Blue-Q = IQ

Inteligentní autopilot pro hospodárný provoz a ekologii

Trvale usilujeme o realizaci inovativních efektivních myšlenek. Jednou z nich je Blue-Q, inteligentní autopilot pro hospodárnost a odpovědný vztah k životnímu prostředí. Pouhé stisknutí knoflíku aktivuje ve vozidle efektivní režimy. Díky inteligentní optimalizaci charakteristiky pohonu dochází k úsporám energie, aniž by tím byl ovlivněn pracovní proces.

  • Spotřeba energie se sníží až o 20 %
  • U elektrického vysokozdvižného vozíku o nosnosti 1,6 t to při pěti letech provozu v třísměnném provozu znamená úsporu cca 2 500 eur
  • Emise CO2 se drasticky sníží
  • Režim Blue-Q ovlivňuje inteligentní vypínání elektrospotřebičů

Jak funguje Blue-Q?

Režim Blue-Q se na vysokozdvižném vozíku aktivuje pouhým stisknutím (modrého) knoflíku. Inteligentní optimalizace charakteristiky pohonu ušetří energii přesně tam, kde nebude docházet k negativnímu ovlivnění pracovního procesu.

Jaký užitek přináší Blue-Q?

V závislosti na používání a vybavení vozidla je možná až 10-20% úspora spotřeby energie.

To u jednoho elektrického vysokozdvižného vozíku o nosnosti 1,6 t znamená při třísměnném provozu po dobu 5 let úsporu cca 2 500 eur. Nejsou přitom započteny další efekty snižující náklady, které spočívají v menším opotřebení, delší době životnosti baterie a zlepšené době užívání vozíku na jedno nabití.

Snižují se i emise CO2 vznikající při výrobě elektrické energie, protože tam, kde je menší spotřeba, může být i menší výroba.

Režim Blue-Q neovlivňuje pouze jízdní situaci, ale i inteligentní vypínání elektrických spotřebičů právě tyto vedlejší spotřebiče jsou celkově v závislosti na výbavě a nasazení odpovědné asi za 35% spotřebované energie (elektrické vysokozdvižné vozíky).

Wie funktioniert Blue-Q
Was ist der Nutzen von Blue-Q?

STILL produkty s Blue-Q

Kontaktujte nás

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte.

+420 602 489 383

Požadavek na: Blue-Q

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Mohlo by Vás zajímat