18.10.2018

Chytrý management flotil – zcela digitalizovaný a individuálně optimalizovaný

STILL jako partner, poradce a manager pro komplexní optimalizaci flotil

Hamburg, 17. října 2018 – Hamburská společnost STILL specializující se na intralogistiku využila své kompetence v oblasti managementu flotil, aby jako poskytovatel služeb nabídla komplexní řešení pro management a provozování flotil napříč pobočkami zákazníka. Nabídka představená na 35. Německém logistickém kongresu, který se konal od 17. do 19. října 2018 v Berlíně, sahá od analýzy potřeb a intralogistického poradenství přes standardizaci a digitalizaci procesu pořízení strojů až po management flotil. Centrálním prvkem je webová platforma STILL neXXt fleet s různými inteligentními aplikacemi, s nimiž mohou zákazníci řídit efektivitu své flotily manipulační techniky odevšad na světě.

Prostřednictvím různých webových aplikací získá uživatel přehled o celé své flotile, jejím vytížení a veškerých nákladech – i napříč různými pobočkami.

Jako další klíčový prvek managementu flotil nabízí STILL pronájemní řešení, financování a služby od jednoho dodavatele. „Již dnes řídíme více než 30 000 vozíků v naší pronájemní flotile v zemích EMEA. Máme neustálý přehled o vytížení, průměrném stáří a stavu vozíků. Můžeme tak zákazníkům poskytnout pro požadované nasazení vždy vhodný stroj ve vhodné konfiguraci,“ vysvětluje Alexander Heimann, vedoucí pronájmu ve společnosti STILL. Aktuálně stále získává na významu krátkodobý pronájem, protože může pokrývat nárazově zvýšené potřeby nebo je prostřednictvím něj možné krátkodobě používat potřebné stroje za pevně kalkulovatelnou cenu. S využitím rozsáhlých služeb managementu flotil STILL se zákazník může soustředit na svou hlavní činnost a profituje z větší flexibility, jistoty a transparentnosti při snížených nákladech.

„Naši zákazníci čelí v logistice nejrůznějším výzvám. Kromě tlaku nákladů sem patří proměnlivá potřeba, vysoká míra růstu nebo poptávka po doplňkových službách. Aby tyto výzvy zvládli, musí plánovat kapacity a zaměstnance a řídit existující strojový park,“ vysvětluje Jacques Arrighi, Senior Vice President Business Line Sales Applications & Services ve společnosti STILL. „Komplexnost větších flotil manipulační techniky, zejména pokud je rozmístěna v různých pobočkách a zemích, lze zvládat jen s pomocí chytrých hardwarových a softwarových řešení, aby bylo možné lidi i stroje využívat optimálně a s maximální produktivitou.“

Pomocí softwarových řešení od společnosti STILL se již řídí více než 100 000 skladových strojů na celém světě. Prostřednictvím online portálu STILL neXXt fleet mají zákazníci v současnosti přístup k devíti aplikacím s různými funkcemi. Provozovatel tak získává přehled s jasnou vizualizací všech relevantních údajů a ukazatelů v jedné aplikaci s online přístupem ke každému stroji. Uživatel navíc dostává automatická oznámení, pokud dojde k překročení určitých hodnot nebo termínů. Pokud se chce zákazník zcela soustředit na svou hlavní činnost, může si management flotily a potřebné vozíky také kompletně pronajmout od společnosti STILL v rámci jednoho řešení.

„Touto formou nabízíme zákazníkům maximální flexibilitu a transparentnost. S portálem STILL neXXt fleet lze řídit veškeré vozíky nezávisle na výrobci, plánovat údržbu nebo přesně analyzovat vytížení a náklady na jednotlivé vozíky. Naše zkušenosti ukazují, že efektivní management flotil zvyšuje rentabilitu flotily a zabraňuje držení nadměrných kapacit,“ pokračuje Jacques Arrighi. Společnost STILL přitom vždy podporuje partnerskou spolupráci a doporučuje po přibližně 12 až 18 měsících takzvaný Fleet review, aby byla provedena kontrola, zda flotila ještě stále odpovídá požadavkům zákazníka. Kromě této komplexní kontroly a optimalizace flotily manipulační techniky mohou intralogističtí poradci společnosti STILL v případě potřeby provést i podrobnější analýzy skladů. Odborníci přitom vypracují konkrétní návrhy řešení a doporučí opatření, která sahají až po vytvoření koncepce a realizaci kompletně nových skladů.