Regálové systémy Zasouvací a spádové paletové regály

Ekonomické řešení pro optimální manipulaci se zbožím

 • Optimální tok materiálů pro FiFo
 • Časově úsporné odebírání díky automatické přepravě palet
 • Optimální využití skladových prostor - oproti běžným regálům lze zvýšit využití skladové kapacity až o 60%
 • Optimalizovaný tok materiálu díky oddělení ukládání a odebírání a kratším přepravním vzdálenostem

Potřebujete skladovat různé druhy zboží a materiálů s vysokým obratem? Pak se seznamte se spádovými paletovými regály STILL. Spádové paletové regály jsou dynamické regálové systémy fungující podle principu FiFo (první dovnitř - první ven). Zajišťují vysokou skladovací kapacitu a vynikající využití prostoru. To je umožněno tím, že se zboží automaticky pohybuje směrem k čelu regálu.

Ve spádových paletových regálech se palety automaticky svou vlastní vahou posouvají ze skladu do odebírací pozice pomocí šikmé válečkové dráhy. Tímto způsobem je podle principu FiFo paleta, která byla uložena jako první, připravena k okamžitému vyzvednutí a je přímo přístupná. Spádový paletový regál je ideální například pro expediční prostory, případně může fungovat jako vyrovnávací prvek mezi dvěma pracovišti nebo jako vychystávací sklad pro plné palety.

Kontaktujte nás

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte.

+420 602 489 383

Požadavek na: Zasouvací a spádové paletové regály

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Další standardní strategie skladování - zasouvací regál

Zasouvací regály jsou dynamické regálové systémy, které využívají principu poslední dovnitř, první ven (LiFo).

Zboží se ukládá a odebírá pouze z jedné strany. Na nakloněných drahách se zbývající zboží automaticky pohybuje směrem ke straně skladování a odebírání, když se paleta odebere.


Výhody zasouvacích regálů - přehled

 • Ideální zásobní skladování díky principu LiFo
 • Efektivní ukládání a odebírání díky automatickému přesunu palet v kanálu
 • Optimální využití skladové kapacity
 • Úspora místa: stačí jedna ulička pro vozíky

Spádové paletové regály - konstrukce

Spádový paletový regál sestává hlavně z regálových sloupků, příčných nosníků a válečkových drah. Válečkové dráhy jsou upevněny ke sloupkům se sklonem cca. 4%. Tři hlavní součásti válečkové dráhy jsou nakládací část, centrální část a odebírací systém se separátorem. Zužující se vstup nakládací části zajišťuje, aby byla paleta umístěna přesně na válečkovou dráhu a snadno se po dráze přepravovala. Brzdové válečky zase zajišťují, aby paleta bezpečně projela regálem. Pro snadné odebrání palet bez „zátěžového tlaku“ je k odebíracímu systému připojen separátor, který odděluje první paletu v regálu od ostatních palet, které jsou uvnitř kanálu.


Spádové paletové regály - součásti

Rám spádového paletového regálu tvoří standardní součásti paletového regálu (regálový sloupek a příčné nosníky). Válečkové dráhy jsou upevněny na příčných nosnících.

Váleček válečkové dráhy

Válečky ve válečkových dráhách zajišťují bezpečnou přepravu palety přes regál. Každý váleček v dráze má nosnost 240 kg. Pro zajištění dlouhodobé životnosti jsou vybaveny odolnou sadou ocelových kuličkových ložisek. Tato ložiska jsou bezúdržbová. Standardní válečky mají ocelový povrch, případně jsou k dispozici s pozinkovaným povrchem. Pozinkování chrání ocel před korozí.

Nakládací část se zužujícím se vstupem

Zužující se vstup je velmi pevný, aby nedošlo k jeho poškození při každodenním používání. Zužující se vstup navíc zajišťuje, aby byla paleta umístěna uprostřed válečkové dráhy a mohla se tak snadno přepravovat kanálem. Válečky v prostoru podávání mohou být dodatečně chráněny těžkými ocelovými plechy.

Centrální část

Profil válečkové dráhy je proveden z profilů tvaru U nebo L. Válečky s nízkým třením jsou vyrobeny z oceli, přičemž mohou být na zakázku pozinkovány. Každý doraz palety je vybaven brzdicím válečkem.

Brzdicí váleček

Brzdicí válečky snižují rychlost palet, které jsou přepravovány regálem. Bez brzdicích válečků by palety na konci regálu vypadly.

Vyhledávací systém se separátorem

Spolehlivý oddělovač na místě odběru zajišťuje bezpečné odebírání palet. Odděluje první paletu v regálu od ostatních. Když je jedna paleta odebrána, další se automaticky posune dopředu pro odebrání.

3-dílný výstup z regálu na úrovni podlahy se separátorem palet

3-dílný výstup regálu na úrovni podlahy slouží k přípravě palet k přepravě pomocí ručního paletového vozíku. Boční kryt chrání válečkovou dráhu před poškozením.


Spádové paletové regály - hlavní příslušenství

Vyztužené kryty válečků

Na přání mohou být válečky v prostoru podávání dodatečně chráněny ocelovými plechy.

Boční ochranné kryty

Na boční straně regálu s přepravovanými paletami jsou umístěny boční ochranné kryty pro ochranu kanálu před vstupem ze strany. Tím je zajištěna vyšší bezpečnost práce.

Doraz kola

Doraz kola před regálem pomáhá zastavit vozík pro doplnění zboží v určené vzdálenosti před regálem. Tím se zabrání poškození regálu.


Nákup spádových nebo zasouvacích paletových regálů

Plánovaný efektivní sklad zaručuje vysokou ekonomickou výhodnost. Využívejte možnosti odborných konzultací s našimi kvalifikovanými pracovníky společnosti STILL již od začátku plánování skladu. Než učiníte rozhodnutí o nákupu, pomůžeme vám ve všech jednotlivých aspektech, tj. od kontroly návrhu vašeho skladu až po diskusi o plánovaných pracovních postupech. Existuje mnoho důvodů, proč byste se měli při nákupu regálu rozhodnout pro výrobky STILL:

 • Mnoho let zkušeností: jsme nablízku svým zákazníkům už více než 95 let.
 • Partnerství, na které se můžete spolehnout.
 • Špičková holistická koncepce - od poradenství po servis.
 • Ve STILL ČR jsme vždy připraveni pomoci. K dispozici máme 5 servisních dílen a showroomů (Praha, Olomouc, Otrokovice, Mladá Boleslav, Kvasiny), 5 specialistů pro intralogistická řešení a více než 100 vyškolených servisních techniků v terénu.
 • Vyškolený montážní tým zaručuje správnou montáž vašich spádových nebo zasouvacích paletových regálů.