Bezpečně na cestě

Drive Assist

Naše chytré asistenční systémy detekují potenciálně kritické jízdní situace a jsou schopny automaticky zabrzdit vozík. Vedle zvýšené bezpečnosti skladu a obsluhy zajišťují také nejvyšší výkon s maximální energetickou účinností díky inteligentním jízdním programům.


Asistenční systémy a funkce od STILL

 

 

Active Floor Compensation (AFC)

Aby všechno fungovalo hladce – i když podlaha hladká není

Active Floor Compensation (AFC) pro vozíky STILL VNA MX-X l – maximální výkon i na nerovných podlahách.

S asistenčním systémem pro vozík MX-X pro velmi úzké skladové uličky nabízí STILL skutečnou alternativu k renovaci podlahy skladu. Systém rozpoznává jakékoli nerovnosti podlahy v trase opěrných kol a v reálném čase je vyrovnává. Rám vozíku tak zůstává neustále ve vodorovné poloze a stožár ve svislé poloze. Na trhu jedinečný systém AFC reaguje díky ultra rychlým procesorům bez zpoždění i při maximální možné rychlosti jízdy. Oproti pasivním systémům, které pouze tlumí, se aktivně potlačují vibrace dříve než vzniknou.

Méně vibrací, vyšší obrat zboží: prevence kývání stožáru chrání břemeno, sklad a řidiče a v neposlední řadě se díky AFC dosahuje výrazně vyššího výkonu překládky.

Podlahy ve skladech VNA musí být velmi kvalitní. Pokud podlahy vykazují nerovnosti a stopy opotřebení, přenášejí se ve formě vibrací přímo na vozík. Pro maximální rychlosti a efektivitu musí být podlaha absolutně rovná. Renovace podlahy je nejen drahá, ale znemožňuje i plné využívání skladu během prací.

 

Řízení rychlosti při zatáčení

Automatická změna rychlosti v zatáčkách

Omezovač rychlosti řízený úhlem natočení kol snižuje riziko poškození zboží z důvodu nevhodné rychlosti v zatáčce. Tato asistenční funkce je k dispozici pro různé vysokozdvižné vozíky a technologická skladová zařízení a automaticky reguluje rychlost jízdy podle úhlu natočení kol. Jinými slovy, řidič se při zatáčení nemusí starat o rychlost. Vozík automaticky zpomalí na přesnou rychlost potřebnou pro bezpečný průjezd zatáčkou.

 

Řídicí oj OptiSpeed

Pracuje v jakémkoli úhlu

Řídicí oj OptiSpeed automaticky zajišťuje, aby se maximální rychlost jízdy přizpůsobovala podle úhlu. ať již je jakýkoli. Pokud je úhel ostřejší, jednotka se automaticky zpomalí. Řídící oj pomáhá zajišťovat bezpečný pohyb i ve stísněných prostorách. Pracovník obsluhy proto může řídit a pracovat ergonomicky.