Regálové systémy Paletový regál typu shuttle společnosti STILL

Snadné automatické ukládání

  • Maximální využití kapacity skladu
  • Úspora času díky současnému vyžití systému typu shuttle a průmyslových vozíků a poloautomatickému ukládání a odebírání
  • Vysoká flexibilita ve srovnání s běžnými kompaktními skladovými systémy, jako jsou vjezdové regály: lze ukládat zboží v několika patrech regálu.
  • Vysoký výkon: poloautomatické ukládání a odebírání: možnost LiFo (Last-in-First-out) a FiFo (First-in-First-out)
  • Opatrná přeprava zboží

Očekáváte od svého skladu maximální využití skladu a prostor s vysokými rychlostmi manipulace? Pak byste se měli seznámit regály typu shuttle společnosti STILL. Tento skladovací systém s vysokou hustotou skladování umožňuje poloautomatické ukládání a odebírání přepravních prostředků. Paletový systém shuttle přesouvá náklad kanálem a ukládá paletu do regálu. Tento systém umožňuje nezávislé nakládání několika kanálů najednou. Připomínáme: čas i úložné prostory jsou velmi drahé. Optimalizujte využití stávajících prostor s pomocí skladového systému shuttle, i když potřebujete skladovat různé typy zboží. Vozíky a systém shuttle vzájemně spolupracují. Základní princip je jednoduchý a zároveň efektivní. Vozík vyloží náklad na vstupu do kanálu. Náklad pak vyzvedne systém shuttle a automaticky jej přesune na konec kanálu nebo na další volné skladové místo. Palety jsou opatrně ukládány na nosné lišty a shuttle se vrací ke vstupu kanálu, aby vyzvedl další paletu. Výhodné: shuttle automaticky detekuje konec kanálu. Díky paletovému systému shuttle ušetříte čas a zvýšíte bezpečnost ve skladu: vozík nemusí vjíždět do regálu a s přepravovaným zbožím se manipuluje velmi opatrně ve srovnání s blokovým skladováním. Paletový systém shuttle společnosti STILL je standardně vybaven mobilním systémem ochrany osob, který zaručuje bezpečný provoz.

Kontaktujte nás

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte.

+420 602 489 383

Požadavek na: Paletový regál typu shuttle společnosti STILL

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konstrukce paletového regálu typu shuttle společnosti STILL

Paletový regál typu shuttle společnosti STILL je prakticky identický s vjezdovým regálem. Jediný rozdíl spočívá v tom, že vozíky nevjíždějí do regálu a že každé patro je přístupné samostatně. Palety se ukládají přímo na čelní straně regálu a přemisťují se uvnitř regálu pomocí paletového systému shuttle.


Paletové regály typu shuttle - součásti

Regálové podpěry

Regálové podpěry jsou základními součástmi regálu a jsou vyrobeny ze speciálních ocelových profilů různých tlouštěk podle očekávané hmotnosti zboží v kanálu. Dvě podpěry jsou přišroubovány k profilům, se kterými tvoří jednu podpěru. Regálové podpěry jsou pevně přišroubovány k podlaze.

Sloupky regálů jsou podélně spojeny podélnými nosníky, které zvyšují stabilitu regálu. Na straně ukládání a odebírání nejsou žádné podélné nosníky, aby byla možná snadná přeprava palet v kanálu.

Podélný nosník

Nosná lišta

Nosné lišty v regálu typu shuttle jsou upevněny na podpěrách a plní dvě funkce: nesou palety a podél lišt se také pohybuje systém shuttle pod paletami. V každém kanálu lze libovolně upravovat výšku zakládací úrovně. Vzhledem k tomu, že lišty jsou v každém kanálu jednoduše zavěšeny do podpěr, systém lze velmi snadno v případě potřeby upravit.

Doraz kola před regálem pomáhá zastavit vozík pro doplnění zboží v určené vzdálenosti před regálem. Tím se zabrání poškození regálu.

Doraz kola

Paletový systém shuttle

Funkcí systému shuttle je poloautomaticky ukládat a odebírat palety do regálu a z regálu. Rozměry použitého systému shuttle musí odpovídat rozměrům přepravovaného nákladu. Nabízíme vám řešení pro europalety, průmyslové palety a vybrané druhy palet pro chemické produkty. Přepravní rychlost systému shuttle je 0,9 až 1,1 m/s. Systém shuttle je nejen rychlý, ale i extrémně výkonný. S maximální nosností 1 500 kg také umožňuje rychlé a bezpečné ukládání těžkých přepravních prostředků. Ohledně bezpečnosti: pro zajištění bezpečného provozu se paleta ve svém středu nesmí prohýbat o více než 10 cm. Vysoká úroveň bezpečnosti je zaručena snímačem pro ochranu osob, kterým je standardně vybavena každá jednotka systému shuttle.

Zařízení pro centrování palet umožňuje přesné umístění palety do regálu. Díky zařízení pro centrování palet lze snadno umístit paletu přesně doprostřed mezi lišty.

Centrování palet

Odebírací plošina

Odebírací plošina se používá k bezpečnému odebírání jednotky shuttle nebo nákladu z regálu. Odebírací plošina se ovládá ručně. Umožňuje pracovníkům odebírajícím zboží pohybovat se kanálem, aby se dostali k poškozené jednotce shuttle. Poškozená jednotka shuttle může být vytažena z kanálu pomocí háku.

Boční ochranné kryty jsou instalovány na boční straně regálu, aby se zabránilo přístupu přes boční stranu během provozu. Tím se zabraňuje nehodám.

Boční ochranné kryty


Nákup paletového systému shuttle

Plánovaný efektivní sklad zaručuje vysokou ekonomickou výhodnost. Využívejte možnosti odborných konzultací s našimi kvalifikovanými pracovníky společnosti STILL již od začátku plánování skladu. Než učiníte rozhodnutí o nákupu, pomůžeme vám ve všech jednotlivých aspektech, tj. od kontroly návrhu vašeho skladu až po diskusi o plánovaných pracovních postupech. Existuje mnoho důvodů, proč byste se měli při nákupu paletového regálu typu shuttle rozhodnout pro výrobky STILL:

  • mnoho let zkušeností: jsme nablízku svým zákazníkům už více než 100 let.
  • partnerství, na které se můžete spolehnout.
  • špičková holistická koncepce - od poradenství po servis.
  • ve STILL ČR jsme vždy připraveni pomoci. K dispozici máme 5 servisních dílen a showroomů (Praha, Olomouc, Otrokovice, Mladá Boleslav, Kvasiny), 5 specialistů pro intralogistická řešení a více než 100 vyškolených servisních techniků v terénu.
  • vyškolený montážní tým zaručuje správnou montáž vašich regálů typu shuttle