01.12.2018

Akce k 25. výročí STILL ČR

Základem úspěchu je stabilní management

Praha, prosinec 2018

Česká pobočka německého koncernu STILL začínala jako mnoho dalších firem v porevoluční době. Vjedné kanceláři, se dvěma automobily, čtyřmi zaměstnanci a neutuchajícím nadšením. Za dobu své existence se firma pojmenovaná po svém zakladateli vypracovala na jednoho z vedoucích dodavatelů vysokozdvižných vozíků, plošinových vozíků, tahačů, moderní skladové techniky a komplexních intralogistických řešení.

Po 25 letech se STILL ČR právem pyšní vlastním střediskem, 200 zaměstnanci, stabilním managementem a vynikajícími ekonomickými výsledky. U příležitosti 25. výročí působení společnosti v České republice bylo zorganizováno společné setkání zaměstnanců a obchodních partnerů v Divadle na Vinohradech.

Prvních 25 let v České republice

Při příchodu do auly divadla mohl každý využít malého občerstvení. Před začátkem divadelního představení „Když ptáčka lapají...“, vystoupili na pódiu pánové Frank Müller – zástupce firmy STILL GmbH a jednatel společnosti pan Branislav Timko a přednesli své projevy. Mottem večera bylo „Prvních 25 let STILL ČR na českém trhu“.

Pan Müller připomenul začátky společnosti, kdy tým tvořilo jen pár lidí a to v malé kanceláři na Václavském náměstí. Poté se společnost rozrostla a musela se přestěhovat do většího - do Vokovic. Poslední stěhování proběhlo do Hostivaře v roce 2000, kde firma sídlí dodnes. 

Pan Müller hovořil o významném postavení STILL ČR v rámci celého koncernu. Uvedl, že naše společnost je příkladem pro celou naši skupinu. Také zmínil neméně významný podíl všech zaměstnanců, kteří se na fungování společnosti podílí. Jejich píle a úsilí je dobrou vizitkou společnosti. Zároveň poděkoval i našim zákazníkům. Nakonec společnosti popřál mnoho štěstí do dalších 25 let.

Dobří zaměstnanci jsou jádrem úspěchu

Poté se slova ujal pan ředitel Timko. Přivítal všechny přítomné a jmenovitě i seniory STILL, kteří ve společnosti působili spoustu let. Zároveň zmínil, že 25 let není jen výročím společnosti, ale i pracovním jubileem paní Ivany Majerové a pana Karla Šprojcara, kteří stáli u úplného vzniku STILL ČR. Pan Timko popsal vývoj společnosti a plynulý přechod přizpůsobování se náročným požadavkům zákazníka. A to od prodeje manipulační techniky, až po nejsložitější intralogistická řešení. Zmínil, že naše společnost, stejně jako ostatní velké úspěšné společnosti, měla v určitém období i těžké chvilky, ale vždy si dokázala poradit a každý vyřešený problém ji posílil a posunul dál. Důkazem je naše krásné jubileum. Poté popřál společnosti a nám všem mnoho štěstí do dalších 25 let a spoustu spokojených zákazníků a především zákazníků, kteří se k nám rádi vrací.

Po skončení projevů bylo zahájeno divadelní představení, které bylo velmi zábavné a vtipné a to nejen díky herecké obsazenosti. Během vystoupení pana Václava Vydry v roli Fontaneta bylo zjištěno, že VIP řady byly v těsném ohrožení a deštník pana Bouzina by se opravdu hodil. Představení sklidilo velké ovace a účinkujícím hercům byly předány dárkové tašky. Po představení byl připraven bohatý raut, kterým byl celý slavnostní večer ukončen.

STILL neustále posouvá hranice

Posledním milníkem společnosti se stal zcela ojedinělý a ekologický projekt mobilní myčky manipulační techniky. Soupravu, která pět dní v týdnu myje u zákazníků vozíky a je vybavena čistírnou odpadních vod řízenou informačním systémem, si společnost nechala oprávněně patentovat. Mobilní myčka si získala důvěru nejen u zákazníků, ale také u širší veřejnosti. Ta měla možnost hlasovat v Projektu LOG-IN, kde byla kritériem především inovativnost, využití v praxi, výhody proti podobným konkurenčním výrobkům a celkový přínos produktu. Myčka se umístila na prvním místě, a získala tak ocenění Technická a technologická inovace roku 2018.

A jak by měla vypadat budoucnost? Je jasné, že STILL zůstane i nadále především dodavatelem manipulační techniky. Velkou výzvou pro společnost bude ale i automatizace logistických procesů. STILL ČR už v tomto směru podnikla řadů důležitých kroků. Jedním z nich je propojení s firmou DEMATIC, dodavatelem plně automatizovaných řešení. Je to jasný signál, že se STILL snaží být vždy o nějaký ten krůček napřed.