Regálové systémy Paletový regál

Stejně variabilní jako vaše požadavky

 • Pohodlný přístup ke všem položkám
 • Snadné sledování stavu zásob
 • Optimální přizpůsobení skladovým prostorám a hmotnosti a rozměrům zboží
 • Flexibilní a úsporné ukládání různých přepravních prostředků v jednom typu regálu
 • Umožňuje přímé vychystávání

 

Chcete ve svém skladu skladovat různé druhy zboží na paletách? V takovém případě byste se měli seznámit s paletovými regály STILL. Paletové regály STILL s přímým přístupem ke každé paletě a vysokými bezpečnostními standardy jsou ideálním řešením pro variabilní skladové požadavky. Díky své vysoké flexibilitě lze tento typ regálu konfigurovat velmi individuálně.

Kontaktujte nás

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte.

+420 602 489 383

Požadavek na: Paletový regál

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Typické použití paletového regálu

Paletové regály STILL splňují širokou škálu různých požadavků na sklady, například regály s širokými uličkami nebo regály s úzkými uličkami / výškové sklady.

Sklady s širokými uličkami

Standardním řešením pro skladování palet ve skladu je sklad se širokými uličkami. Obsluha regálů je obvykle zajištěna pomocí vysokozdvižných vozíků s protizávažím, vysokozdvižných vozíků s výsuvným zvedacím zařízením nebo vychystávacích vozíků. Nižší patra pak lze snadno obsluhovat pomocí ručních paletových vozíků nebo elektrických vysokozdvižných vozíků.

 • Nákladově efektivní skladování
 • Snadná obsluha regálů s běžnými průmyslovými vozíky
 • Ruční vychystávání na úrovni podlahy

Sklad s úzkou uličkou/výškový sklad

Regály s úzkými uličkami umožňují vysoké využití skladových prostor. Obsluha regálů se obvykle provádí ručně ovládanými vozíky do velmi úzkých uliček/vychystávacími vozíky, které mohou být použity pro vychystávání objednávek i pro ukládání a odebírání kompletních přepravních prostředků. Vzhledem k velkým výškám zdvihu mohou být výškové sklady obsluhovány průmyslovými vozíky.

 • Dobré využití dostupné podlahové plochy a skladové výšky
 • Ideální pro velké množství zboží a střední až vysoký obrat
 • Žádné přemísťování zboží pro vychystávání

Paletové regály - konstrukce

Paletový regál se skládá z rámu a příčných nosníků. Rám regálu je pevně uchycen k podlaze podlahovými kotvami. Příčné nosníky jsou zavěšeny na rámu regálu. V závislosti na hmotnosti nákladu se používají různé profily a tloušťky materiálu. Konstrukce paletového regálu STILL samozřejmě splňuje požadavky místních platných norem a bezpečnostních předpisů. Řada volitelného příslušenství zaručuje bezpečnost osob a optimální flexibilitu. Nárazníky a ochrana proti protlačení zaručují vysokou bezpečnost při každodenním používání. Různé varianty regálů umožňují flexibilnější použití paletového regálu STILL.


Paletové regály - součásti

Nosný rám

Nosný rám se skládá ze dvou vzpěr, které jsou spojeny horizontálními a diagonálními nosníky. Rámy jsou sešroubovány. Pro optimalizaci přepravních nákladů jsou rámy montovány na místě.

Distanční kusy

Distanční kusy spojují dva regály v dané vzdálenosti. Jsou-li regály opatřeny sprinklerovým systémem, použijí se distanční kusy také k instalaci sprinklerového potrubí. Vzdálenost mezi regály je stanovena místními normami a předpisy, například úřadem pro průmyslovou bezpečnost v Německu. U europalet bez přesahujícího nákladu je výchozí vzdálenost 200 mm. Tato vzdálenost může být upravena, je-li instalováno sprinklerové potrubí nebo v případě přesahujícího nákladu.

Příčné nosníky

Příčné nosníky jsou obvykle uzavřené profily s háčkem přivařeným na každém konci. Tento háček slouží k připevnění nosníku k rámu. Dva příčné nosníky (pár) vždy spojují dva rámy a tvoří tak jednu zakládací úroveň regálu. Na příčných nosnících jsou uloženy palety. Mohou být zavěšeny na nosném rámu individuálně v požadované výšce.


Paletové regály - hlavní příslušenství

Police regálu

Pro flexibilnější použití regálu nabízíme řadu různých polic regálu. Všechny verze jsou k dispozici buď pro vložení nebo pro montáž. Dřevotřískové desky jsou například k dispozici v tloušťkách až 38 mm. Podle zatížení mohou být použity síťové police nebo mřížové police. Rádi vám pomůžeme s výběrem ideální varianty pro vaše použití.

Ochrana regálu

K ochraně regálu proti poškození je k dispozici řada různých řešení. V uličkách se používá jeden typ řešení (ochrana stojiny), zatímco druhý typ slouží k ochraně čelní stěny regálu.

Ochrana podpěr na čelní straně

Ochrana rohů zaručuje minimální požadovanou ochranu podpěr. V souladu s německým předpisem BGR 234 musí být rohový kryt minimálně 300 mm vysoký a musí být upevněn k podlaze nezávisle na regálu. Alternativou k rohovému krytu je ochranný kryt proti kolizi, který chrání celý rám včetně výpletu. Je namontován přes celou čelní stěnu. K dispozici jsou různé verze, přičemž centrální část může být vyrobena ze dřeva nebo oceli. Společnost STILL obecně používá ocel, protože tento materiál je odolnější. Výhodou dřeva je jeho snadná výměna v případě poškození.