Regálové systémy Konzolové regály

Vyrobeno přesně podle vašich požadavků

  • Organizované a přehledné skladování objemného a dlouhého zboží
  • Optimální využití úložného prostoru a výšky budovy
  • Optimální a přímý přístup ke zboží
  • Konstrukce pro venkovní použití s možným stropním a bočním obložením
  • Vhodné pro lehké i velmi těžké zboží

Chcete především skladovat dlouhé výrobky a objemné zboží, např. trubky, desky, panely nebo a tyče? Pokud ano, seznamte se prosím s konzolovými regály STILL. Díky své konstrukci nabízí tento typ regálů možnost optimálního skladování zboží s různými rozměry.

Kontaktujte nás

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte.

+420 602 489 383

Požadavek na: Konzolové regály

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konstrukce konzolového regálu

Konzolový regál se skládá ze stojanů a konzol. Stojan regálu je tvořen samotným stojanem, patkami stojanu, podélnými spojkami a alespoň jednou úhlopříčnou výztuhou. Konzoly jsou přišroubovány ke stojanu regálu.


Konzolové regály - součásti

Regálový stojan s patkou

Hlavní součástí konzolového regálu je jednostranný nebo dvoustranný regálový stojan s jednou patkou. Ta je ukotvena v podlaze. Velikost a provedení závisí na požadované nosnosti a statických požadavcích. Jsou provedeny otvory pro montáž konzol až na nejvyšší skladovací úroveň. Standardní rozteč je 100 mm pro snadné nastavení výšky police. Jiné délky jsou možné na vyžádání.

Konzoly

Konzoly jsou přišroubovány ke stojanu regálu. Konstrukce konzol závisí na zatížení. Čím větší je profil, tím vyšší je nosnost.

Diagonální vzpěra

U každého regálu je nutná alespoň jedna diagonální vzpěra s nastavitelnými napínáky. Při normálním zatížení je tato vzpěra dostačující u každého pátého nebo šestého regálu.

Podélné spojky

Podélné spojky slouží jako distanční prvky mezi stojany. Délka podélných spojek závisí na typu skladovaných výrobků.


Konzolové regály - hlavní příslušenství

Zaoblení patek

Zaoblení slouží k ochraně osob (např. ochrana holení) a pneumatik vozidla.

Zařízení pro zajištění válcových předmětů

Zařízení pro zajištění válcových předmětů jsou důležitá pro bezpečné uložení válcových výrobků na konzolách. Zařízení pro zajištění válcových předmětů lze dodat v různých provedeních a výškách. 

Překlenovací ramena

Konzolové regály slouží k uložení dlouhých výrobků. Překlenovací ramena jsou prvky, které jsou upevněny mezi konzolami a umožňují uložení palet.

Kryty polic

Pro flexibilnější využití regálu nabízíme různé druhy krytů polic. Tyto kryty jsou uloženy pouze na konzolách nebo na překlenovacích ramenech upevněných mezi konzolami. Jako kryty lze použít dřevotřískové desky, rošty nebo mříže.

Označení skladu

Je třeba zvážit dva důležité aspekty, aby bylo provedeno označení podle potřeb zákazníka: umístění štítků a očíslování poloh polic.

Umístění štítků

Štítky na regálu nejsou vždy dobře viditelné. Pro zajištění jejich dobré viditelnosti vám poskytneme držáky štítků pro příslušné stojany.

Očíslování pozice police

Zejména pokud ve svém skladu skladujete tyče, trubky, desky atd., je důležité mít přehled. Nabízíme vám vhodné očíslování podle vašich individuálních požadavků.

Vstupní kryty a vodicí lišta

Vodicí lišta v případě potřeby poskytuje vozíkům boční vedení. Vstupní kryt lze použít pouze v kombinaci s vodicí lištou, aby se vozík mohl snadno dostat do uličky.

Ochranné kryty proti kolizi

Ochranný kryt proti kolizi může mít tvar písmene L nebo tvar písmene U pro ochranu dvou nebo tří stran. Je upevněn na vnější podpěře regálu v každé uličce (podle požadavků německého předpisu BGR 234, minimální výška 300 mm)


Konzolové regály - důležité parametry plánování

V souvislosti s konzolovými regály se často odkazuje na axiální rozměr. Axiální rozměr se měří mezi středy dvou konzol. Přesah dlouhého materiálu přes poslední konzolu je omezen na polovinu axiální délky. Při daném axiálním rozměru 1000 mm to znamená, že maximální povolený přesah je 500 mm.


Nákup konzolových regálů

Plánovaný efektivní sklad zaručuje vysokou ekonomickou výhodnost. Využívejte možnosti odborných konzultací s našimi kvalifikovanými pracovníky společnosti STILL již od začátku plánování skladu. Než učiníte rozhodnutí o nákupu, pomůžeme vám ve všech jednotlivých aspektech, tj. od kontroly návrhu vašeho skladu až po diskusi o plánovaných pracovních postupech. Existuje mnoho důvodů, proč byste se měli při nákupu konzolového regálu rozhodnout pro výrobky STILL:

  • mnoho let zkušeností: jsme nablízku svým zákazníkům už více než 100 let.
  • partnerství, na které se můžete spolehnout.
  • špičková holistická koncepce - od poradenství po servis.
  • vždy jsme vám nablízku: pouze v Německu máme 14 poboček, 37 půjčoven a 800 servisních techniků.
  • vyškolený montážní tým zaručuje správnou montáž vašeho konzolového regálu.