od vysokozdvižného vozíku. Toto volitelné vybavení slouží jako vizuální varování pro chodce a ostatní řidiče v blízkosti díky promítání luminiscenčních pruhů na podlahu haly po stranách vysokozdvižného vozíku. Výstražné světlo STILL proto skvěle doplňuje STILL SafetyLight, které promítá modrý kužel světla před vozík ve směru jízdy.

Díky bezpečnostnímu osvětlení, které se pohybuje s vysokozdvižným vozíkem, můžete předejít zranění osob a kolizím ve vytížených pracovních oblastech.

 

STILL Kontrola před změnou

Bezpečnost na prvním místě: digitálně vedená kontrola před změnou

Prostřednictvím funkce Pre-Shift Check v palubním počítači STILL Easy Control STILL dosahuje novou úroveň bezpečnosti pro řidiče a vysokozdvižný vozík: před začátkem každé změny anebo v uživatelem stanovených intervalech musí řidič potvrdit funkčnost pomocí palubního počítače před uvedením vozidla do provozu se všemi jeho funkcemi.

Zákazník si může zvolit kritéria bezpečnostní kontroly. Kromě standardního dotazu je možné na displej palubního počítače uložit několik jednotlivých dotazů. A pokud je odpověď negativní Zákazník má všechny možnosti.

Například může v systému definovat, že výkon vozidla je automaticky omezený, pokud dotaz ukáže negativní výsledek testu.

Pro větší bezpečnost

 • Kontrola před změnou
  se STILL Easy Control v palubním počítači
 • Jednoduchá kontrola před změnou
  Potvrzení řidičem, zda je vozidlo připravené na provoz/li>
 • Pokročilá kontrola před změnou
  Specifické otázky zákazníků poskytují ještě větší bezpečnost
 • Omezení vozidla
  Omezený výkon nastavitelný v případě negativních výsledků
 • Je vozidlo připravené na provoz?
  Jsou provozní tekutiny (např. olej, voda, palivo) viditelně unikající?
  Jsou zničená kola? Jsou používaná nad přípustné hranice?
  Je výkonový štítek přítomný, nepoškozený, čitelný?
  Funguje provozní brzda správně?
STILL Kontrola před změnou
 

STILL SafetyLight 4plus

Vizuální výstražný systém pro snížení počtu nehod

Modré výstražné světlo STILL SafetyLight 4plus podstatně zvyšuje bezpečnost práce v oblastech, které jsou nepřehledné nebo plné zatáček. Modré světelné body se promítají asi 5 m před a za vozíkem a varují osoby o blížícím se vozíku, čímž se předchází hrozícím kolizím.

Výhody pro vás:

 • vyšší bezpečnost chodců a dalších účastníků interního provozu
 • Vyšší bezpečnost při práci s několika vysokozdvižnými vozíky, která vyžaduje rychlé reakce, zvláště v nepřehledných oblastech
 • Kolemjdoucí si rychleji všimnou vysokozdvižného vozíku a mají více času reagovat díky čtyřem světelným bodům
 • Nejnižší možný vliv na dobu provozu vozíku díky nízké spotřebě energie LED světla (5 W a 12 V)
 • Bezúdržbový provoz a dlouhá životnost 20 000 hodin
 • Minimální rozptyl a tudíž dokonalá viditelnost i na podlahách ve světlých barvách
 

STILL iGo pilot safety

Šest na jeden zátah

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík pozvolna zpomalí ve vztahu k rychlosti a výšce zdvihu, což zvyšuje kapacitu překládky.

Automatické přizpůsobení rychlosti: v definovaných zónách lze automaticky nastavovat rychlost podle podmínek.

Omezení výšky: nastavitelné omezení výšky umožňuje optimální využití prostoru pod střechou pro různé výšky hal.

Ochrana před kolizí: lze definovat známé překážky. Řidič si nemusí pamatovat všechny podrobnosti systému a může se soustředit na svou práci.

Asistent vyjetí z uličky: řízení se může zablokovat na stanovené rozpětí, např. při výjezdu z uličky, aby se zabránilo kolizím.

Výběr pozice: výběr umožňuje cílený pohyb do definovaných, často používaných pozic, jako jsou například předávací stanice.


Další funkce Safety Assist

Zde najdete kompletní přehled všech asistenčních systémů a funkcí od STILL v oblasti Safety Assist.

 
Zvukový signál

Zvukový signál během couvání zvyšuje bezpečnost ve skladu. Kolegové si díky němu rychle všimnou vysokozdvižného vozíku, i když jsou k němu otočeni zády.

 
FleetManager