Stohovací vozíky pro vychystávání

Vysoko i ve velmi úzkých uličkách

Flexibilita a funkčnost pro ty nejvyšší požadavky: s vozíky MX-X a NXV do velmi úzkých uliček společnosti STILL získáte přístup k oběma stranám uličky ve vašem skladu s vysokými regály, aniž byste se museli s vozíkem otáčet - špičkový výkon v úzkých uličkách. A tyto vozíky zvedají nejen vidlice, ale také kabinu s flexibilními konfiguracemi do skladovací výšky přes 18 metrů. Tyto  umožňují vychystávat jednotlivé položky ručně a zároveň ukládat a odebírat kompletní palety. Každý vysoký regál je jiný: díky modulárnímu designu vozíků do velmi úzkých uliček společnosti STILL máme individuální nabídku pro jakékoliv použití. Nosnost až 1,5 tuny a maximální rychlost až 14 km/h jsou pouze jedním aspektem výjimečného výkonu vozíků MX-X a NXV společnosti STILL. Kromě toho jsou k dispozici inteligentní pomocné systémy, díky kterým je prováděná práce rychlejší, jednodušší a bezpečnější.

  • 18110 mm
  • 1500 kg
  • 12850 mm
  • 1500 kg
  • 10,5 km/h
Základní kamion Typ aplikace Rozsah aplikace
M Modular Narrow Aisle Truck (Man Up)
N Narrow Aisle Truck (Man Down)
C Classic Application
X X-cellence Application
V/X Vertical Lift

 

Regálové vozíky STILL – Pro úzké a vysoké regály

Vysoké regály s velmi úzkými uličkami jsou jednou z nejefektivnějších možností uspořádání skladu z hlediska využití prostoru. Oproti standardnímu skladu, ve kterém se lze volně pohybovat vysokozdvižnými vozíky, se šířka uličky zmenšuje až o 65 %.

Pohyb v uličkách s šířkou pouhých 1080 mm a manipulace s břemeny ve výšce až 18 metrů nad podlahou ovšem patří k nejnáročnějším úkolům vnitropodnikové přepravy. Proto jsou regálové vozíky STILL s řadou bezpečnostních prvků a prvků zvyšujících efektivitu dimenzovány pro nasazení v těchto podmínkách. A díky modulární konstrukci je možné každý regálový vozík přizpůsobit přesně vašemu skladu a každodenním úkolům.

 

Příklady řešení pro usnadnění práce s regálovými vozíky

Podstatnými faktory vysoké komplexnosti při nasazeních systémových vozíků jsou vibrace zvedacího zařízení při vysunutí do výšky 13 nebo 18 metrů – podle kvality podlahy – a nutnost manévrování v těsném prostoru. V obou případech je možné redukovat vibrace v kabině řidiče prostřednictvím moderních asistenčních systémů.

Jednou z možností minimalizace vibrací způsobených zdvižením kabiny je systém vyrovnávání nerovností podlahy: AFC (Active Floor Compensation). Senzory tohoto systému monitorují výšku kol na nosných osách regálového vozíku. V případě rozdílů naměřených hodnot se okamžitě kompenzuje vertikální poloha základny.

Tím je rám vozíku neustále ve vodorovné poloze a stožár je držen dokonale kolmo. Druhou výzvou jsou pro řidiče regálových vozíků velmi úzké regálové uličky. Organizace intralogistických procesů na bázi VNA (Very Narrow Aisle) umožňuje redukovat šířky pracovních uliček až na 1080 mm.

Aby se zabránilo kolizím při podjížděcí výšce pouhých 90 mm, jsou regálové vozíky vedeny v uličce pomocí automatického systému, např. indukčním vodičem. Použitím přídavného softwaru jako je STILL iGo pilot je možné, aby vozík najel na určité místo sám – při respektování všech bezpečnostních opatření a optimální rychlostí. Tím regálový vozík usnadňuje obsluze řízení a umožňuje, aby se koncentrovala na vychystávání a ukládání břemen, čímž se snižuje riziko nehod a chyb.

 

STILL MX-X – Vlajková loď mezi vozíky VNA společnosti STILL

Regálové vozíky STILL MX-X jsou nejoblíbenější řadou vozíků STILL pro práci v úzkých uličkách. Vyznačují se modulární konstrukcí, která umožňuje výjimečnou flexibilitu a přizpůsobení vozíků podle specifických podmínek skladu.

Maximální výšky zdvihu až 18 metrů umožňují efektivní provoz ve vysokých skladových systémech. Díky kompaktním rozměrům je možné vozík MX-X používat v podstatně užších uličkách (až 1080 mm) než jsou běžné pracovní uličky.

Rychlosti jízdy až 14 km/h a rychlosti zdvihu až 0,6 m/s zajišťují vynikající výkon překládky v rozsáhlých skladových systémech. Navigační systémy iGo pilot, AFC (Active Floor Compensation) a ALS (aktivní stabilizace břemene) optimalizují pracovní procesy a zaručují bezpečnost a maximální efektivitu. Díky dostupnosti prostoru na 48V baterii jsou regálové vozíky konstrukční řady MX-X připraveny pro provoz s Li-Ion technologií. Přídavná zařízení, např. nosič otočných výsuvných vidlic a teleskopické vidlice umožňují přizpůsobení tohoto regálového vozíku rozmanitým břemenům.

Informace ke stažení

  • STILL Stohovací vozíky pro vychystávání PDF, 10 MB Stáhnout
  • Průvodce úložištěm - Průvodce pro ukládání úzkých uliček PDF, 7 MB Stáhnout

Kontakt

Pro další informace kontaktujte naše konzultanty.

+420 602 489 383

Požadavek na: Stohovací vozíky pro vychystávání

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.