Založení společnosti STILL:
Ve svých pouhých 22 letech a se dvěma zaměstnanci zakládá Hans Still v ulici Spaldingstraße v Hamburku svou vlastní opravnu elektromotorů. Třemi stěžejními body jeho firemní filozofie se stává rychlost, spolehlivost a vysoká kvalita. Krátce na to vyvíjí vlastní výrobky jako „Světelnou stanici Matador“ a malé přenosné generátory. Již 17 let po založení společnosti Hans Still zaměstnává 500 zaměstnanců.
Premiéra na veletrhu v Lipsku:
Premiéra na veletrhu v Lipsku: od samého počátku je společnost STILL na světových trzích stálou veličinou. Se svými světelnými stanicemi, elektromotory, generátory a transformátory se společnost STILL představuje na veletrhu v Lipsku již v roce 1924, tedy čtyři roky po svém založení.
První zvukový film:
Film s názvem „Don Juan“ způsobuje revoluci zábavního průmyslu a zároveň nelítostně ukončuje kariéry filmových hvězd němého filmu.
První přelet Pacifiku letadlem:
Letadlem typu Fokker se dva Australané vydávají odhodlaně na cestu z Oaklandu (USA) do Brisbane (Austrálie) a bez úhony i přistávají. Let trvá 83 hodin.
Max Schmeling se stává mistrem světa v těžké váze:
Vyhrává proti Jacku Sharkeymu a svůj titul mistra světa si drží po celé dva další roky. Zápas je druhou velkou sportovní událostí přímo vysílanou rozhlasem.
Stěhování do Billbrooku:
Svou razantně rostoucí společnost Hans Still stěhuje do areálu mezi ulicí Liebigstraße a souběžně vedoucí ulicí Berzeliusstraße v městské čtvrti Billbrook v Hamburku. Tam má mateřská společnost své sídlo dodnes.
Queen Bee, matka všech dronů:
Za pomoci katapultu vypouští britský křižník bezpilotní a dálkově ovládaný letající objekt. Dnes jsou již drony neodmyslitelnou součástí logistiky. Jsou používány například při inventurách.
První firemní výlety
a společná vánoční oslava se konají v sídle mateřské společnosti v Hamburku – tradice, která existuje u společnosti STILL do dnešních dnů.
Systém prémií za zlepšovací návrhy:
Hans Still zavádí pro své zaměstnance systém prémií za zlepšovací návrhy. Pro zakladatele společnosti jsou zaměstnanci spolutvůrci úspěchu společnosti.
První let létajícího člunu Dornier Do X:
Největší letadlo své doby je synonymem začátku moderní letecké dopravní logistiky.
Společně aktivní:
Různé firemní sportovní skupiny u společnosti STILL jsou dodnes nedílnou součástí firemní kultury.
První štěpná reakce:
Štěpnou reakci objevil Otto Hahn společně s Fritzem Straßmannem v Institutu císaře Viléma (Kaiser-Wilhelm-Institut) v Berlíně.
Die Nothilfe Hans Still e.V. (Pomoc v nouzi Hans Still, registrované sdružení):
Aktivní pomoc zaměstnancům, kteří se dostanou do nesnází, a solidárnost s nimi, je pro Hanse Stilla důležitou součástí firemní kultury. Proto zakládá firemní organizaci poskytující pomoc, která existuje až doposud.
Otevření firemní knihovny STILL:
Velkému zájmu Hanse Stilla se těší vzdělávání a informovanost jeho zaměstnanců. Ve stejném roce se zaměstnancem společnosti STILL stává Dr. Friedrich Jungheinrich a přebírá vedení výroby zařízení a normování.
Vynález materiálu Teflon®:
Za vynález povrchové úpravy pomocí materiálu Teflon® získává Američan Roy Plunkett patent Spojených států.
Vynález sálového počítače Z3:
Německý inženýr Konrad Ernst Otto Zuse představuje svůj sálový počítač Z3, který je celosvětově prvním předchůdcem dnešních počítačů.
Žádná Science-Fiction:
Zákony robotů z povídky „Runaround“ spisovatele Isaaca Asimova jsou ještě dnes železným pravidlem, jak by robot měl jednat.
Stěhování do prvních firemních bytů společnosti STILL:
Lidé stojící za značkou STILL jsou středobodem zájmu sociálně orientované firemní strategie – cenově přijatelné firemní byty představují důležitý stavební kámen.
Nový začátek v poválečné době:
Na začátku roku 1945 společnost STILL zaměstnává stále ještě 1 500 zaměstnanců – po ukončení války začíná obnova společnosti už jen s necelými 500 zaměstnanci. Přibližně polovina výrobních závodů je zcela zničena. Těžištěm podnikatelské činnosti je oprava elektromotorů a transformátorů.
Založení OSN:
Dnes má tato organizace zajišťující světový mír 192 členů. Stálé sídlo OSN se nachází v New Yorku.
Uvedení modelu EK 2000 na trh:
Společnost STILL zůstává věrná duchu vynalézavosti. Vlastními silami založený firemní vývojový tým přináší s elektrickým vozíkem EK 2000 zásadní průlom na trhu s manipulačními vozíky. Jsou patentovány inovativní detaily jako řízení s ruční pákou a nezávisle se otáčející kola.
Servisní flotila STILL:
Společnost STILL začíná používat vlastní vozidla poskytující servis zákazníkům. Rychlá a efektivní servisní flotila se stává pro úspěch společnosti rozhodujícím faktorem.Německé spolkové dráhy zavádějí do svých provozů manipulační vozíky STILL.
První nadzvukový let:
Americký zkušební pilot Chuck Yeager prolamuje jako první člověk se svým letounem poháněným proudovým motorem zvukovou bariéru. Nadzvuková technika se stává revolucí v letecké dopravě a zkracuje dobu letu z Paříže do New Yorku na tři hodiny.