Hybridní technologie

Chytrý systém pohonu STILL s komponenty hybridní technologie

Hybridní technologie je naší odpovědí na otázku, jak mohou být vozíky s naftovými motory být ekologičtější. Inovativní systém pohonu je tvořen generátorem poháněným úsporným vznětovým motorem, řídící jednotkou a elektromotorem. Inteligentní řídicí jednotka reguluje přívod proudu k motoru.

  • Vyznačuje se vysokým celkovým stupněm účinnosti a dlouhou dobou životnosti
  • I z hlediska ochrany životního prostředí a trvalé udržitelnosti dosahuje přesvědčivě snížených hodnot emisí
  • Elektrickáb rzda pracuje zcela opotřebení
  • Vysokozdvižné vozíky vybavené hybridní technologií se pohybují téměř nehlučně
Hybrid-Technology

Přehled výhod diesel-elektrických pohonů STILL

  • Spalovací motor řízený grafem charakteristiky
  • Řízení výkonu s optimalizovaným stupněm účinnosti
  • Minimalizace hluku a vibrací
  • Citelné snížení spotřeby
  • Ekologický díky minimalizaci emisí CO2

Diesel-elektrický pohon mechanizace STILL se vyznačuje především vysokým celkovým stupněm účinnosti a dlouhou dobou životnosti. Výkonný hnací systém tvoří generátor, inteligentní řídicí jednotka a elektromotor. Generátor je přitom poháněn úsporným vznětovým motorem, příp. motorem na hnací plyn. Proud reguluje řídicí jednotka a podle potřeby ho převádí do elektrického motoru.

Hybrid-Technology

Díky této inovativní technice pohonu dosahují naftové vysokozdvižné vozíky STILL nejnižší spotřeby paliva na celém světě a současně vykazují i nejnižší hodnoty CO2.* Šetří tak nejen rozpočet, ale i naše životní prostředí.

Naše vysokozdvižné vozíky v sobě spojují výhody silného spalovacího motoru s citlivou regulovatelností elektrického vozíku. Elektronicky regulovaný pohon kromě toho umožní zastavit vozík na komunikaci s libovolným sklonem bez použití brzdy.

Další výhodou elektrického brzdění je to, že systém pracuje bez jakéhokoli opotřebení. Všechny komponenty pohonu jsou navíc zapouzdřené, což je velmi důležité při nasazení vozíků ve venkovním prostředí (např. v průmyslu stavebních hmot), protože prach ani vlhkost se nemohou dostat dovnitř. Převodovky STILL však mají i řadu jiných výhod.

Ovlivňují žádoucím směrem i jízdní chování, a to zcela jednoduše a nekomplikovaně pomocí programovatelného řízení. Jsou tedy dokonale vyzbrojeny pro jakýkoli způsob využití. Vysoký točivý moment elektromotoru se navíc od první otáčky postará a dostatečný výkon, např. při přepravě volně loženého zboží, manipulaci s přívěsy nebo třeba pro bleskurychlé zrychlení při jízdě po rampě. Energeticky úsporná základní koncepce s minimálním opotřebením ušetří našim zákazníkům nejen náklady na pohonné hmoty, ale i podstatnou část nákladů na servis. To vše jsou důvody, proč se při příštím rozhodování s dobrým svědomím obrátit na STILL.

*platí pro RX 70-25: 2,5l nafty/hod. podle VDI 2198. Díky této nízké spotřebě se emise CO2 snižují až o 60 % (oproti srovnatelným modelům)

STILL produkty s Hybridní technologie

Máte otázky k tomuto tématu?

Poradenství v oblasti pohonných systémů od odborníků na energii ze společnosti STILL
Využijte naše odborné znalosti v oblasti udržitelné intralogistiky. Rádi Vám pomůžeme při rozhodování o energetickém systému Vaší budoucnosti.

Kontakt

Další informace Vám poskytnou naši konzultanti.

+420 602 489 383

Požadavek na: Hybridní technologie

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.