03.09.2019

Solent Stevedores. Partnerská spolupráce.

Obor: Provoz přístavu (Southampton)

Společnost: Přístavní služby pro cca 370 výletních lodí. Odbavení cca 1,5 milionu cestujících a 2,7 milionu zavazadel a naložení více než 100 000 tun lodních zásob.

Výzvy: Zlepšení bezpečnosti, zvýšení efektivity, snížení zatížení životního prostředí a produkce emisí.

Řešení: Kompletně elektricky poháněné vysokozdvižné vozíky nové generace s nejmodernějšími bezpečnostními systémy.

Produkty STILL: Elektrické vysokozdvižné vozíky RX 20, software pro management flotil FleetManager™.

Solent Stevedores Ltd poskytuje společnostem provozujícím výletní lodi, jako je P&O Cruises, Princess Cruises, Cunard a Fred Olsen Cruise Lines, v přístavu Southampton celou paletu služeb. 

Solent Stevedores nabízí v přístavu své služby pro přibližně 370 výletních lodí: odbaví přibližně 1,5 milionu pasažérů, přeloží cca 2,7 milionu zavazadel a naloží více než 100 000 tun lodních zásob ročně. Společnost si tak upevňuje pozici nejvýznamnějšího poskytovatele logistických služeb pro výletní lodi na světě. V přípravách na sezónu 2019 převzala společnost Solent Stevedores nedávno v přístavu Southampton 35 elektrických vysokozdvižných vozíků STILL.

Tom Dynes (Operations Director ve společnosti Solent Stevedores) se o partnerství vyjádřil následovně: „Se společností STILL spolupracujeme již řadu let. S touto nejnovější investicí (pro poskytování logistických služeb pro více než 80 % výletních lodí, které v Southamptonu zakotví) bychom chtěli dále zlepšit bezpečnost našich řidičů vysokozdvižných vozíků, zvýšit efektivitu pro naše zákazníky a snížit zatížení životního prostředí a emise.“

Elektrické vysokozdvižné vozíky nové generace jsou vybaveny moderními bezpečnostními systémy a inovace v oblasti místa řidiče zajišťují komfort a snižují únavu řidiče. Investice ve výši 1 milionu liber by měla zajistit, že společnost Solent Stevedores bude moci i při razantním nárůstu počtu výletních v přístavu Southampton udržet vynikající úroveň služeb a vysokou spolehlivost.

Nové vysokozdvižné vozíky, mezi nimi 32 nových vozíků RX 20, zaměstnanci v Southamptonu velmi chválí. Richard Gill-Martin (řidič vysokozdvižného vozíku) má radost: „Z vozíků STILL jsme naprosto nadšení. Kabina řidiče je prostornější než dříve, ovládací prvky jsou pohodlně dosažitelné a nová jednotka s displejem je vynikající. Vozíky si můžeme naprogramovat zcela dle svých potřeb, což je velmi důležité z hlediska bezpečnosti práce.“

Elektrické vozíky pracují zcela nehlučně – neocenitelná výhoda, když pasažéři při vplutí lodi do přístavu Southampton odpočívají nebo spí. S novým kompaktním designem se vozíky RX 20 při provozu v omezených prostorách společnosti Solent osvědčily jako velmi obratné. Využívají se k přepravě zavazadel do a z nákladových prostor a k vykládání lodních zásob z nákladních automobilů a nakládání na ně. Nová kombinovaná náprava vozíku RX 20 zajišťuje nejmenší poloměr otáčení ve své třídě a společnosti Solent to při přepravě břemen v přístavu přináší vynikající manévrovatelnost.

Podle Perryho Dacka (Cruise Manager ve společnosti Solent Stevedores) zanechávají vysokozdvižné vozíky STILL na pasažéry velký dojem. „Jejich elegantní vzhled se výborně hodí k naší značce. Vozíky jsou bezpečné, praktické a spolehlivé. To jsou nepostradatelné předpoklady pro zdejší provozní procesy.“

Stejně jako pro STILL má i pro Solent Stevedores vysokou prioritu bezpečnost práce. Vylepšený výhled díky extra velkému oknu a úzké zvedací zařízení zajišťují u vozíku RX 20 vynikající výhled do všech stran přispívající k optimální bezpečnosti práce. Vlastní tým compliance se ve společnosti stará o to, aby se vysoké nároky na bezpečnost práce v přístavu skutečně realizovaly. Akreditace ISO, které společnost vlastní, jsou základním vodítkem při realizaci obchodních procesů a představují důležitou společnou hodnotu při výběru dodavatelů.

Tom Dynes (Operations Director ve společnosti Solent Stevedores) k tomu říká: „STILL bere naše požadavky na bezpečnost práce a etické závazky velmi vážně. Jako přístavní společnost společně pracujeme na snižování emisí a veškeré pracovní stroje nakupujeme zodpovědně.

V úzké spolupráci s ABP (Association British Ports) pracuje společnost Solent Stevedores na další redukci emisí, které v souvislosti s její činností v přístavu vznikají. Nová flotila složená ze 100 % z elektricky poháněných vysokozdvižných vozíků, které se využívají na všech čtyřech terminálech výletních lodí, je dalším krokem k tomuto cíli.

Scott Vidler (STILL UK Area Sales Manager) k tomu dodává: „Jsme pyšní na to, že partnerství společností Solent Stevedores a STILL pokračuje. Nová dodávka ukazuje neustálou snahu o bezpečné, efektivní a produktivní uspořádání procesů.

Nick Smith (STILL UK Managing Director) doplňuje: „Stále pracujeme na snižování naší ekologické stopy. Využíváme recyklovatelný materiál ve výrobních procesech nezatěžujících životní prostředí, vyrábíme energeticky úsporné produkty a vytváříme ekologická pracovní místa. Se společností Solent Stevedores spolupracujeme již řadu let a velmi nás těší nejnovější dodávka 35 elektrických vysokozdvižných vozíků. Na to, že jsme mohli společnost Solent Stevedores podpořit v cíli snižování její ekologické stopy, jsme nesmírně hrdí. Význam této společné hodnoty je jedním z hlavních důvodů našeho dlouhodobého obchodního vztahu. A těšíme se na další spolupráci“.

Proč jste se rozhodli pro STILL?

STILL nabízí vynikající úroveň servisu. Kvalita a spolehlivost produktů je prvotřídní.

Jaké byly vaše požadavky?

Vysokozdvižné vozíky STILL hrají důležitou roli v efektivitě našich provozních procesů. V rámci vylodění a nalodění pasažérů převezeme v průměru více než 500 palet a 10 000 zavazadel a odbavíme 8 500 pasažérů. K tomu jsme potřebovali spolehlivý a robustní stroj, který nás nenechá na holičkách.

Jste se službami spokojeni?

Se službami jsme velmi spokojeni. Spolupracujeme již desátou sezónu a v průběhu let si naši zaměstnanci vybudovali s týmem společnosti STILL vynikající vztahy.

Existují oblasti, které byste chtěli vyzdvihnout?

Bezpečnost zaměstnanců pro nás má nejvyšší prioritu. Nové bezpečnostní prvky elektrického vysokozdvižného vozíku RX 20 jsou v oboru jedinečné. Kromě toho nás nadchnul systém FleetManager™, kterým jsou naše vozíky vybaveny. Díky softwaru je náš provoz transparentnější a celkově jej lze lépe sledovat.

Doporučili byste firmu STILL?

STILL bychom bez váhání doporučili. Náš tým udržuje vynikající vztahy s odděleními prodeje a poprodejní péče. Rozhodující je pro nás spolehlivost a STILL nabízí prvotřídní podporu, takže je kdykoli zajištěna plynulost našeho provozu.