Bezpečně na cestě

Drive Assist

Naše chytré asistenční systémy detekují potenciálně kritické jízdní situace a jsou schopny automaticky zabrzdit vozík. Vedle zvýšené bezpečnosti skladu a obsluhy zajišťují také nejvyšší výkon s maximální energetickou účinností díky inteligentním jízdním programům.


Asistenční systémy a funkce od STILL

 

 

Active Floor Compensation (AFC)

Aby všechno fungovalo hladce – i když podlaha hladká není

Active Floor Compensation (AFC) pro vozíky STILL VNA MX-X l – maximální výkon i na nerovných podlahách.

S asistenčním systémem pro vozík MX-X pro velmi úzké skladové uličky nabízí STILL skutečnou alternativu k renovaci podlahy skladu. Systém rozpoznává jakékoli nerovnosti podlahy v trase opěrných kol a v reálném čase je vyrovnává. Rám vozíku tak zůstává neustále ve vodorovné poloze a stožár ve svislé poloze. Na trhu jedinečný systém AFC reaguje díky ultra rychlým procesorům bez zpoždění i při maximální možné rychlosti jízdy. Oproti pasivním systémům, které pouze tlumí, se aktivně potlačují vibrace dříve než vzniknou.

Méně vibrací, vyšší obrat zboží: prevence kývání stožáru chrání břemeno, sklad a řidiče a v neposlední řadě se díky AFC dosahuje výrazně vyššího výkonu překládky.

Podlahy ve skladech VNA musí být velmi kvalitní. Pokud podlahy vykazují nerovnosti a stopy opotřebení, přenášejí se ve formě vibrací přímo na vozík. Pro maximální rychlosti a efektivitu musí být podlaha absolutně rovná. Renovace podlahy je nejen drahá, ale znemožňuje i plné využívání skladu během prací.

 

Řízení rychlosti při zatáčení

Automatická změna rychlosti v zatáčkách

Omezovač rychlosti řízený úhlem natočení kol snižuje riziko poškození zboží z důvodu nevhodné rychlosti v zatáčce. Tato asistenční funkce je k dispozici pro různé vysokozdvižné vozíky a technologická skladová zařízení a automaticky reguluje rychlost jízdy podle úhlu natočení kol. Jinými slovy, řidič se při zatáčení nemusí starat o rychlost. Vozík automaticky zpomalí na přesnou rychlost potřebnou pro bezpečný průjezd zatáčkou.