Založení společnosti STILL:

Ve svých pouhých 22 letech a se dvěma zaměstnanci zakládá Hans Still v ulici Spaldingstraße v Hamburku svou vlastní opravnu elektromotorů. Třemi stěžejními body jeho firemní filozofie se stává rychlost, spolehlivost a vysoká kvalita. Krátce na to vyvíjí vlastní výrobky jako „Světelnou stanici Matador“ a malé přenosné generátory. Již 17 let po založení společnosti Hans Still zaměstnává 500 zaměstnanců.

Premiéra na veletrhu v Lipsku:

Premiéra na veletrhu v Lipsku: od samého počátku je společnost STILL na světových trzích stálou veličinou. Se svými světelnými stanicemi, elektromotory, generátory a transformátory se společnost STILL představuje na veletrhu v Lipsku již v roce 1924, tedy čtyři roky po svém založení.

První zvukový film:

Film s názvem „Don Juan“ způsobuje revoluci zábavního průmyslu a zároveň nelítostně ukončuje kariéry filmových hvězd němého filmu.

První přelet Pacifiku letadlem:

Letadlem typu Fokker se dva Australané vydávají odhodlaně na cestu z Oaklandu (USA) do Brisbane (Austrálie) a bez úhony i přistávají. Let trvá 83 hodin.

Max Schmeling se stává mistrem světa v těžké váze:

Vyhrává proti Jacku Sharkeymu a svůj titul mistra světa si drží po celé dva další roky. Zápas je druhou velkou sportovní událostí přímo vysílanou rozhlasem.

Stěhování do Billbrooku:

Svou razantně rostoucí společnost Hans Still stěhuje do areálu mezi ulicí Liebigstraße a souběžně vedoucí ulicí Berzeliusstraße v městské čtvrti Billbrook v Hamburku. Tam má mateřská společnost své sídlo dodnes.

Queen Bee, matka všech dronů:

Za pomoci katapultu vypouští britský křižník bezpilotní a dálkově ovládaný letající objekt. Dnes jsou již drony neodmyslitelnou součástí logistiky. Jsou používány například při inventurách.

První firemní výlety

a společná vánoční oslava se konají v sídle mateřské společnosti v Hamburku – tradice, která existuje u společnosti STILL do dnešních dnů.

Systém prémií za zlepšovací návrhy:

Hans Still zavádí pro své zaměstnance systém prémií za zlepšovací návrhy. Pro zakladatele společnosti jsou zaměstnanci spolutvůrci úspěchu společnosti.

První let létajícího člunu Dornier Do X:

Největší letadlo své doby je synonymem začátku moderní letecké dopravní logistiky.

Společně aktivní:

Různé firemní sportovní skupiny u společnosti STILL jsou dodnes nedílnou součástí firemní kultury.

První štěpná reakce:

Štěpnou reakci objevil Otto Hahn společně s Fritzem Straßmannem v Institutu císaře Viléma (Kaiser-Wilhelm-Institut) v Berlíně.

Die Nothilfe Hans Still e.V. (Pomoc v nouzi Hans Still, registrované sdružení):

Aktivní pomoc zaměstnancům, kteří se dostanou do nesnází, a solidárnost s nimi, je pro Hanse Stilla důležitou součástí firemní kultury. Proto zakládá firemní organizaci poskytující pomoc, která existuje až doposud.

Otevření firemní knihovny STILL:

Velkému zájmu Hanse Stilla se těší vzdělávání a informovanost jeho zaměstnanců. Ve stejném roce se zaměstnancem společnosti STILL stává Dr. Friedrich Jungheinrich a přebírá vedení výroby zařízení a normování.

Vynález materiálu Teflon®:

Za vynález povrchové úpravy pomocí materiálu Teflon® získává Američan Roy Plunkett patent Spojených států.

Vynález sálového počítače Z3:

Německý inženýr Konrad Ernst Otto Zuse představuje svůj sálový počítač Z3, který je celosvětově prvním předchůdcem dnešních počítačů.

Žádná Science-Fiction:

Zákony robotů z povídky „Runaround“ spisovatele Isaaca Asimova jsou ještě dnes železným pravidlem, jak by robot měl jednat.

Stěhování do prvních firemních bytů společnosti STILL:

Lidé stojící za značkou STILL jsou středobodem zájmu sociálně orientované firemní strategie – cenově přijatelné firemní byty představují důležitý stavební kámen.

Nový začátek v poválečné době:

Na začátku roku 1945 společnost STILL zaměstnává stále ještě 1 500 zaměstnanců – po ukončení války začíná obnova společnosti už jen s necelými 500 zaměstnanci. Přibližně polovina výrobních závodů je zcela zničena. Těžištěm podnikatelské činnosti je oprava elektromotorů a transformátorů.

Založení OSN:

Dnes má tato organizace zajišťující světový mír 192 členů. Stálé sídlo OSN se nachází v New Yorku.

Uvedení modelu EK 2000 na trh:

Společnost STILL zůstává věrná duchu vynalézavosti. Vlastními silami založený firemní vývojový tým přináší s elektrickým vozíkem EK 2000 zásadní průlom na trhu s manipulačními vozíky. Jsou patentovány inovativní detaily jako řízení s ruční pákou a nezávisle se otáčející kola.

Servisní flotila STILL:

Společnost STILL začíná používat vlastní vozidla poskytující servis zákazníkům. Rychlá a efektivní servisní flotila se stává pro úspěch společnosti rozhodujícím faktorem.Německé spolkové dráhy zavádějí do svých provozů manipulační vozíky STILL.

První nadzvukový let:

Americký zkušební pilot Chuck Yeager prolamuje jako první člověk se svým letounem poháněným proudovým motorem zvukovou bariéru. Nadzvuková technika se stává revolucí v letecké dopravě a zkracuje dobu letu z Paříže do New Yorku na tři hodiny.

RFID představuje revolucí v logistice:

Harry Stockman prezentuje základy RFID. Na základě elektromagnetických vln, které aktivují transpondér, RFID umožňuje identifikaci a lokalizaci předmětů a živých bytostí. V nejmodernějším přístavním terminálu na světě Altenwerder v Hamburku umožňuje RFID ve své současné podobě provoz téměř bez přítomnosti člověka, tzn. provoz, během kterého dopravní vozíky nalézají svou cestu sami.

Německá značka se po svém zavedení stává symbolem sociálního tržního hospodářství.

„Rosinenbomber“ během leteckého mostu, který slouží k zásobování Západního Berlína:

Téměř celý jeden rok zásobují spojenecké ozbrojené síly uzavřený Západní Berlín potravinami a zbožím pomocí letadel. Základem důmyslné logistiky je použití tří „jednosměrných“ vzdušných koridorů nad Berlínem. V těchto koridorech letadla létají na pěti úrovních. Tak je umožněno, že každé tři minuty přistává jedno letadlo.

Tříkolový tahač „Muli-Mobil“:

A zase jedna inovace z dílny STILL – tříkolový tahač je ve své době „trefou do černého“ a pro společnost STILL se stává motorem hospodářského zázraku. Pod souhrnný termín dopravní zařízení Muli zahrnuje v tehdejší době společnost STILL všechny dopravní prostředky (elektrické vozíky, elektrické rolovací vozíky, elektrické dílenské tahače a elektrické vysokozdvižní vozíky).

EGS 1000 – první vysokozdvižný vozík společnosti STILL:

To je začátek úspěchu: svým modelem EGS 1000 přináší společnost STILL na trh svůj první vysokozdvižný vozík. K prvním velkým zákazníkům patří Spolkové německé dráhy, později mimo jiné následují italské a japonské státní dráhy.

První kreditní karta v USA:

První kreditní karta se jmenuje „Diners Club“. Jak již její jméno napovídá, používá se tato karta nejprve v restauracích pro členy klubu. Dnes si již nelze mezinárodní platební styk bez kreditních karet vůbec představit.

„STILL ve všech zemích světa“

– pod tímto názvem uvádí společnost STILL deník Hamburger Abendblatt u příležitosti její účasti na veletrhu v Kodani. Společnost STILL se s konečnou platností stává nedílnou součástí německého hospodářského úspěchu a nechává si své logo zapsat do tehdejší seznamu ochranných známek.

Zakladatel firmy Hans Still a jeho manželka přicházejí o život při autonehodě: Společnost nyní působí pod jménem Hans Still AG.

První vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem:

Pod označením DEGS uvádí společnost STILL na trh svůj první vozík se spalovacím motorem. Od začátku je koncept pohonu kombinací elektrického a dieselového pohonu, tzn. využívá hybridní technologii: spalovací motor pohání generátor, který vyrábí elektrickou energii a tím pohání hnací motor. Výsledkem je nízký počet otáček motoru a mimořádně úsporný provoz.

Korunovace královny Alžběty II.:

Korunovace britské královny 2. června 1953 ve Westminsterském opatství se stává první mezinárodní události, která je do celého světa přenášena televizí.

Založení poboček společnosti STILL ve Stuttgartu a Frankfurtu nad Mohanem:

O rok později zahajuje svoji prodejní činnost pobočka Sever v Hamburku.

Prvovýstup na Mount Everest:

Horolezci Edmundovi Hillarymu a jeho šerpovi Sardaru Tenzingovi Norgayemu se díky propracované logistice zásobování podařilo jako prvním zdolat nejvyšší horu světa.

Zavedení kontejnerového systému:

Americký rejdař Malcolm McLean použil jako první dopravce kontejner jako dopravní prostředek na východním pobřeží USA. Tato inovace vede ke standardizaci celosvětové nákladní dopravy a umožňuje „globalizace“. Nejčastěji se používají kontejnery o rozměrech 20 a 40 stop.

Rozsáhlý požár u společnosti STILL:

Rozsáhlý požár likviduje ve firemním areálu produkci za poslední dva měsíce, nicméně nedochází ke ztrátě lidských životů.Ve stejném roce společnost STILL přihlašuje k patentování vlastní vývoj sklopného volantu.

Albert Schweitzer sází na společnost STILL:

„STILL ve všech zemích světa“ – i v humanitární oblasti Albert Schweitzer vyjadřuje svůj dík za generátor proudu darovaný jeho nemocnici v hlubokém pralese v Lambarene (Gabun).

Průkopník v oblasti bezobslužných dopravních systémů (AGV):

Firma Wagner (později jedna z částí společnosti STILL) jako první upravuje zabudováním elektronických komponent nízkozdvižné a vysokozdvižné manipulační vozíky na možnost bezobslužného provozu – zpočátku pomocí vizuálního vedení a barevného pruhu umístěného na podlaze, později indukčně pomocí vodicích drátů položených v podlaze.

Stavební boom u společnosti STILL:

Investiční program zahájený již v roce 1960 je u konce: je dokončována nová kancelářská budova i elektrárna a teplárna. Stavební změny propůjčují společnosti moderní ráz.

Na trh přichází automatický systém pro předvolbu výšky

a elektronický vysokozdvižný vozík s pětinásobnou zdvihací konstrukcí. Společnost STILL vyvíjí systém pro ochranu proti výbuchu a přihlašuje jej k patentování.

Strojírenský závod Maschinenfabrik Esslingen se stává součástí společnosti STILL:

Spojení společnosti STILL s převzatým strojírenským závodem Esslingen vizuálně zdůrazňuje i nové firemní logo.

První člověk na Měsíci:

Pod jménem „Apollo 11“ vstupuje do dějin první vesmírná mise s posádkou.

Zavedení systému Kanban:

Aby bylo možno zajistit logistické řízení výroby odpovídající potřebám, zavádějí společnosti v USA a v Německu jako první systém Kanban. Cílem je, postupně snížit stavy skladů a s tím spojené vázané investice společností.Švédsko a Finsko zavádějí „EuroCombi“: EuroCombi je těžký kamion, který smí až dodnes být v Německu používán výhradně se zvláštním povolením. Ten umožňuje dopravovat zboží až o hmotnosti 60 tun. Běžné kamiony zvládají zátěž maximálně 40 tun.

První e-mail:

Ray Tomlinson posílá přes Arpanet zprávu a poprvé při tom používá znak @, aby odlišil uživatelská jména od názvů počítačů.

Inovativní model pracovní doby:

Společnost STILL zavádí klouzavou pracovní dobu a umožňuje tak svým zaměstnancům větší vlastní odpovědnost.

Společnost STILL se stává součástí společnosti Linde AG:

Začlenění společnosti STILL do Linde AG Wiesbaden umožňuje dynamickou internacionalizaci společnosti.

Propagační akce „Vysokozdvižné vozíky Evropy“ udává tón:

: K přilákání pozornosti ke své atraktivní propagační akci využívá společnost STILL legendu o řecké bohyni Evropě.

Internet zahajuje svůj provoz:

„World Wide Web“ se vrací zpět k výzkumné síti, která od roku 1969 propojuje v USA několik univerzit. Internet je považován za největší inovaci informační logistiky od dob vynálezu knihtisku.

Emisní hodnoty zařízení společnosti STILL splňují požadavky kalifornského testu.

Konstruktéři společnosti STILL intenzivně pracují na vývoji vozidel poháněných spalovacími motory s nízkými emisemi. Jen tak lze dodržet přísné požadavky kalifornského testu.

Nové firemní logo s budoucností:

V rámci změny názvu společnosti na STILL GmbH je představováno nové firemní logo, které v podstatě existuje až dodnes.

STILL je synonymem pro vysokozdvižný vozík:

Jedna kuriózní událost je příkladem toho, že STILL je ztělesněním pojmu „vysokozdvižný vozík“. Mladík z Československa odesílá pohlednici na „pana Staplera (německy: vysokozdvižný vozík)“ v Evropě. Pohlednice je skutečně doručena jedinému Evropanovi, jehož jméno je „Stapler“. Pan Stapler opět pohlednici odesílá, tentokrát známému výrobci vysokozdvižných vozíku společnosti STILL.

EPrvní průmyslově vyrobený počítač:

Pod názvem Apple II je v USA představen první průmyslově vyrobený počítač.

Premiéra zdvihací konstrukce umožňující volný výhled:

Zdvihací konstrukce umožňující volný výhled vyvinutá společností STILL otevírá řidiči nové perspektivy – a zvyšuje jeho bezpečnost.

První použití čárových kódů v Německu:

Čárový kód je optoelektronicky čitelné písmo, které je načítáno strojově pomocí skeneru. Díky zániku nutnosti manuálního záznamu údajů o zboží hrají čárové kódy v intralogistice stále důležitější úlohu.

Kevin Keegan zanechává svůj podpis u společnosti STILL:

V Anglii se zakládá osmá zahraniční společnost „STILL Material Handlings Limited“. Ke slavnostnímu otevření gratuluje i bývalý fotbalista HSV.

Průlom v oblasti výrobků vyžadujících si přítomnost pracovníka:

Modelem EFSG-MX a novým konceptem „Pracovník ke zboží“ firma Wagner doslova a do písmene nastoluje na trhu trend a vytváří předchůdce dnešní řady MX.

První hybrid na světě:

Společnost STILL uvádí na trh celosvětově první hybridně poháněný manipulační vozík a určuje tak nový standard udržitelnosti v oblasti životního prostředí. Hybridní tahač R 7 zpočátku nalézá své uplatnění zejména na provozních plochách různých letišť.

První občan Spolkové republiky Německo ve vesmíru:

Fyzik Ulf Merbold se jako první německý občan účastní letu do vesmíru s raketoplánem „Columbia“.

Hello Domains:

Spolu se systémem názvů domén spatřují světlo komunikačního světa zkratky „.de“ a „.com“.

Touch me:

Počítač HP-150 společnosti Hewlett Packard disponuje jako první komerční počítač dotykovou obrazovkou a otevírá tak cestu k přejíždění po obrazovce chytrého telefonu.

Padělané Hitlerovy deníky:

Padělané Hitlerovy deníky zveřejněné v časopise „Stern“ vyvolávají pozdvižení po celém světe.

Flotila servisních vozů s modelem vysokozdvižného vozíku:

Téměř 500 vozů zákaznického servisu s modely vysokozdvižných vozíků je typickým znakem, který charakterizuje servisní flotilu STILL.

Navigační GPS přináší revoluci v logistickém odvětví:

Navigační GPS přináší revoluci v logistickém odvětví: GPS znamená „Global Positioning System“ – pomocí satelitů lze lokalizovat objekty po celém světě. Lokalizace dnes s přesností v okruhu až 10 metrů umožňuje přepravcům sledovat jejich zboží po celém světe v reálném čase.