Regálové systémy Zasouvací a spádové paletové regály

Ekonomické řešení pro optimální manipulaci se zbožím

  • Optimální tok materiálů pro FiFo
  • Časově úsporné odebírání díky automatické přepravě palet
  • Optimální využití skladových prostor - oproti běžným regálům lze zvýšit využití skladové kapacity až o 60%
  • Optimalizovaný tok materiálu díky oddělení ukládání a odebírání a kratším přepravním vzdálenostem

Potřebujete skladovat různé druhy zboží a materiálů s vysokým obratem? Pak se seznamte se spádovými paletovými regály STILL. Spádové paletové regály jsou dynamické regálové systémy fungující podle principu FiFo (první dovnitř - první ven). Zajišťují vysokou skladovací kapacitu a vynikající využití prostoru. To je umožněno tím, že se zboží automaticky pohybuje směrem k čelu regálu.

Ve spádových paletových regálech se palety automaticky svou vlastní vahou posouvají ze skladu do odebírací pozice pomocí šikmé válečkové dráhy. Tímto způsobem je podle principu FiFo paleta, která byla uložena jako první, připravena k okamžitému vyzvednutí a je přímo přístupná. Spádový paletový regál je ideální například pro expediční prostory, případně může fungovat jako vyrovnávací prvek mezi dvěma pracovišti nebo jako vychystávací sklad pro plné palety.

Kontakt

Pro další informace kontaktujte naše konzultanty.

+420 274 001 411

Požadavek na: Zasouvací a spádové paletové regály

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Další standardní strategie skladování - zasouvací regál

Zasouvací regály jsou dynamické regálové systémy, které využívají principu poslední dovnitř, první ven (LiFo).

Zboží se ukládá a odebírá pouze z jedné strany. Na nakloněných drahách se zbývající zboží automaticky pohybuje směrem ke straně skladování a odebírání, když se paleta odebere.


Výhody zasouvacích regálů - přehled

  • Ideální zásobní skladování díky principu LiFo
  • Efektivní ukládání a odebírání díky automatickému přesunu palet v kanálu
  • Optimální využití skladové kapacity
  • Úspora místa: stačí jedna ulička pro vozíky

Spádové paletové regály - konstrukce

Spádový paletový regál sestává hlavně z regálových sloupků, příčných nosníků a válečkových drah. Válečkové dráhy jsou upevněny ke sloupkům se sklonem cca. 4%. Tři hlavní součásti válečkové dráhy jsou nakládací část, centrální část a odebírací systém se separátorem. Zužující se vstup nakládací části zajišťuje, aby byla paleta umístěna přesně na válečkovou dráhu a snadno se po dráze přepravovala. Brzdové válečky zase zajišťují, aby paleta bezpečně projela regálem. Pro snadné odebrání palet bez „zátěžového tlaku“ je k odebíracímu systému připojen separátor, který odděluje první paletu v regálu od ostatních palet, které jsou uvnitř kanálu.


Spádové paletové regály - součásti

Rám spádového paletového regálu tvoří standardní součásti paletového regálu (regálový sloupek a příčné nosníky). Válečkové dráhy jsou upevněny na příčných nosnících.

Váleček válečkové dráhy

Válečky ve válečkových dráhách zajišťují bezpečnou přepravu palety přes regál. Každý váleček v dráze má nosnost 240 kg. Pro zajištění dlouhodobé životnosti jsou vybaveny odolnou sadou ocelových kuličkových ložisek. Tato ložiska jsou bezúdržbová. Standardní válečky mají ocelový povrch, případně jsou k dispozici s pozinkovaným povrchem. Pozinkování chrání ocel před korozí.

Nakládací část se zužujícím se vstupem

Zužující se vstup je velmi pevný, aby nedošlo k jeho poškození při každodenním používání. Zužující se vstup navíc zajišťuje, aby byla paleta umístěna uprostřed válečkové dráhy a mohla se tak snadno přepravovat kanálem. Válečky v prostoru podávání mohou být dodatečně chráněny těžkými ocelovými plechy.

Centrální část

Profil válečkové dráhy je proveden z profilů tvaru U nebo L. Válečky s nízkým třením jsou vyrobeny z oceli, přičemž mohou být na zakázku pozinkovány. Každý doraz palety je vybaven brzdicím válečkem.

Brzdicí váleček

Brzdicí válečky snižují rychlost palet, které jsou přepravovány regálem. Bez brzdicích válečků by palety na konci regálu vypadly.

Vyhledávací systém se separátorem