Nové měřítko ve vychystávání!

Nové měřítko ve vychystávání!

STILL představuje nejmodernější flotilu vychystávacích vozíků na světě.

Efektivní a rychlé logistické procesy jsou velmi důležité. Vychystávání přitom často zaujímá specifickou roli. Ve společnosti STILL jsme se podrobně podívali na koncepci vozíků v oblasti vychystávání, abychom zjistili, do jaké míry je možné s ohledem na pracovní procesy u zákazníků využít další potenciály optimalizace, aby neustále co nejvíce odpovídaly stále rostoucím procesním požadavkům moderní logistiky.

Výsledkem je skutečná lavina nových produktů pro vychystávání, které bodují výkonnou technikou, inovativními technologiemi a maximální mírou poskytovaného komfortu při práci.
Počínaje novým regálovým vozíkem MX-X přes vozík pro vertikální vychystávání EK-X až pro oceňovaný autonomní vozík pro horizontální vychystávání iGo neo CX 20 a náš nový přírůstek ve světě STILL: všestranný talent OPX.

Seznamte se s naší flotilou vychystávacích vozíků a přesvědčte se sami!

Nejmodernější flotila vychystávacích vozíků na světě - přehled


MX-X

Šampion ve výkonu překládky ve vysoce zhuštěném skladu

  • Optimální využití skladového místa: výška zdvihu 18 metrů a maximální zbytková nosnost
  • Rychlé zaskladňování a vyskladňování: aktivní stabilizace břemene (ALS) redukuje kývání stožáru
  • Maximální komfort ovládání: nejprostornější a flexibilně konfigurovatelná kabina řidiče s intuitivními ovládacími prvky
  • Vynikající výkonnost: individuálně konfigurovatelné výkonové pakety přesně podle vašich potřeb

Získáte vozík, který počínaje rozměry až po technická řešení přesně odpovídá vašim individuálním potřebám.


Dokonalý výkon a komfort

Inovativní technologie a promyšlený modulární systém: Regálový vozík STILL MX-X (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicí nebo teleskopickou vidlicí a nosností až 1 500 kg nastavuje měřítka v oblastech výkonnosti a snadného ovládání. Byl vyvinut tak, aby optimálně zvládl každou výzvu ve skladu s úzkými uličkami, a boduje výkonovými pakety pro každý profil nasazení.

Středem pozornosti je obsluha: Prostorná a rozmanitě konfigurovatelná kabina řidiče, intuitivní ovládací prvky a chytré asistenční systémy přispívají po celou směnu k bezpečné, příjemné a efektivní práci.

 

 

Rychlosti jízdy až 14 km/h, výška zdvihu 18 metrů a nejvyšší zbytková nosnost na trhu dělají z vozíku MX-X ve vysoce zhuštěných skladech. Na přání dodávaná aktivní stabilizace břemene (ALS) citelně zrychluje proces zaskladňování a vyskladňování až o 5 % a mechanismus otočné výsuvné vidlice zajišťuje ještě menší vzdálenosti pro vychystávání. Díky průběžnému svaření přídavného zdvihu boduje vozík MX-X až do konce maximální možnou stabilitou. Regálový vozík STILL MX-X konfigurovatelný podle vašich individuálních potřeb nadchne výjimečnou funkčností.

Co říkají zákazníci o naší konstrukční řadě MX-X

Dokonalé sladění efektivity a komfortu - vozík MX-X se osvědčil v logistické společnosti SCHUON
Za týden vyexpeduje společnost Schuon až 20 000 balíčků. Je proto potřeba efektivita a rychlost. Zde vozík MX-X boduje výrazným zlepšením ergonomie.
Ale přečtěte si to sami.

Za týden vyexpeduje společnost Schuon až 20 000 balíčků. Je proto potřeba efektivita a rychlost. Zde vozík MX-X boduje výrazným zlepšením ergonomie.

Tyto vlastnosti prokázal vozík STILL v praktickém testu ve společnosti Gebrüder Schuon Logistik GmbH. Od prosince 2016 zde provozovatele a obsluhu přesvědčuje tím, že zaručuje nejen optimální využití plochy, vysokou flexibilitu a vyšší výkon překládky, ale také splní všechna přání v oblasti komfortu pro řidiče.

Podnikatelský úspěch logistické společnosti Schuon sídlící v Haiterbachu v regionu Schwarzwald závisí nejen na plynulých logistických procesech, ale také na vysoké flexibilitě při změnách produktů a poptávky. „Abychom mohli flexibilně reagovat, vsadili jsme na vybavení skladu, které přesně odpovídá našim potřebám,“ zdůrazňuje majitel a jednatel Horst Schuon. „S novým regálovým vozíkem STILL MX-X dosahujeme maximální flexibility při současné vysoké výkonnosti.“

Společnosti STILL a Schuon spojuje dlouholeté partnerství. Hamburská společnost specializující se na intralogistiku uvnitř haly nejen sestavila regálový systém s výškou 17,2 m, 30 uličkami a 65 000 paletovými místy, ale již mnoho let se stará o flotilu manipulační techniky logistické společnosti v rámci fullservisu. „Jsme hrdí na naše dlouholeté a důvěrné partnerství se společností Schuon. Díky tomu jsme velmi dobře seznámeni s procesy a z nich vyplývajícími výzvami ve společnosti,“ vysvětluje Thomas A. Fischer, člen představenstva odpovědný za prodej STILL EMEA. „Naše nová konstrukční řada MX-X je přesně konfigurovaná na náročné podmínky nasazení v logistické společnosti. K tomuto účelu jsme prověřili koncepce našich vozíků v oblasti vychystávání a využili potenciálů optimalizace.“

Sklad logistické společnosti je se 140 000 paletovými místy a 80 000 přihrádkami pro vychystávání koncipován na dosažení maximální hospodárnosti. Schuon poskytuje s celkem 120 zaměstnanci v hlavním sídle v Haiterbachu a ve švýcarském Lengwilu širokou paletu služeb v oblasti skladování, od přesně taktovaných dodávek „Just in Sequence“, managementu kvality a plánování zásob pro logistiku zásobování až po fulfillment pro e-shopy.

V kolejnicích vedené regálové vozíky MX-X obsluhují ve společnosti Schuon horní regálové řady v hlavní hale. S přídavným zdvihem mohou vozíky zvedat snadno břemena ve výškách zdvihu až 18 m. Pro rychlé dosažení výšky uchopení se přitom zvedá současně hlavní a přídavný zdvih. Aby byla manipulace s břemeny nejen bezpečná, ale aby také došlo ke zrychlení procesu vychystávání, je vozík MX-X vybaven novým systémem ALS, který stabilizuje břemeno podobně jako aktivní stabilizace břemene u vysokozdvižného vozíku s výsuvným zvedacím zařízením FM-X. To znamená, že se pomocí hydraulického řízení vyrovnává vibrace ve stožáru při zaskladňování a vyskladňování. Umožňuje to inteligentní řízení rychlosti výsuvu a hloubky výsuvu. Vedle rovnoměrnější hloubky zaskladnění se tím dosahuje také až o 5 % vyššího výkonu překládky při zaskladňování a vyskladňování.

Za týden vyexpeduje společnost Schuon až 20 000 balíčků. Je proto potřeba efektivita a rychlost. S rostoucími objemy on-line obchodů musí zaměstnanci místo kompletních palet stále častěji vychystávat z palet menší množství. Zde vozík MX-X boduje výrazným zlepšením ergonomie. Byla například zvětšena kabina řidiče a redukovány vibrace, takže obsluha může pracovat pohodlněji, což umožňuje zrychlení vychystávání. Díky nové konstrukci mechanismu otočné výsuvné vidlice byla zlepšena nejen stabilita vedlejšího zdvihu, ale byla také o 40 mm zmenšena vzdálenost kabiny od konce palety a díky vykláněcí závoře se pro řidiče zmenšuje vzdálenost při přístupu do regálu.

„Náročné nasazení v logistické společnosti Schuon nám ukázalo, že jsme se s novou koncepcí vozíku trefili přímo do černého a můžeme dokonale splnit požadavky na vysoce moderní skladování. Nové vychystávací vozíky STILL MX-X tak optimálně kombinují vysoký výkon překládky a ergonomii, což se zákazníkům, jako je Schuon, citelně vyplatí,“ říká Thomas A. Fischer.