Elektrický vysokozdvižný vozík RX 60 2,5-3,5 t

Pro opravdu těžkou práci

 • Výjimečná výkonnost: nejvyšší výkon překládky ve své třídě
 • Vynikající disponibilita: maximální dojezd na jedno nabití baterie
 • Nejlepší pracoviště: prostorná kabina řidiče s palubním počítačem STILL Easy Control

NOVÝ

Nezávazná nabídka

PRONÁJEM

Nezávazná nabídka pronájmu

POUŽITÝ

Naše nabídka použitých vozíků

Požadavek na: RX 60 2,5-3,5 t

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*

Využijte chytrou výkonnost výjimečného a efektivního vozíku. Od první sekundy vozík RX 60-25/35 nadchne dokonalou vyvážeností síly, ergonomie, obratnosti a spotřeby energie. Jeho výkon je více než vysoký, je nejvyšší: vozík RX 60-25/35 přesvědčí nejvyšším výkonem překládky v hmotnostní třídě do 3,5 tuny. Zároveň intralogistický pomocník dosahující rychlosti až 21 km/h udivuje dlouhým dojezdem – nejdelším dojezdem na jedno nabití baterie v tomto segmentu. Kdo se rozhodne pro naší lithium-iontovou technologii STILL, zvládne i trojsměnný provoz bez náhradní baterie.

Bez ohledu na profil nasazení lze vozík RX 60 intuitivně a precizně ovládat v každé situaci. A díky režimu rychlého startu je obratný vozík připraven k provozu, jakmile se posadíte do prostorné kabiny řidiče. Přivítá vás zde další trumf: palubní počítač STILL Easy Control. Poskytuje vám přímý přístup k nejdůležitějším funkcím a přehled o všech relevantních informacích o vozíku. Nechte se elektrizovat elektrickým vysokozdvižným vozíkem, který vždy a při každém profilu nasazení jednoznačně přesvědčí. 


Nezávislý test vysokozdvižného vozíku F+H

"Překonání výkonnostních překážek"

"Společnost STILL zvítězila v testu vysokozdvižných vozíků, který vás skutečně zaujme."

Podívejte se na nezávislý test časopisu f+h zde

 

„STILL nastavuje nové standardy v segmentu elektrických vozíků s protizávažím s vysoce výkonným modelem řady RX60. Nikdy dříve v naší dlouhé historii testování nebyl vysokozdvižný vozík s elektrickým pohonem tak produktivní.“

 

„Vysoce výkonný model v nové řadě STILL zrychluje, zdvihá a jezdí stejně výkonně jako dieselový vysokozdvižný vozík s protizávažím, avšak bez generování hluku a emisí typických pro spalovací motory.“

 

„Podíváme-li se na jeho skutečnou provozní dobu, náš testovaný vysokozdvižný vozík vydrží pracovat téměř 1,5 pracovního dne na jedno nabití baterie. Doba provozu je teoreticky neomezená, pokud se baterie Li-ion rychle nabíjí v průběhu přestávek.“

Nejlepší vysokozdvižný vozík ve své třídě ve srovnání s

elektrickými vysokozdvižnými vozíky

dieselovými vysokozdvižnými vozíky

LPG vysokozdvižnými vozíky


RX 60 2,5-3,5 t v detailu

Simply easy

 • Intuitivní ovládání: jednotná koncepce ovládání celé konstrukční řady RX
 • Zvyšující výkonnost: komfortní nastupování a velmi ergonomická kabina pro řidiče
 • Palubní počítač STILL Easy Control: přehled relevantních informací, aktivace výkonnostních funkcí jedním kliknutím
 • V řádu sekund: snadno proveditelná boční výměna baterie

Simply safe

 • Precizní a bezpečná manipulace: dokonale přesná hydraulika a agilní jízdní vlastnosti
 • Bezpečné nastupování: velké madlo, protiskluzná gumová rohož a široká stupačka
 • Optimální výhled do všech stran: úzký stožár a extra velká okna
 • Bezpečnost se systémem: na přání dodávaná funkce Pre-Shift-Check na displeji podporuje při každodenní bezpečnostní kontrole
 • Bezpečnost při každém nasazení: řada dalších možností vybavení – od ukazatele směru jízdy na displeji přes bezpečnostní osvětlení Safety Light 4Plus až po automatické snížení rychlosti v zatáčkách Curve Speed Control

Simply connected

 • Optimální propojitelnost: na přání dodávané rozhraní pro napojení do softwaru pro řízení flotil, jako je STILL neXXt fleet
 • Kontrolované používání: na přání dodávaná kontrola přístupu chrání před nesprávnou obsluhou

Simply powerful

 • Intralogistická centrála: nejvyšší výkon překládky ve své třídě
 • Zvýšení výkonnosti: režim Sprint pro zvládání výkonnostních špiček aktivovatelný stiskem tlačítka
 • Optimální využití energie: nejdelší dojezd na jedno nabití baterie
 • Ještě rychlejší rozjezdy a zvedání: ve variantě High Performance s extra silnými pojezdovými a zdvihovými motory
 • Inteligentní podpora: kontrola trakce a další asistenční funkce
 • Nepřetržitá připravenost k provozu: na přání dodávaná lithium-ontová technologie STILL pro maximální disponibilitu

Simply flexible

 • Flexibilní možnosti ovládání: vícepákové ovládání, minipáky, dotykové ovládání nebo Joystick 4Plus
 • Přizpůsobitelná dynamika výkonu: parametry jako rychlost pojezdu a zdvihu lze stiskem tlačítka přizpůsobit osobním preferencím
 • Individuální vybavení: rozmanité možnosti vybavení pro každý profil nasazení

Asistenční systémy a funkce

Safety Assist

STILL Kontrola před změnou

Bezpečnost na prvním místě: digitálně vedená kontrola před změnou

Prostřednictvím funkce Pre-Shift Check v palubním počítači STILL Easy Control STILL dosahuje novou úroveň bezpečnosti pro řidiče a vysokozdvižný vozík: před začátkem každé změny anebo v uživatelem stanovených intervalech musí řidič potvrdit funkčnost pomocí palubního počítače před uvedením vozidla do provozu se všemi jeho funkcemi.

Zákazník si může zvolit kritéria bezpečnostní kontroly. Kromě standardního dotazu je možné na displej palubního počítače uložit několik jednotlivých dotazů. A pokud je odpověď negativní Zákazník má všechny možnosti.

Například může v systému definovat, že výkon vozidla je automaticky omezený, pokud dotaz ukáže negativní výsledek testu.

Další informace

Výstražné světlo STILL

Ideální doplněk ke STILL SafetyLight

Výstražné světlo STILL promítá dva luminiscenční pruhy vlevo a vpravo od vysokozdvižného vozíku. Toto volitelné vybavení slouží jako vizuální varování pro chodce a ostatní řidiče v blízkosti díky promítání luminiscenčních pruhů na podlahu haly po stranách vysokozdvižného vozíku. Výstražné světlo STILL proto skvěle doplňuje STILL SafetyLight, které promítá modrý kužel světla před vozík ve směru jízdy.

Další informace

Zádržné systémy

EasyBelt

Díky systému EasyBelt je bezpečnostní pás již diagonálně napnutý přes sedadlo řidiče. Při nastupování si řidič jen musí sednout za předem napnutý pás. Díky rychlé a pohodlné manipulaci se systémem EasyBelt je zapínání pásu hračkou.

Výhody pro vás:

 • levný doplněk k bezpečnostnímu pásu, který zajišťuje správné a nenáročné zapínání pásu
 • Umožňuje rychlé zapínání a rozepínání bezpečnostního pásu, což má pozitivní vliv na produktivitu
 • Vysoká úroveň pohodlí v pracovním prostoru řidiče pro rychlou a snadnou manipulaci s bezpečnostním pásem – výsledkem je velká míra spokojenosti řidičů vysokozdvižných vozíků
 • Snadné dodatečná instalace – EasyBelt lze snadno dodatečně nainstalovat do vašich vysokozdvižných vozíků s protizávažím

Zádržný systém Sauermann

Tento systém je k dispozici v různých variantách – mechanický nebo elektrický. Zádržný systém je nainstalovaný na boku vysokozdvižného vozíku a může se otevírat buď ručně nebo automaticky. Každá z možností zajišťuje nejvyšší úroveň ochrany obsluhy a umožňuje řidiči rychle a snadno nastupovat a vystupovat z vysokozdvižného vozíku.

Další informace

Oprávnění k přístupu

V případě potřeby můžete omezit používání vašeho vysokozdvižného vozíku na konkrétní osoby nebo skupiny osob prostřednictvím udělování oprávnění k přístupu. Můžete si zvolit, zda se přístup bude přidělovat pomocí klíčového spínače nebo s využitím systému digitálních kódů s deseti nastavitelnými přístupovými kódy.

Další informace

Kontrola zapnutí bezpečnostního pásu

Jste připoutaní? Pokud ne, kontrola zapnutí bezpečnostního pásu zajistí automatické snížení rychlosti jízdy. Ve vozících s kabinou se systém zapojuje pouze v případě, že jsou otevřené dveře kabiny.

Další informace

Zadní opěra

Udržení zboží na místě: zadní opěra stabilizuje přepravované zboží na nosiči vidlic, takže může být bezpečně přepraveno z místa A do místa B.

Další informace

Denní osvětlení

Vždy bezpečný provoz: LED denní osvětlení zajišťuje, že vysokozdvižný vozík je vždy jasně viditelný i v tmavších oblastech.

Další informace

Výstražné světlo

Výstražné světlo zvyšuje bezpečnost ve skladu a upozorňuje ostatní zaměstnance pracující ve skladu na vysokozdvižný vozík pomocí blikajícího žlutého světla.

Další informace

FleetManager

Kdo je oprávněn používat které vozíky a v jaké oblasti? Jaká je kapacita vozíku? Kdy došlo k nárazu? Věci, které lze poměrně snadno řídit, pokud je vozíků jen pár, ale s jejich narůstajícím počtem ve vozovém parku je to stále složitější. Náš chytrý systém FleetManager nabízí řešení. Prostřednictvím tohoto inovativního softwaru budete moci řídit svůj vozový park efektivněji a účinněji než kdy dříve.

FleetManager se skládá z několika modulů:

 • Oprávnění k přístupu
 • Přehled provozních údajů propojený s ovladačem vozíku
 • Detekce nehod s reakcí vozíku (např. pomalá rychlost)
 • Rozpoznání nákladu pomocí tlakového senzoru v hydraulickém systému zdvihu bez indikace hmotnosti na displeji a se dvěma datovými kartami
 • Detekce nárazu ve spojení se systémem FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje potenciální kolizi a přepne se na pomalý pohyb, vydá signál nebo se zcela vypne
 • Možnost konfigurace podle přání zákazníka

Čtečka karty FleetManager je snadno přístupná vlevo vedle sloupku řízení. Přístup k systému FleetManager vyžaduje zvláštní oprávnění.

Další informace

Zvukový signál při couvání

Zvukový signál během couvání zvyšuje bezpečnost ve skladu. Kolegové si díky němu rychle všimnou vysokozdvižného vozíku, i když jsou k němu otočeni zády.

Další informace

Drive Assist

Assistant Truck Control

Kompaktně spojený základní bezpečnostní balíček: chytrý asistenční systém Assistant Truck Control nabízí několik funkcí, které detekují potenciálně kritické jízdní situace a informují o nich obsluhu, případně i jednají nezávisle.

Součástí tohoto asistenčního systému jsou následující funkce:

 1. Bezpečný odchod/parkování: pokud se sedadlo uvolní, aniž by byla zatažena ruční brzda, zazní výstražný signál. Předchází se tak zaparkování nezajištěného vozíku.
 2. Kontrola zapnutí bezpečnostního pásu: není-li zapnutý bezpečnostní pás, automaticky se sníží rychlost jízdy. Ve vozících s kabinou se systém zapojuje pouze v případě, že jsou otevřené dveře kabiny. Pracovník obsluhy je také upozorněn, že si má zapnout bezpečnostní pás.
 3. Omezovač rychlosti podle úhlu natočení kol (Řízení rychlosti při zatáčení): rychlost jízdy se v zatáčkách automaticky přizpůsobí. Prostřednictvím omezovače rychlosti, který se řídí podle úhlu natočení kol, se předchází možnému poškození zboží díky nastavení vhodné rychlosti jízdy do zatáčky.
 4. Omezovač rychlosti při zdvižených vidlicích: pokud jsou vidlice během jízdy zdviženy nad „požadovanou hodnotu až do 500 mm“, rychlost vysokozdvižného vozíku se automaticky sníží. Výhodou této funkce je bezpečná jízda i v případě zdvižených vidlic.
Další informace

Jízdní programy

Správný jízdní program pro všechny požadavky: obsluha může vybírat mezi třemi předdefinovanými a dvěma volně konfigurovatelnými jízdními programy ve třech provozních režimech: Blue-Q, normální a sprint Jízdní programy lze vybírat podle situace pro dosažení maximálního výkonu nebo úspory energie.

Chytrý autopilot: režim Blue-Q (modré tlačítko) se aktivuje po stisknutí tlačítka. Chytrou optimalizací pohonu uspoříte energii v době, kdy není v rámci pracovního procesu využívána.

Až 10 % úspor spotřebované energie v závislosti na profilu používání a vybavení vysokozdvižného vozíku.

Další informace

Snížení rychlosti při zdvižení vidlic

Pro bezpečnou přepravu zboží: při jízdě se zdviženými vidlicemi existuje riziko převržení naložených palet a poškození zboží. Aby se tomu předešlo, snižuje se rychlost jízdy automaticky v závislosti na výšce zdvihu.

Další informace

Řízení rychlosti při zatáčení

Automatická změna rychlosti v zatáčkách

Omezovač rychlosti řízený úhlem natočení kol snižuje riziko poškození zboží z důvodu nevhodné rychlosti v zatáčce. Tato asistenční funkce je k dispozici pro různé vysokozdvižné vozíky a technologická skladová zařízení a automaticky reguluje rychlost jízdy podle úhlu natočení kol. Jinými slovy, řidič se při zatáčení nemusí starat o rychlost. Vozík automaticky zpomalí na přesnou rychlost potřebnou pro bezpečný průjezd zatáčkou.

Další informace

Load Assist

Automatická vertikální poloha stožáru

Větší výkon překládky při stohování na vysoké regály: tato funkce pomáhá snadno umisťovat palety ve vyšších úrovních regálů. Po stisknutí tlačítka pro aktivování hydraulického systému stožár automaticky zůstává ve vertikální poloze.

Další informace

Laser pro určování pozice

Větší bezpečnost, větší komfort: volitelné laserové světlo pro určování pozice promítá zelenou linii ve výšce vidlice na nakládací prostor – funguje tedy jako optické prodloužení vidlice. To usnadňuje orientaci při zaskladňování a vyskladňování zboží a zvyšuje se tím kapacita překládky a úroveň bezpečnosti.

Laser pro určování pozice lze snadno zapnout a vypnout stisknutím tlačítka a laser není nebezpečný pro lidské oko.

Další informace

Měření nákladu

Systém detekuje náklad od 5% jmenovitého zatížení vysokozdvižného vozíku a zobrazuje informaci pracovníkovi obsluhy na displeji.

Další informace

Zobrazení náklonu stožáru

Řidič vidí na displeji úhel náklonu stožáru. Proto vždy má nejvyšší míru kontroly nad naloženým zbožím. Funkce je skutečným pomocníkem při zaskladňování a vyskladňování, protože pracovník obsluhy může přesně kontrolovat, zda je paleta na vidlicích správně umístěna.

Další informace

Panoramatická skleněná střecha

Optimální viditelnost: ochranná střecha s vyztuženým skleněným panelem je dostupná jako volitelná možnost pro lepší viditelnost během zaskladňování a vyskladňování.

Další informace

Mediální centrum

{{ filteredVideos.length }} Videa

Informace ke stažení

 • Návod k používání RX 60 2,5 - 3,5 t PDF, 57 MB Stáhnout

Dokument ke stažení představuje aktuální verzi provozních instrukcí pro standardní vozík. Neobsahuje popisy zákaznických možností. Pro konkrétní vozík si ze servisního centra náhradních dílů STILL vyžádejte odpovídající příručku podle sériového čísla a roku výroby.


Přehled modelu

Model
Maximální nosnost (kg)
Maximální výška zvedání (mm)
Cestovní rychlost (km/h)
Napětí baterie (V)
RX 60-25 / Li-Ion 2.500 7.540 20 80
RX 60-25/600 / Li-Ion 2.500 7.540 20 80
RX 60-25L / Li-Ion 2.500 7.540 20 80
RX 60-25L/600 / Li-Ion 2.500 7.540 20 80
RX 60-30 / Li-Ion 3.000 7.540 20 80
RX 60-30L / Li-Ion 3.000 7.540 20 80
RX 60-30L/600 / Li-Ion 3.000 7.540 20 80
RX 60-35 / Li-Ion 3.500 7.540 20 80