Regálové systémy Paletový regál

Stejně variabilní jako vaše požadavky

 • Pohodlný přístup ke všem položkám
 • Snadné sledování stavu zásob
 • Optimální přizpůsobení skladovým prostorám a hmotnosti a rozměrům zboží
 • Flexibilní a úsporné ukládání různých přepravních prostředků v jednom typu regálu
 • Umožňuje přímé vychystávání

 

 

Chcete ve svém skladu skladovat různé druhy zboží na paletách? V takovém případě byste se měli seznámit s paletovými regály STILL. Paletové regály STILL s přímým přístupem ke každé paletě a vysokými bezpečnostními standardy jsou ideálním řešením pro variabilní skladové požadavky. Díky své vysoké flexibilitě lze tento typ regálu konfigurovat velmi individuálně.

Kontakt

Pro další informace kontaktujte naše konzultanty.

+420 274 001 411

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Požadavek na: Paletový regál

Oslovení*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Typické použití paletového regálu

Paletové regály STILL splňují širokou škálu různých požadavků na sklady, například regály s širokými uličkami nebo regály s úzkými uličkami / výškové sklady.

Sklady s širokými uličkami

Standardním řešením pro skladování palet ve skladu je sklad se širokými uličkami. Obsluha regálů je obvykle zajištěna pomocí vysokozdvižných vozíků s protizávažím, vysokozdvižných vozíků s výsuvným zvedacím zařízením nebo vychystávacích vozíků. Nižší patra pak lze snadno obsluhovat pomocí ručních paletových vozíků nebo elektrických vysokozdvižných vozíků.

 • Nákladově efektivní skladování
 • Snadná obsluha regálů s běžnými průmyslovými vozíky
 • Ruční vychystávání na úrovni podlahy

Sklad s úzkou uličkou/výškový sklad

Regály s úzkými uličkami umožňují vysoké využití skladových prostor. Obsluha regálů se obvykle provádí ručně ovládanými vozíky do velmi úzkých uliček/vychystávacími vozíky, které mohou být použity pro vychystávání objednávek i pro ukládání a odebírání kompletních přepravních prostředků. Vzhledem k velkým výškám zdvihu mohou být výškové sklady obsluhovány průmyslovými vozíky.

 • Dobré využití dostupné podlahové plochy a skladové výšky
 • Ideální pro velké množství zboží a střední až vysoký obrat
 • Žádné přemísťování zboží pro vychystávání

Paletové regály - konstrukce

Paletový regál se skládá z rámu a příčných nosníků. Rám regálu je pevně uchycen k podlaze podlahovými kotvami. Příčné nosníky jsou zavěšeny na rámu regálu. V závislosti na hmotnosti nákladu se používají různé profily a tloušťky materiálu. Konstrukce paletového regálu STILL samozřejmě splňuje požadavky místních platných norem a bezpečnostních předpisů. Řada volitelného příslušenství zaručuje bezpečnost osob a optimální flexibilitu. Nárazníky a ochrana proti protlačení zaručují vysokou bezpečnost při každodenním používání. Různé varianty regálů umožňují flexibilnější použití paletového regálu STILL.


Paletové regály - součásti

Nosný rám

Nosný rám se skládá ze dvou vzpěr, které jsou spojeny horizontálními a diagonálními nosníky. Rámy jsou sešroubovány. Pro optimalizaci přepravních nákladů jsou rámy montovány na místě.

Distanční kusy

Distanční kusy spojují dva regály v dané vzdálenosti. Jsou-li regály opatřeny sprinklerovým systémem, použijí se distanční kusy také k instalaci sprinklerového potrubí. Vzdálenost mezi regály je stanovena místními normami a předpisy, například úřadem pro průmyslovou bezpečnost v Německu. U europalet bez přesahujícího nákladu je výchozí vzdálenost 200 mm. Tato vzdálenost může být upravena, je-li instalováno sprinklerové potrubí nebo v případě přesahujícího nákladu.

Příčné nosníky

Příčné nosníky jsou obvykle uzavřené profily s háčkem přivařeným na každém konci. Tento háček slouží k připevnění nosníku k rámu. Dva příčné nosníky (pár) vždy spojují dva rámy a tvoří tak jednu zakládací úroveň regálu. Na příčných nosnících jsou uloženy palety. Mohou být zavěšeny na nosném rámu individuálně v požadované výšce.


Paletové regály - hlavní příslušenství

Police regálu

Pro flexibilnější použití regálu nabízíme řadu různých polic regálu. Všechny verze jsou k dispozici buď pro vložení nebo pro montáž. Dřevotřískové desky jsou například k dispozici v tloušťkách až 38 mm. Podle zatížení mohou být použity síťové police nebo mřížové police. Rádi vám pomůžeme s výběrem ideální varianty pro vaše použití.

Ochrana regálu

K ochraně regálu proti poškození je k dispozici řada různých řešení. V uličkách se používá jeden typ řešení (ochrana stojiny), zatímco druhý typ slouží k ochraně čelní stěny regálu.

Ochrana podpěr na čelní straně

Ochrana rohů zaručuje minimální požadovanou ochranu podpěr. V souladu s německým předpisem BGR 234 musí být rohový kryt minimálně 300 mm vysoký a musí být upevněn k podlaze nezávisle na regálu. Alternativou k rohovému krytu je ochranný kryt proti kolizi, který chrání celý rám včetně výpletu. Je namontován přes celou čelní stěnu. K dispozici jsou různé verze, přičemž centrální část může být vyrobena ze dřeva nebo oceli. Společnost STILL obecně používá ocel, protože tento materiál je odolnější. Výhodou dřeva je jeho snadná výměna v případě poškození.