Vysokozdvižný paletový vozík EXV 14-20

Výkon a inovace

 • Optimální využití skladových prostor: vysoká hustota skladování díky vysoké zbytkové nosnosti
 • Vše stále pod kontrolou: na barevném displeji s řadou srozumitelných symbolů stále vidíte všechny důležité funkce
 • Vždy k dispozici: kapacita akumulátoru až 375 Ah umožňuje dlouhou dobu provozu

NOVÝ

Nezávazná nabídka

PRONÁJEM

Nezávazná nabídka pronájmu

POUŽITÝ

Naše nabídka použitých vozíků

Požadavek na: EXV 14-20

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*

Silnější a inteligentnější než všichni ostatní – to je vysokozdvižný paletový vozík EXV 14-20 od společnosti STILL Vyniká mimo jiné velmi vysokou zbytkovou nosností a chytrým barevným displejem. Ten obsluze neustále poskytuje základní informace o stavu vozíku nebo nabití akumulátoru a práci mu usnadňují srozumitelné symboly. Tento inteligentní a extrémně obratný pomocník ve skladu přepraví rychle, bezpečně a spolehlivě palety o hmotnosti až 2 000 kg. Díky výkonnému motoru s nízkými nároky na údržbu a přesnými ovládacími prvky vhodnými pro praváky i leváky můžete dosáhnout vynikajících výsledků při překládání palet.

Písmena EXV jsou však synonymem nejen pro rychlou, ale také bezpečnou manipulaci se zbožím. Volitelný displej nosnosti ukazuje, co vše je možné. Zalomený tvar ovládací oje a citlivý bezpečnostní vypínač chrání obsluhu a při uvolnění ovládací oje se vozík EXV automaticky zastaví, a to i na rampách. Ovládací oj OPTISPEED přizpůsobí rychlost vozíku EXV automaticky podle jeho vzdálenosti od obsluhy a systém regulace rychlosti reguluje rychlost jízdy v zatáčkách. Se silným a kompaktním vysokozdvižným paletovým vozíkem máte materiálový tok od přepravy břemen do zásobování skladu až po obsluhu regálů vždy bezpečně a pevně pod kontrolou.


EXV 14-20 v detailu

Výkon

 • Kapacita akumulátoru až 375 Ah, boční výměna akumulátoru a Li-Ion akumulátorů, které mohou být použity pro příležitostné nabíjení, zajišťují vysokou dostupnost
 • Optimální využití skladových prostor: vysoká hustota skladování díky velmi vysoké zbytkové nosnosti
 • Vysoký výkon při překládání: výkonný, spolehlivý a nenáročný elektrický pohon a motor řízení
 • Správný jízdní program pro všechny situace: Vyberte maximální výkon nebo maximální účinnost: ECO, BOOST nebo Blue-Q
 • Zvýšení výkonu ve výrobě: velmi vysoká rychlost zdvihu a spouštění
 • Efektivně převádí sílu na zem: nový podvozek zajišťuje optimální trakci za všech okolností
 • Dvojnásobný náklad: volitelná dvoupatrová přeprava pro různé druhy použití

Ergonomie

 • Ergonomické a intuitivní ovládání: procesy pojezdu, zvedání a řízení mohou být ovládány praváky i leváky pouze jednou rukou
 • Snadná výměna akumulátoru: volitelná výměna akumulátoru z boční strany pro ještě lepší dostupnost
 • Snadná obsluha: snadné ovládání, ergonomicky tvarovaná hlava ovládací oje STILL

Bezpečnost

 • Bezpečnost ve výrobě: Ovládací oj OptiSpeed automaticky přizpůsobuje rychlost podle vzdálenosti mezi obsluhou a vozíkem
 • Údaje o hmotnosti: funkce dynamické kompenzace zatížení udává hmotnost nákladu a příslušnou výšku zdvihu
 • Bezpečnost především: volitelný displej nosnosti ukazuje obsluze aktuální výšku nosníku a příslušnou zbytkovou nosnost
 • Bezpečnosti v blízkosti rohů: Regulace rychlosti v zatáčkách automaticky přizpůsobí rychlost úhlu řízení při zatáčení

Přesnost

 • Snadná obsluha bez únavy: přesné a intuitivní elektrické řízení
 • Přesný provoz i ve velmi stísněných prostorách: citlivé řízení proporcionálního ventilu a volitelná funkce pomalého pojezdu
 • Maximální výhled pro přesnou obsluhu: speciálně navržený nosník a středová ovládací oj zajišťují dobrý výhled na hroty vidlic
 • Spolehlivý i v úzkých prostorách: kompaktní rozměry a velmi dobrá ovladatelnost

Kompaktní rozměry

 • Velmi rychlé překládání palet: kompaktní velikost umožňuje rychlý a bezpečný provoz
 • Dodatečný úložný prostor pro zboží: optimální i pro úzké uličky díky svým kompaktním rozměrům a vysoké ovladatelnosti

Ekologická zodpovědnost

 • Nízké provozní náklady: nízká spotřeba energie a dlouhé intervaly údržby
 • Úsporný režim Blue-Q umožňuje stiskem tlačítka ušetřit až 7% energie bez ztráty výkonu
 • Velmi nízká hlučnost díky extrémně tichému pohonu a zvedacímu motoru
 • Více než 95% všech použitých materiálů je recyklovatelných
 • Jízdní program ECO: maximální energetická účinnost pouhým stisknutím tlačítka

Asistenční systémy a funkce

Safety Assist

Oprávnění k přístupu

V případě potřeby můžete omezit používání vašeho vysokozdvižného vozíku na konkrétní osoby nebo skupiny osob prostřednictvím udělování oprávnění k přístupu. Můžete si zvolit, zda se přístup bude přidělovat pomocí klíčového spínače nebo s využitím systému digitálních kódů s deseti nastavitelnými přístupovými kódy.

Další informace

Zadní opěra

Udržení zboží na místě: zadní opěra stabilizuje přepravované zboží na nosiči vidlic, takže může být bezpečně přepraveno z místa A do místa B.

Další informace

Ochrana nohou

Aby se nohy nedostaly pod pneumatiky - k ručně vedeným vozíkům ze připevnit gumovou lištu pro ochranu nohou. Volitelná ochrana nohou s kontaktním páskem je k dispozici jako speciální funkce, která zajišťuje, aby se vozík v případě kontaktu zastavil.

Další informace

STILL SafetyLight 4plus

Vizuální výstražný systém pro snížení počtu nehod

Modré výstražné světlo STILL SafetyLight 4plus podstatně zvyšuje bezpečnost práce v oblastech, které jsou nepřehledné nebo plné zatáček. Modré světelné body se promítají asi 5 m před a za vozíkem a varují osoby o blížícím se vozíku, čímž se předchází hrozícím kolizím.

Další informace

FleetManager

Kdo je oprávněn používat které vozíky a v jaké oblasti? Jaká je kapacita vozíku? Kdy došlo k nárazu? Věci, které lze poměrně snadno řídit, pokud je vozíků jen pár, ale s jejich narůstajícím počtem ve vozovém parku je to stále složitější. Náš chytrý systém FleetManager nabízí řešení. Prostřednictvím tohoto inovativního softwaru budete moci řídit svůj vozový park efektivněji a účinněji než kdy dříve.

FleetManager se skládá z několika modulů:

 • Oprávnění k přístupu
 • Přehled provozních údajů propojený s ovladačem vozíku
 • Detekce nehod s reakcí vozíku (např. pomalá rychlost)
 • Rozpoznání nákladu pomocí tlakového senzoru v hydraulickém systému zdvihu bez indikace hmotnosti na displeji a se dvěma datovými kartami
 • Detekce nárazu ve spojení se systémem FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje potenciální kolizi a přepne se na pomalý pohyb, vydá signál nebo se zcela vypne
 • Možnost konfigurace podle přání zákazníka

Čtečka karty FleetManager je snadno přístupná vlevo vedle sloupku řízení. Přístup k systému FleetManager vyžaduje zvláštní oprávnění.

Další informace

Drive Assist

Řídicí oj OptiSpeed

Pracuje v jakémkoli úhlu

Řídicí oj OptiSpeed automaticky zajišťuje, aby se maximální rychlost jízdy přizpůsobovala podle úhlu. ať již je jakýkoli. Pokud je úhel ostřejší, jednotka se automaticky zpomalí. Řídící oj pomáhá zajišťovat bezpečný pohyb i ve stísněných prostorách. Pracovník obsluhy proto může řídit a pracovat ergonomicky.

Další informace

Jízdní programy

Správný jízdní program pro všechny požadavky: obsluha může vybírat mezi třemi předdefinovanými a dvěma volně konfigurovatelnými jízdními programy ve třech provozních režimech: Blue-Q, normální a sprint Jízdní programy lze vybírat podle situace pro dosažení maximálního výkonu nebo úspory energie.

Chytrý autopilot: režim Blue-Q (modré tlačítko) se aktivuje po stisknutí tlačítka. Chytrou optimalizací pohonu uspoříte energii v době, kdy není v rámci pracovního procesu využívána.

Až 10 % úspor spotřebované energie v závislosti na profilu používání a vybavení vysokozdvižného vozíku.

Další informace

Load Assist

Soft landing

100% jemnost: tento asistenční systém zajišťuje jemný dojezd vidlic a zboží snížením rychlosti krátce před položením zboží na podlahu.

Další informace

Omezení zdvihu

Přesně do této vzdálenosti: maximální výšku vytažení stožáru lze nastavit podle výšky haly, která je nižší než výška stožáru. Stisknutím tlačítka můžete také nastavit střední omezení zdvihu s předdefinovanou maximální výškou zdvihu.

Další informace

Zobrazování nosnosti

Stabilita vždy a všude: volitelné zobrazování nosnosti neustále ukazuje uživateli aktuální výšku zdvihu a související zbytkovou nosnost.

Nosnost a výška zdvihu se zobrazuje na barevných značkách připojených přímo ke stožáru.

Další informace

Dynamic Load Control

Oceníte optimální výkon

Bezpečná a přesná manipulace s nákladem na základě výšky zdvihu

Systém Dynamic Load Control byl vyvinut pro usnadnění práce obsluhy paletových vozíků STILL EXV a FXV s vysokým zdvihem. Chytrý asistenční systém je schopen odhadnout nosnost a hmotnost s vysokou mírou přesnosti. Je k dispozici v různých úrovních. Na displeji řídicí jednotky maximální úrovně DLC 3 se zobrazuje naměřená hmotnost břemene, maximální možná výška zdvihu s touto hmotností a aktuální výškou zdvihu. Druhý údaj je měřen pomocí ultrazvukového senzoru. Po dosažení maximální výšky zdvihu vydá zařízení výstražný signál. Proces zdvihání se automaticky přeruší před překročením maximální výšky zdvihu.

Další informace

Mediální centrum

{{ filteredVideos.length }} Videa

Informace ke stažení

Dokument ke stažení představuje aktuální verzi provozních instrukcí pro standardní vozík. Neobsahuje popisy zákaznických možností. Pro konkrétní vozík si ze servisního centra náhradních dílů STILL vyžádejte odpovídající příručku podle sériového čísla a roku výroby.


Přehled modelu

Model
Maximální nosnost (kg)
Maximální výška zvedání (mm)
Cestovní rychlost (km/h)
Napětí baterie (V)
EXV 14 / Li-Ion 1.400 5.616 6.0 24
EXV 14i / Li-Ion 1.400 5.616 6.0 24
EXV 16 / Li-Ion 1.600 6.006 6.0 24
EXV 16i / Li-Ion 1.600 6.006 6.0 24
EXV 20 / Li-Ion 2.000 4.026 6.0 24
EXV 20i / Li-Ion 2.000 4.026 6.0 24