Založení společnosti STILL:

Ve svých pouhých 22 letech a se dvěma zaměstnanci zakládá Hans Still v ulici Spaldingstraße v Hamburku svou vlastní opravnu elektromotorů. Třemi stěžejními body jeho firemní filozofie se stává rychlost, spolehlivost a vysoká kvalita. Krátce na to vyvíjí vlastní výrobky jako „Světelnou stanici Matador“ a malé přenosné generátory. Již 17 let po založení společnosti Hans Still zaměstnává 500 zaměstnanců.

Premiéra na veletrhu v Lipsku:

Premiéra na veletrhu v Lipsku: od samého počátku je společnost STILL na světových trzích stálou veličinou. Se svými světelnými stanicemi, elektromotory, generátory a transformátory se společnost STILL představuje na veletrhu v Lipsku již v roce 1924, tedy čtyři roky po svém založení.

První zvukový film:

Film s názvem „Don Juan“ způsobuje revoluci zábavního průmyslu a zároveň nelítostně ukončuje kariéry filmových hvězd němého filmu.

První přelet Pacifiku letadlem:

Letadlem typu Fokker se dva Australané vydávají odhodlaně na cestu z Oaklandu (USA) do Brisbane (Austrálie) a bez úhony i přistávají. Let trvá 83 hodin.

Max Schmeling se stává mistrem světa v těžké váze:

Vyhrává proti Jacku Sharkeymu a svůj titul mistra světa si drží po celé dva další roky. Zápas je druhou velkou sportovní událostí přímo vysílanou rozhlasem.

Stěhování do Billbrooku:

Svou razantně rostoucí společnost Hans Still stěhuje do areálu mezi ulicí Liebigstraße a souběžně vedoucí ulicí Berzeliusstraße v městské čtvrti Billbrook v Hamburku. Tam má mateřská společnost své sídlo dodnes.

Queen Bee, matka všech dronů:

Za pomoci katapultu vypouští britský křižník bezpilotní a dálkově ovládaný letající objekt. Dnes jsou již drony neodmyslitelnou součástí logistiky. Jsou používány například při inventurách.

První firemní výlety

a společná vánoční oslava se konají v sídle mateřské společnosti v Hamburku – tradice, která existuje u společnosti STILL do dnešních dnů.

Systém prémií za zlepšovací návrhy:

Hans Still zavádí pro své zaměstnance systém prémií za zlepšovací návrhy. Pro zakladatele společnosti jsou zaměstnanci spolutvůrci úspěchu společnosti.

První let létajícího člunu Dornier Do X:

Největší letadlo své doby je synonymem začátku moderní letecké dopravní logistiky.

Společně aktivní:

Různé firemní sportovní skupiny u společnosti STILL jsou dodnes nedílnou součástí firemní kultury.

První štěpná reakce:

Štěpnou reakci objevil Otto Hahn společně s Fritzem Straßmannem v Institutu císaře Viléma (Kaiser-Wilhelm-Institut) v Berlíně.

Die Nothilfe Hans Still e.V. (Pomoc v nouzi Hans Still, registrované sdružení):

Aktivní pomoc zaměstnancům, kteří se dostanou do nesnází, a solidárnost s nimi, je pro Hanse Stilla důležitou součástí firemní kultury. Proto zakládá firemní organizaci poskytující pomoc, která existuje až doposud.

Otevření firemní knihovny STILL:

Velkému zájmu Hanse Stilla se těší vzdělávání a informovanost jeho zaměstnanců. Ve stejném roce se zaměstnancem společnosti STILL stává Dr. Friedrich Jungheinrich a přebírá vedení výroby zařízení a normování.

Vynález materiálu Teflon®:

Za vynález povrchové úpravy pomocí materiálu Teflon® získává Američan Roy Plunkett patent Spojených států.

Vynález sálového počítače Z3:

Německý inženýr Konrad Ernst Otto Zuse představuje svůj sálový počítač Z3, který je celosvětově prvním předchůdcem dnešních počítačů.

Žádná Science-Fiction:

Zákony robotů z povídky „Runaround“ spisovatele Isaaca Asimova jsou ještě dnes železným pravidlem, jak by robot měl jednat.

Stěhování do prvních firemních bytů společnosti STILL:

Lidé stojící za značkou STILL jsou středobodem zájmu sociálně orientované firemní strategie – cenově přijatelné firemní byty představují důležitý stavební kámen.

Nový začátek v poválečné době:

Na začátku roku 1945 společnost STILL zaměstnává stále ještě 1 500 zaměstnanců – po ukončení války začíná obnova společnosti už jen s necelými 500 zaměstnanci. Přibližně polovina výrobních závodů je zcela zničena. Těžištěm podnikatelské činnosti je oprava elektromotorů a transformátorů.

Založení OSN:

Dnes má tato organizace zajišťující světový mír 192 členů. Stálé sídlo OSN se nachází v New Yorku.

Uvedení modelu EK 2000 na trh:

Společnost STILL zůstává věrná duchu vynalézavosti. Vlastními silami založený firemní vývojový tým přináší s elektrickým vozíkem EK 2000 zásadní průlom na trhu s manipulačními vozíky. Jsou patentovány inovativní detaily jako řízení s ruční pákou a nezávisle se otáčející kola.

Servisní flotila STILL:

Společnost STILL začíná používat vlastní vozidla poskytující servis zákazníkům. Rychlá a efektivní servisní flotila se stává pro úspěch společnosti rozhodujícím faktorem.Německé spolkové dráhy zavádějí do svých provozů manipulační vozíky STILL.

První nadzvukový let:

Americký zkušební pilot Chuck Yeager prolamuje jako první člověk se svým letounem poháněným proudovým motorem zvukovou bariéru. Nadzvuková technika se stává revolucí v letecké dopravě a zkracuje dobu letu z Paříže do New Yorku na tři hodiny.