Založení společnosti STILL:

Ve svých pouhých 22 letech a se dvěma zaměstnanci zakládá Hans Still v ulici Spaldingstraße v Hamburku svou vlastní opravnu elektromotorů. Třemi stěžejními body jeho firemní filozofie se stává rychlost, spolehlivost a vysoká kvalita. Krátce na to vyvíjí vlastní výrobky jako „Světelnou stanici Matador“ a malé přenosné generátory. Již 17 let po založení společnosti Hans Still zaměstnává 500 zaměstnanců.

Premiéra na veletrhu v Lipsku:

Premiéra na veletrhu v Lipsku: od samého počátku je společnost STILL na světových trzích stálou veličinou. Se svými světelnými stanicemi, elektromotory, generátory a transformátory se společnost STILL představuje na veletrhu v Lipsku již v roce 1924, tedy čtyři roky po svém založení.

První zvukový film:

Film s názvem „Don Juan“ způsobuje revoluci zábavního průmyslu a zároveň nelítostně ukončuje kariéry filmových hvězd němého filmu.

První přelet Pacifiku letadlem:

Letadlem typu Fokker se dva Australané vydávají odhodlaně na cestu z Oaklandu (USA) do Brisbane (Austrálie) a bez úhony i přistávají. Let trvá 83 hodin.

Max Schmeling se stává mistrem světa v těžké váze:

Vyhrává proti Jacku Sharkeymu a svůj titul mistra světa si drží po celé dva další roky. Zápas je druhou velkou sportovní událostí přímo vysílanou rozhlasem.

Stěhování do Billbrooku:

Svou razantně rostoucí společnost Hans Still stěhuje do areálu mezi ulicí Liebigstraße a souběžně vedoucí ulicí Berzeliusstraße v městské čtvrti Billbrook v Hamburku. Tam má mateřská společnost své sídlo dodnes.

Queen Bee, matka všech dronů:

Za pomoci katapultu vypouští britský křižník bezpilotní a dálkově ovládaný letající objekt. Dnes jsou již drony neodmyslitelnou součástí logistiky. Jsou používány například při inventurách.

První firemní výlety

a společná vánoční oslava se konají v sídle mateřské společnosti v Hamburku – tradice, která existuje u společnosti STILL do dnešních dnů.

Systém prémií za zlepšovací návrhy:

Hans Still zavádí pro své zaměstnance systém prémií za zlepšovací návrhy. Pro zakladatele společnosti jsou zaměstnanci spolutvůrci úspěchu společnosti.

První let létajícího člunu Dornier Do X:

Největší letadlo své doby je synonymem začátku moderní letecké dopravní logistiky.

Společně aktivní:

Různé firemní sportovní skupiny u společnosti STILL jsou dodnes nedílnou součástí firemní kultury.

První štěpná reakce:

Štěpnou reakci objevil Otto Hahn společně s Fritzem Straßmannem v Institutu císaře Viléma (Kaiser-Wilhelm-Institut) v Berlíně.

Die Nothilfe Hans Still e.V. (Pomoc v nouzi Hans Still, registrované sdružení):

Aktivní pomoc zaměstnancům, kteří se dostanou do nesnází, a solidárnost s nimi, je pro Hanse Stilla důležitou součástí firemní kultury. Proto zakládá firemní organizaci poskytující pomoc, která existuje až doposud.

Otevření firemní knihovny STILL:

Velkému zájmu Hanse Stilla se těší vzdělávání a informovanost jeho zaměstnanců. Ve stejném roce se zaměstnancem společnosti STILL stává Dr. Friedrich Jungheinrich a přebírá vedení výroby zařízení a normování.

Vynález materiálu Teflon®:

Za vynález povrchové úpravy pomocí materiálu Teflon® získává Američan Roy Plunkett patent Spojených států.

Vynález sálového počítače Z3:

Německý inženýr Konrad Ernst Otto Zuse představuje svůj sálový počítač Z3, který je celosvětově prvním předchůdcem dnešních počítačů.

Žádná Science-Fiction:

Zákony robotů z povídky „Runaround“ spisovatele Isaaca Asimova jsou ještě dnes železným pravidlem, jak by robot měl jednat.

Stěhování do prvních firemních bytů společnosti STILL:

Lidé stojící za značkou STILL jsou středobodem zájmu sociálně orientované firemní strategie – cenově přijatelné firemní byty představují důležitý stavební kámen.

Nový začátek v poválečné době:

Na začátku roku 1945 společnost STILL zaměstnává stále ještě 1 500 zaměstnanců – po ukončení války začíná obnova společnosti už jen s necelými 500 zaměstnanci. Přibližně polovina výrobních závodů je zcela zničena. Těžištěm podnikatelské činnosti je oprava elektromotorů a transformátorů.

Založení OSN:

Dnes má tato organizace zajišťující světový mír 192 členů. Stálé sídlo OSN se nachází v New Yorku.

Uvedení modelu EK 2000 na trh:

Společnost STILL zůstává věrná duchu vynalézavosti. Vlastními silami založený firemní vývojový tým přináší s elektrickým vozíkem EK 2000 zásadní průlom na trhu s manipulačními vozíky. Jsou patentovány inovativní detaily jako řízení s ruční pákou a nezávisle se otáčející kola.

Servisní flotila STILL:

Společnost STILL začíná používat vlastní vozidla poskytující servis zákazníkům. Rychlá a efektivní servisní flotila se stává pro úspěch společnosti rozhodujícím faktorem.Německé spolkové dráhy zavádějí do svých provozů manipulační vozíky STILL.

První nadzvukový let:

Americký zkušební pilot Chuck Yeager prolamuje jako první člověk se svým letounem poháněným proudovým motorem zvukovou bariéru. Nadzvuková technika se stává revolucí v letecké dopravě a zkracuje dobu letu z Paříže do New Yorku na tři hodiny.

RFID představuje revolucí v logistice:

Harry Stockman prezentuje základy RFID. Na základě elektromagnetických vln, které aktivují transpondér, RFID umožňuje identifikaci a lokalizaci předmětů a živých bytostí. V nejmodernějším přístavním terminálu na světě Altenwerder v Hamburku umožňuje RFID ve své současné podobě provoz téměř bez přítomnosti člověka, tzn. provoz, během kterého dopravní vozíky nalézají svou cestu sami.

Německá značka se po svém zavedení stává symbolem sociálního tržního hospodářství.

„Rosinenbomber“ během leteckého mostu, který slouží k zásobování Západního Berlína:

Téměř celý jeden rok zásobují spojenecké ozbrojené síly uzavřený Západní Berlín potravinami a zbožím pomocí letadel. Základem důmyslné logistiky je použití tří „jednosměrných“ vzdušných koridorů nad Berlínem. V těchto koridorech letadla létají na pěti úrovních. Tak je umožněno, že každé tři minuty přistává jedno letadlo.

Tříkolový tahač „Muli-Mobil“:

A zase jedna inovace z dílny STILL – tříkolový tahač je ve své době „trefou do černého“ a pro společnost STILL se stává motorem hospodářského zázraku. Pod souhrnný termín dopravní zařízení Muli zahrnuje v tehdejší době společnost STILL všechny dopravní prostředky (elektrické vozíky, elektrické rolovací vozíky, elektrické dílenské tahače a elektrické vysokozdvižní vozíky).

EGS 1000 – první vysokozdvižný vozík společnosti STILL:

To je začátek úspěchu: svým modelem EGS 1000 přináší společnost STILL na trh svůj první vysokozdvižný vozík. K prvním velkým zákazníkům patří Spolkové německé dráhy, později mimo jiné následují italské a japonské státní dráhy.

První kreditní karta v USA:

První kreditní karta se jmenuje „Diners Club“. Jak již její jméno napovídá, používá se tato karta nejprve v restauracích pro členy klubu. Dnes si již nelze mezinárodní platební styk bez kreditních karet vůbec představit.

„STILL ve všech zemích světa“

– pod tímto názvem uvádí společnost STILL deník Hamburger Abendblatt u příležitosti její účasti na veletrhu v Kodani. Společnost STILL se s konečnou platností stává nedílnou součástí německého hospodářského úspěchu a nechává si své logo zapsat do tehdejší seznamu ochranných známek.

Zakladatel firmy Hans Still a jeho manželka přicházejí o život při autonehodě: Společnost nyní působí pod jménem Hans Still AG.

První vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem:

Pod označením DEGS uvádí společnost STILL na trh svůj první vozík se spalovacím motorem. Od začátku je koncept pohonu kombinací elektrického a dieselového pohonu, tzn. využívá hybridní technologii: spalovací motor pohání generátor, který vyrábí elektrickou energii a tím pohání hnací motor. Výsledkem je nízký počet otáček motoru a mimořádně úsporný provoz.

Korunovace královny Alžběty II.:

Korunovace britské královny 2. června 1953 ve Westminsterském opatství se stává první mezinárodní události, která je do celého světa přenášena televizí.

Založení poboček společnosti STILL ve Stuttgartu a Frankfurtu nad Mohanem:

O rok později zahajuje svoji prodejní činnost pobočka Sever v Hamburku.

Prvovýstup na Mount Everest:

Horolezci Edmundovi Hillarymu a jeho šerpovi Sardaru Tenzingovi Norgayemu se díky propracované logistice zásobování podařilo jako prvním zdolat nejvyšší horu světa.

Zavedení kontejnerového systému:

Americký rejdař Malcolm McLean použil jako první dopravce kontejner jako dopravní prostředek na východním pobřeží USA. Tato inovace vede ke standardizaci celosvětové nákladní dopravy a umožňuje „globalizace“. Nejčastěji se používají kontejnery o rozměrech 20 a 40 stop.

Rozsáhlý požár u společnosti STILL:

Rozsáhlý požár likviduje ve firemním areálu produkci za poslední dva měsíce, nicméně nedochází ke ztrátě lidských životů.Ve stejném roce společnost STILL přihlašuje k patentování vlastní vývoj sklopného volantu.

Albert Schweitzer sází na společnost STILL:

„STILL ve všech zemích světa“ – i v humanitární oblasti Albert Schweitzer vyjadřuje svůj dík za generátor proudu darovaný jeho nemocnici v hlubokém pralese v Lambarene (Gabun).

Průkopník v oblasti bezobslužných dopravních systémů (AGV):

Firma Wagner (později jedna z částí společnosti STILL) jako první upravuje zabudováním elektronických komponent nízkozdvižné a vysokozdvižné manipulační vozíky na možnost bezobslužného provozu – zpočátku pomocí vizuálního vedení a barevného pruhu umístěného na podlaze, později indukčně pomocí vodicích drátů položených v podlaze.

Stavební boom u společnosti STILL:

Investiční program zahájený již v roce 1960 je u konce: je dokončována nová kancelářská budova i elektrárna a teplárna. Stavební změny propůjčují společnosti moderní ráz.

Na trh přichází automatický systém pro předvolbu výšky

a elektronický vysokozdvižný vozík s pětinásobnou zdvihací konstrukcí. Společnost STILL vyvíjí systém pro ochranu proti výbuchu a přihlašuje jej k patentování.

Strojírenský závod Maschinenfabrik Esslingen se stává součástí společnosti STILL:

Spojení společnosti STILL s převzatým strojírenským závodem Esslingen vizuálně zdůrazňuje i nové firemní logo.

První člověk na Měsíci:

Pod jménem „Apollo 11“ vstupuje do dějin první vesmírná mise s posádkou.

Zavedení systému Kanban:

Aby bylo možno zajistit logistické řízení výroby odpovídající potřebám, zavádějí společnosti v USA a v Německu jako první systém Kanban. Cílem je, postupně snížit stavy skladů a s tím spojené vázané investice společností.Švédsko a Finsko zavádějí „EuroCombi“: EuroCombi je těžký kamion, který smí až dodnes být v Německu používán výhradně se zvláštním povolením. Ten umožňuje dopravovat zboží až o hmotnosti 60 tun. Běžné kamiony zvládají zátěž maximálně 40 tun.

První e-mail:

Ray Tomlinson posílá přes Arpanet zprávu a poprvé při tom používá znak @, aby odlišil uživatelská jména od názvů počítačů.

Inovativní model pracovní doby:

Společnost STILL zavádí klouzavou pracovní dobu a umožňuje tak svým zaměstnancům větší vlastní odpovědnost.

Společnost STILL se stává součástí společnosti Linde AG:

Začlenění společnosti STILL do Linde AG Wiesbaden umožňuje dynamickou internacionalizaci společnosti.

Propagační akce „Vysokozdvižné vozíky Evropy“ udává tón:

: K přilákání pozornosti ke své atraktivní propagační akci využívá společnost STILL legendu o řecké bohyni Evropě.

Internet zahajuje svůj provoz:

„World Wide Web“ se vrací zpět k výzkumné síti, která od roku 1969 propojuje v USA několik univerzit. Internet je považován za největší inovaci informační logistiky od dob vynálezu knihtisku.

Emisní hodnoty zařízení společnosti STILL splňují požadavky kalifornského testu.

Konstruktéři společnosti STILL intenzivně pracují na vývoji vozidel poháněných spalovacími motory s nízkými emisemi. Jen tak lze dodržet přísné požadavky kalifornského testu.

Nové firemní logo s budoucností:

V rámci změny názvu společnosti na STILL GmbH je představováno nové firemní logo, které v podstatě existuje až dodnes.

STILL je synonymem pro vysokozdvižný vozík:

Jedna kuriózní událost je příkladem toho, že STILL je ztělesněním pojmu „vysokozdvižný vozík“. Mladík z Československa odesílá pohlednici na „pana Staplera (německy: vysokozdvižný vozík)“ v Evropě. Pohlednice je skutečně doručena jedinému Evropanovi, jehož jméno je „Stapler“. Pan Stapler opět pohlednici odesílá, tentokrát známému výrobci vysokozdvižných vozíku společnosti STILL.

EPrvní průmyslově vyrobený počítač:

Pod názvem Apple II je v USA představen první průmyslově vyrobený počítač.

Premiéra zdvihací konstrukce umožňující volný výhled:

Zdvihací konstrukce umožňující volný výhled vyvinutá společností STILL otevírá řidiči nové perspektivy – a zvyšuje jeho bezpečnost.

První použití čárových kódů v Německu:

Čárový kód je optoelektronicky čitelné písmo, které je načítáno strojově pomocí skeneru. Díky zániku nutnosti manuálního záznamu údajů o zboží hrají čárové kódy v intralogistice stále důležitější úlohu.

Kevin Keegan zanechává svůj podpis u společnosti STILL:

V Anglii se zakládá osmá zahraniční společnost „STILL Material Handlings Limited“. Ke slavnostnímu otevření gratuluje i bývalý fotbalista HSV.

Průlom v oblasti výrobků vyžadujících si přítomnost pracovníka:

Modelem EFSG-MX a novým konceptem „Pracovník ke zboží“ firma Wagner doslova a do písmene nastoluje na trhu trend a vytváří předchůdce dnešní řady MX.

První hybrid na světě:

Společnost STILL uvádí na trh celosvětově první hybridně poháněný manipulační vozík a určuje tak nový standard udržitelnosti v oblasti životního prostředí. Hybridní tahač R 7 zpočátku nalézá své uplatnění zejména na provozních plochách různých letišť.

První občan Spolkové republiky Německo ve vesmíru:

Fyzik Ulf Merbold se jako první německý občan účastní letu do vesmíru s raketoplánem „Columbia“.

Hello Domains:

Spolu se systémem názvů domén spatřují světlo komunikačního světa zkratky „.de“ a „.com“.

Touch me:

Počítač HP-150 společnosti Hewlett Packard disponuje jako první komerční počítač dotykovou obrazovkou a otevírá tak cestu k přejíždění po obrazovce chytrého telefonu.

Padělané Hitlerovy deníky:

Padělané Hitlerovy deníky zveřejněné v časopise „Stern“ vyvolávají pozdvižení po celém světe.

Flotila servisních vozů s modelem vysokozdvižného vozíku:

Téměř 500 vozů zákaznického servisu s modely vysokozdvižných vozíků je typickým znakem, který charakterizuje servisní flotilu STILL.

Navigační GPS přináší revoluci v logistickém odvětví:

Navigační GPS přináší revoluci v logistickém odvětví: GPS znamená „Global Positioning System“ – pomocí satelitů lze lokalizovat objekty po celém světě. Lokalizace dnes s přesností v okruhu až 10 metrů umožňuje přepravcům sledovat jejich zboží po celém světe v reálném čase.

Na řadu přichází expedice vysokozdvižného vozíku se spalovacím motorem a s katalyzátorem.

Obrat společnosti STILL poprvé překonává miliardovou hranici:

Francouzský výrobce vysokozdvižných vozíků SAXBY a švédský výrobce Stocka se stávají součástí společnosti STILL a zajišťují obrat, který poprvé dosahuje desetimístného čísla.

Americká vesmírná sonda Voyager

prolétá kolem planety Neptun a poskytuje první snímky nejvzdálenějších končin naší sluneční soustavy.

Nový vzhled firemního loga:

Nové logo se nyní skládá ze stylizovaného vysokozdvižného vozíku a nápisu STILL.

Společnost STILL expanduje do východní Evropy:

Díky pádu Berlínské zdi a otevření bývalého východního bloku se společnosti STILL otevírají další nové možnosti expanze. V roce 1990 se otevírá prodejní kancelář v Lipsku a poté v krátkých časových intervalech zahajuje svoji činnost celá řada dceřinných společností společnosti STILL. V roce 1992 v Maďarsku, v roce 1993 v České republice a v roce 1995 pak v Polsku.

Uvedení elektrického vysokozdvižného vozíku R 20 na trh: Představením modelu

R 20 společnost STILL prezentuje i téměř 50 let své vývojové práce. Všude tam, kde jsou nulové emise a energetická účinnost prioritou, je model R 20 při výběru na prvním místě.

Berlín se stává sídlem německé vlády:

Po ukončení debaty plné rozporů, při které bylo vyžádáno více než 600 minut na pronesení řeči, odsouhlasují členové německého parlamentu v poměru 338 hlasů k 320 hlasům, že se Berlín stává sídlem německé vlády.

160 znaků stačí:

3. prosince je odesílána celosvětově první SMS – z britského počítače na mobilní telefon.

Společnost STILL expanduje do Asie:

Společnost STILL vykonává své aktivity i v zemích tzv. asijských tygrů. V roce 1994 tak společnost STILL otevírá brány svého zastoupení v Singapuru.

Otevření Eurotunelu:

Dokončením 50 kilometrů dlouhého Eurotunelu vzniká první, na trajektové přepravě nezávislé, železniční spojení mezi Velkou Británií a Francií.

Společnost Wagner se stává součástí společnosti STILL.

Začleněním dlouholetého partnera si společnost STILL zajišťuje rozhodující náskok v segmentu skladovací techniky.

STILL R 70 jezdí na rostlinný olej:

Průlom pro společnost STILL při použití alternativních pohonných hmot – přichází na trh model R 70, který lze provozovat za použití rostlinného oleje.

Vysokozdvižný vozík na kliknutí myší:

Na internetové adrese www.still.de je k dispozici první internetová prezentace společnosti STILL. Návštěvníci internetových stránek mají poprvé možnost získat informace o výrobcích a službách firmy online. Již během prvních čtyř týdnů navštěvuje novou domovskou stránku firmy 50 000 lidí z celého světa.

Přichází model RXX:

Tímto koncepčním vozidlem prokazuje společnost STILL opět svou inovativnost. Model RXX spojuje futuristický design s četnými technickými detaily. Pojízdná kabina tak zvyšuje bezpečnost řidiče. Pomocí kamery umístěné na zadní části vozíku je zaznamenáváno dění vzadu. Výsuvné závaží na zadní části vozíku, které se přizpůsobuje zatížení, optimalizuje nosnost.

Mezinárodní kosmická stanice ISS je vypuštěna do vesmíru:

Logistický vlajkový projekt na oběžné dráze – ISS je první vesmírnou stanicí s posádkou, která je vybudována a provozována v rámci mezinárodní spolupráce.

Na trh přichází vysokozdvižný vozík R 70-20 compact:

Model R 70-20 compact je v pravém slova smyslu kompaktní balík síly: zvedá zátěže o hmotnosti až dvě tuny, v úzkých uličkách pracuje obzvlášť efektivně a jeho spotřeba činí pouze 2,1 litru paliva za hodinu.

Úplné zatmění slunce nad Evropou:

Do německých dějin cestovního ruchu se dostává pod jménem „Sofie“. Rychlost nejhlubšího stínu zpočátku rychle klesá z více než 50 000 km/hod na 4 000 km/hod, zatímco stín přechází přes Atlantik.

Welcome IoT:

Vizi internetu věcí, v rámci kterého se fyzické objekty stávají za pomoci technologie RFID identifikovatelnými a jsou propojovány, formuluje jako první průkopník technologií Kevin Ashton.

Joystick se stává standardem odvětví:

Joystick umožňuje obzvláště citlivé a pohodlné ovládání hydraulických pracovních zařízení.

Zahajuje se STILL PartnerPlan®:

Produkt v oblasti služeb STILL PartnerPlan® je uváděn řadou individuálních možností uspořádání a uspokojuje tak rostoucí požadavky zákazníků z hlediska řešení střižených na míru.

Fúze společností Daimler-Benz a Chrysler:

Dochází k fúzi společností považované zúčastněnými stranami za „svatbu v nebesích“. Sjednocení přetrvává až do roku 2007.

Nový model MX 15-3 pro sklady s vysokými regály:

Vychystávání a stohování je za pomoci skladovací techniky nové generace společnosti STILL nejen snadnější, nýbrž i hospodárnější. Koncept řízení OptiSpeed poprvé použitý v zařízení skladovací techniky zajišťuje nejlepší možnou rychlost jízdy v závislosti na výšce zdvihu, směru jízdy a přípustném zatížení a dosahuje až o 20% vyšší manipulační kapacity.

Hodina vzniku chytrých telefonů:

S telefonem Nokia 7110 přichází na trh první mobilní telefon umožňující přístup k internetu. Jeho použití ve filmu „Matrix“ učinilo chytrý telefon slavným.

Na trh přichází iPod:

Přenosné zařízení pro reprodukci se stává prodejním hitem a způsobuje revoluci na hudebním trhu.

STILL goes Brazil:

Již od začátku roku 1999 má společnost STILL své zastoupení v průmyslové metropoli São Paulo. Převzetím firmy „Ameise Comércio e Industria” je v roce 2001 zakládána zahraniční společnost STILL do Brasil. Hlavním sídlem a novým výrobním závodem v Jižní Americe se stává Rio de Janeiro.

Nový koncept řízení vozíků OptiSpeed

zajišťuje v rámci fyzických možností nepřetržité využívání výkonnostních potenciálů všech zařízení vybavených tímto konceptem. Během zkušebního použití 300 zařízení se manipulační kapacita zvyšuje až o 30%.

1. ledna 2002 se zavádí euro:

Zavedení eura: po zavedení eura v bezhotovostní formě v roce 1999 nahrazuje euro jako platidlo od 1. ledna 2002 národní měny. Každý ze šestnácti států razí euromince se zadní stranou specifickou pro danou zemi.

Systém řízení toku materiálů nezávislý na platformě:

V rámci rozsáhlých praktických testů je představen zcela nový systém toku materiálů, který je bezproblémově provozován na běžných provozních systémech. Nový standardní software společnosti STILL je možno modifikovat specificky v závislosti na oboru a přizpůsobit jej, aby splňoval požadavky nejrůznější oborů.

Kolem světa za třináct a půl dne:

Stevovi Fossetovi se podařilo za třináct a půl dne úspěšně obletět balónem svět.

Společnost STILL uvádí na trh nový vysokozdvižný vozík RX 50:

Nový od uspořádání střechy až po prostor pro nohy – na základě přípravné studie RXX společnost STILL představuje přelomový elektrický vysokozdvižný vozík RX 50 s větší volností pohybu v prostoru pro nohy i s inovativní ochrannou střechou pro optimální výhled.

Nulové emise:

Skupina inženýrů, ke kterým se později přidává rovněž Elon Musk, zakládá společnost Tesla a v roce 2008 představuje svým roadsterem průkopnickou technologii bateriového a elektrického pohonu.

Společnost STILL prezentuje vysokozdvižný vozík s pohonem na palivové články:

Základem prvního zařízení vybaveného palivovým článkem je elektrický vysokozdvižný vozík R 60. Jedno naplnění nádrže vodíkem stačí na osmihodinovou směnu. Palivový článek je nejen bezemisní, nýbrž je díky své účinnosti 60% i mimořádně efektivní.

Poslední let letadla Concorde:

Jediné nadzvukové letadlo pro přepravu osob na světě se vydává na svůj zcela poslední let z New Yorku do Londýna.

Společnost STILL představuje nový dieselový vysokozdvižný vozík konstrukční řady R 70:

Modely zařízení konstrukční řady R 70 dimenzované pro velké zátěže přesvědčují svou kompaktní konstrukcí a zajišťují tak dobrou manévrovací schopnost a přehlednost. Tito „těžcí chlapíci“ splňují všechny požadavky oborů, v rámci kterých jsou stroje intenzivně zatěžovány, jako stavebnictví, hornictví či strojírenství.

Rozšíření EU: Členy EU se stává dalších deset států:

Estonsko, Lotyšsko, Litva, Malta, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika, Maďarsko a Kypr.

Firemní logo získává novou vizuální podobu

–stejně jako celkový vnější vzhled: modrá, po oranžové druhá firemní barva, je nahrazena stříbrnou.

SpaceShipOne

dosahuje jako první soukromé letadlo letové výšky 100 kilometrů a tím i kosmického prostoru. Michael Melvill se tím pádem stává prvním neprofesionálním astronautem.

První automatizovaný vysokozdvižný vozík pro sklad budoucnosti:

Automatizovaný vysokozdvižný vozík s posuvným stožárem FM 14i poskytuje intralogistice budoucnosti bezpočet možností, automatizací oblíbených dopravních procesů počínaje a realizací skladu schopného své vlastní organizace konče.

Postranní výměna baterií u modelů RX 20 a RX 60:

Modely RX 20 a RX 60 disponují sériově možností postranní výměny baterií – plusy v uživatelské přívětivosti a časové efektivitě.

Skupina KION Group slučuje STILL, OM a Linde MH:

Se svými zastoupeními po celém světe a více než 21 000 zaměstnanci zaujímá skupina KION Group v Evropě v rámci oblasti Material Handling Solutions vedoucí postavení a je i druhou největší společností ve svém oboru.

Provoz přehrady Tři soutěsky zahájen: V

Vodní elektrárna v Číně je svým instalovaným výkonem na jeden generátor 18 200 megawattů největší elektrárnou na světě. Délka takto vzniklého jezera přesahuje 600 km.

Nový dieselový vysokozdvižný vozík RX 70

je nejúspornější ve své třídě a určuje měřítka v ochraně klimatu.

Summit zemí skupiny G8

v Heiligendammu zůstává mistrovským logistickým kouskem především kvůli „gigantickému plážovému křeslu“.

STILLReport:

Snadné řízení flotily: použitím internetového softwarového nástroje je zaručena transparentnost vlastní flotily vysokozdvižných vozíku. Díky STILLReport je vždy umožněn aktuální náhled do servisních zpráv, zpráv o opravách i FEM.

Hello Apps:

App Store společnosti Apple činí jako první prodejní kanál online dostupnými chytré počítačové programy.

Společnost STILL představuje KANVAN:

Na základě modelu CX-T spojuje v jednom vozidle výhody tahače a zvedacího zařízení.

Premiéra inteligentního autopilota Blue-Q:

Ve formě účinného provozu Blue-Q uvádí společnost STILL na trh inteligentního autopilota, jehož cílem je hospodárnost a environmentální odpovědnost a který umožňuje snížení nákladů na energii až o 20%.

„Yes we can!“

Demokratický senátor Barack Obama se stává prvním prezidentem afro-amerického původu Spojených států amerických.

Společnost STILL rozšiřuje spektrum své nabídky o regálové systémy:

Zákazník získá na jednom místě kompletní skladový systém. Nabídka zahrnuje vše potřebné, jednoduchými regály počínaje a kompaktními skladovými systémy konče.

Zásobování materiálem přímo na místě:

Společnost STILL představuje své nové C rámy LiftRunner a E rámy LiftRunner, které v kombinaci s tahači umožňují pro moderní výrobní logistiku vytvářet logistické vláčky.

Energie se stává matérií:

V urychlovači částic švýcarského výzkumného centra CERN poprvé kolidují dva opačnými směry obíhající svazky protonů s energií v takové formě, v jaké tato energie panovala biliontiny sekund po Velkém třesku před 13,7 miliardami let.

Řízení dopravy společnosti STILL se samoučícím systémem vysokozdvižných vozíků:

S novou verzí systémů řízení toku materiálu disponuje společnost STILL rozsáhlým systémem řízení skladu, který se skládá z modulů systém správy skladu (LVS) a dopravní systém/systém vysokozdvižných vozíků (TLS).

První hybridní vysokozdvižný vozík na svět:

Modelem RX 70 Hybrid prezentuje společnost STILL první řadu vyráběných hybridních vysokozdvižných vozíků. Ve svých doplňkových ultrakapacitorech ukládá tento vozík energie uvolňující se při zpomalování a později ji poskytuje jako hnací energii

Bez dechu na střechu světa:

Gerlinde Kaltenbrunner zdolává jako první žena všechny osmitisícovky bez přídavného kyslíku.

Servisní flotila v novém designu:

Servisní technici společnosti STILL jsou jedni z těch, kteří nejlépe reprezentují poselství značky STILL, a již velice dlouho jsou symbolem nejlepší servisní sítě odvětví. Každý pracovní den navštíví cca 950 vozidel zákaznického servisu přibližně 2 400 zákazníků, ročně tak dohromady najezdí cca 25 milionů kilometrů.

50 let společnosti STILL Österreich:

První zahraniční pobočka společnosti STILL založená v roce 1962 slaví své významné jubileum.

Vozík PalletShuttle společnosti STILL:

Nová generace satelitních vozidel vzbuzuje dojem, že se jedná o zcela nový vývoj. Pokrokové skladové řešení funguje jako poloautomatický uskladňovací a vyskladňovací systém, který se skládá z kyvadlové dopravy palet a vícepodlažního systému kanálového skladu s vodicími kolejnicemi.

Hodina vzniku nové značky v Itálii:

Fúze předního italského výrobce manipulačních vozíků. Společnost OM Carrelli Elevatori s dlouhou tradicí, která byla založená v roce 1899 jako výrobce sportovních vozů, působí v Itálii od tohoto okamžiku pod názvem OM STILL.

STILL EASY App:

Prodejní tým společnosti STILL je synonymem dokonalého spojení poradenství, osobnosti a přítomnosti. Aplikací pro iPad je zahajována nová epocha: prodej 2.0. Konfigurátor vozidla, video prezentace, obrazová databáze a prezentace společnosti – to vše dokonale spojeno.

100. Tour de France:

Sté vydání klasického cyklistického závodu křižuje Francií a přináší vítězství britskému cyklistovi: Chris Froome projíždí cílem na Avenue des Champs-Élysées před ostatními 168 cyklisty.

Hub2Move – Nahlédnutí do budoucnosti logistiky:

Projekt Hub2Move realizovaný společně s institutem Fraunhofer IML sleduje vizi pohyblivého skladu. Účinný, efektivní a konfigurovatelný systém toku materiálů, který splňuje všechny požadavky variability nezbytné v logistice. Společnost STILL je partnerem od prvního okamžiku.

Svět hovoří jazykem STILL:

Společnost STILL je se svými pobočkami zastoupena ve 21 zemích světa. Ale díky celosvětové obchodní síti čítající cca 300 smluvních prodejců jsou výrobky společnosti STILL používány na celém světě: od zasněžených ruských plání, přes egyptská archeologická naleziště až po tropické oblasti Filipín.

Vzniká STILL iGo:

pod tento nový název zahrnuje společnost STILL od tohoto okamžiku svá automatizační řešení. Komplexní, na míru šitá a maximálně efektivní řešení, která lze hladce integrovat i do stávajících struktur.

Virtuální školení řidičů:

Volkswagen sází na nejmodernější technologii nejen u vyráběných vozidel. Pro vzdělávací dílnu logistiky otevřenou v závodě ve Wolfsburgu vyvíjí tento přední automobilový koncern pro provoz manipulačních vozíků jedinečný simulátor svého druhu. Společnost STILL se podílela na jeho vývoji.

Nabitý energií:

Nový elektrický vysokozdvižný vozík RX 60-60/80 společnosti STILL s nosností šest až osm tun stojí nabitý energií ve startovacích blocích. Je to první elektrické vozidlo, které společnost STILL vyvinula a vyrobila vlastními silami.

Prach komety:

Philae je první vesmírná sonda, která měkce přistává na kometě. Ta byla spolu se svou nosnou raketou od března 2004 na cestě ke svému cíli, ke kometě 67P/Tschurjumow-Gerassimenko.

iGoEasy:

Automatizační řešení společnosti STILL iGoEasy – systém, který lze pomocí iPadu intuitivně obsluhovat, instalovat, upravit a přizpůsobit – získává prestižní ocenění International Forklift Truck of the Year Award (IFOY Award) v kategorii „Automated Guided Vehicles“.

cubeXX:

Na cestě k novému „Flexible Warehousing World“ – výsledkem toho, co začíná v roce 2011 novou koncepční studií manipulačního vozíku STILL cubeXX , je nová dimenze flexibilního a variabilního světa skladu. Na veletrhu CeMAT 2014 se představuje nový funkční prototyp systému cubeXX.

Mise: Nulové emise:

Od roku 2009 se v Evropě prodává více elektrických vysokozdvižných vozíků než vysokozdvižných vozíků se spalovacím motorem. Proč tomu tak je, proč se přesto tyto vysokozdvižné vozíky nestávají nadbytečnými a co je rozhodující při používání, o tom společnost STILL informuje prostřednictvím své kampaně „Mise: Nulové emise“.

Společnost STILL přebírá specialistu na logistické vláčky:

Novým členem skupiny STILL se stává společnost LR Intralogistik. Tím dochází k dalšímu rozšíření vedoucí pozice na trhu v oblasti „štíhlé“ logistiky a vnitropodnikové dopravy materiálů bez použití vysokozdvižných vozíků.

IFOY v kategorii „Intralogistics Solutions“.

Za systémové řešení realizované u výrobce plastových fólií společnosti Kuraray Trosifol získává společnost STILL cennou trofej. Ve skladu poprvé komunikuje poloautomatická kyvadlová doprava palet s automatizovaným vysokozdvižným vozíkem s posuvným stožárem, aby si „dojednaly“ optimální zásobování výroby: benchmark ve věci uspořádání skladu budoucnosti.

500 000. vysokozdvižný vozík s protizávažím z Hamburku

se stává milníkem v historii společnosti: jubilejní vysokozdvižný vozík - elektrický vysokozdvižný vozík RX 60-25 společnosti STILL, byl přímo na místě slavnostně předán společnosti Chemion Logistik GmbH z Leverkusenu.

Jeden z nejvýznamnějších zákazníků mění svoji flotilu na flotilu poháněnou lithium-iontovými bateriemi.

Jeden z nejvýznamnějších zákazníků mění svoji flotilu na flotilu poháněnou lithium-iontovými bateriemi.

Celosvětově první autonomně pracující vychystávající vysokozdvižný vozík:

Nový iGo neo CX 20. Díky vlastnímu vývoji používá společnost STILL jako první výrobce manipulačních vozíků v intralogistice sériově robotiku – interaktivní souhru člověka a stroje.

Go digital:

Počítačový program AlphaGo vyvinutý společností Google DeepMind poráží v sérii soutěže Lee Sedola, celosvětově nejlepšího hráče hry Go.

STILL expanduje do Norska a Portugalska:

A to díky převzetí norského prodejce společnosti Andersen Trucks a založením společnosti STILL, S.A.U.

Nové logistické centrum v Billbrookdeich:

V bezprostřední blízkosti centrály společnosti STILL jsou otevírány dvě haly o celkové ploše cca 27 000 metrů čtverečních.

Vysokozdvižný vozík je náš – Vatikán sází na model RX 50:

U našeho dlouholetého zákazníka klouzá přes posvátnou mramorovou podlahu světově proslulé baziliky svatého Petra nový elektrický vysokozdvižný vozík RX 50 společnosti STILL.

60 let společnosti STILL Dánsko & 50 let společnosti STILL Švýcarsko

200 000. vysokozdvižný vozík RX:

Výroba 200 000. vysokozdvižného vozíku oranžovo stříbrné řady RX je hitem roku. Tento jubilejní model se používá u společnosti Ulmer Seifert Logistics Group.

Intenzivní týmová spolupráce společnosti STILL a společnosti Dematic

při plně automatizovaném logistickém řešení Supply Chain Solutions. Ve spolupráci se sesterskou společností KION je mimo jiné v roce 2018 realizována automatizace evropského distribučního centra společnosti CASA v Olenu, v Belgii. Dvanáct automatizovaných sériových vozidel společnosti STILL zajišťuje bezvadnou, rychlou, čistou a tichou logistiku.

Nový model RX 20 určuje měřítka:

Vyšší výkon, vyšší dynamika a větší dostupnost – nejžádanější elektrický vysokozdvižný vozík STILL disponuje nejvyšší manipulační kapacitou ve své třídě a největším dojezdem na jedno nabití baterie. Jedinečná logistická parní lokomotiva.

neXXt digital level:

STILL neXXt fleet otevírá bránu k celé řadě rozmanitých digitálních ekosystémů. Univerzální přístup pro všechny uživatele, kteří mají co do činění s řízením flotil a integrovaným servisem.

Nové vzdělávací centrum:

Ve Fürthu otevírá své brány nové vzdělávací centrum společnosti STILL a nabízí talentům budoucnosti centrální místo výuky s inovativní mechatronickou dílnou.

Elektrický skútr na startu:

Obratné elektrické skútry jsou v celé Evropě na vzestupu a mají usnadnit městskou mobilitu na „poslední míli“.

Největší kontejnerová loď na světě pokračuje ve své cestě:

400 metrů dlouhá kontejnerová loď MSC Gülsün rejdařství MSC dokončuje svou první plavbu s 23 756 standardními kontejnery a doráží do přístavu Bremerhaven.

Výkon, zrychlení a radost z elektrojízdy na zcela nové úrovni:

Nový model RX 60 pro zátěže až 3,5 tuny určuje nové standardy. Nově vytvořená konstrukční řada poskytuje rekordní zrychlení, jízdní rychlost až 21 km/h a ještě více vylepšené rychlosti zdvihů.

Autonomie, další úroveň:

S technologií iGo neo se společnosti STILL jako první firmě daří vytvořit ze sériových vozidel samostatně pracující asistenty jejich obsluhy. To znamená až o 75% méně vyčerpávajících a časově náročných výstupů a sestupů za současného značného snížení délky chůze se zátěží.

Společnost STILL slaví jubileum:

Již 100 let je úspěch našich zákazníků středobodem našeho zájmu. Vpřed nás pohání touha porozumět vašim individuálním potřebám a reagovat na ně s vynalézavostí, tvořivostí a veškerou inovativností. Jako vášniví vizionáři vyvíjíme a realizujeme intralogistická řešení šitá na míru, jejichž přidaná hodnota přesahuje sumu jejich jednotlivých částí. Vynalézáme pro Vás budoucnost!