26.04.2019

IFOY Award 2019 – STILL pokračuje v sérii vítězství

Oscara v intralogistice získává vozík STILL LTX 50 s rámy LiftRunner a automatizovanou stanicí pro nakládání a vykládání STILL

Vídeň, 26. dubna 2019 – Večer 26. dubna nastal den D – nominovaní, porota, podporovatelé a vzácní hosté z politiky, vědy a ekonomiky se sešli na slavnostní akci IFOY AWARD Night 2019, která se letos konala ve vídeňském Hofburgu. Díky spolupráci časopisu LOGISTIK.Kurier a rakouské hospodářské komory se udílení cen konalo v rámci galavečera udílení cen HERMES Verkehrs.Logistik.Preis. Společnost STILL se do finále boje o uznávané ocenění IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) Awards kvalifikovala dvěma nominacemi: v kategorii "AGV & Intralogistics Robot" automatizovaným přívěsem LiftRunner s tahačem LTX 50 a v kategorii „Intralogistic Software“ webovým portálem "STILL neXXt fleet" pro inteligentní řízení flotil.

In der Kategorie „AGV & Intralogistics Robot“ beim diesjährigen International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) Award setzte sich der automatisierte LiftRunner mit LTX 50 und automatischer Be- und Entladung durch.

V kategorii „AGV & Intralogistics Robot“ se na letošním udílení cen International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) Award prosadil automatizovaný přívěs LiftRunner s tahačem LTX 50 a automatickým nakládáním a vykládáním.

V rámci březnového testovacího týdne ve veletržním areálu v Hannoveru porovnávali renomovaní nezávislí odborníci a 29členná mezinárodní porota všechny nominované stroje a řešení dle stanovených kritérií a stupně inovací se srovnatelnými produkty na trhu. Vítězové v jedenácti kategoriích, jejichž jména byla dosud držena v tajnosti, si nyní převzali ve Vídni uznávané „Oscary“ v intralogistice. Společnosti STILL se letos podařilo prodloužit svou sérii vítězství a opět se prosadit ve velké konkurenci. Upevnila si tak své postavení předního dodavatele intralogistických řešení.

Vítězem kategorie "AGV & Intralogistics Robot" se stal automatizovaný tahač LTX 50

V kategorii "AGV & Intralogistics Robot" zvítězila společnost STILL s automatizovaným elektrickým tahačem LTX 50 v kombinaci s rámem LiftRunner s funkcí automatického nakládání a vykládání. Toto řešení poprvé plně automaticky zvládá přepravu a manipulaci s břemeny o hmotnosti až 1 200 kg na každém přívěsu. Jako inteligentní tažná souprava tahá moderní elektrický tahač LTX 50 přívěsy o celkové hmotnosti až 5 000 kg se zachováním věrnosti stopě ve výrobních zařízeních. Pokud si zákazník přeje, je rovněž možné manuální využití inteligentní tažné soupravy pro jednotlivé procesy. Přepravu břemen a manipulaci s nákladem zajišťují rámy LiftRunner s integrovanou válečkovou dráhou. Pro předání nákladu najede automatizovaný rám před kompatibilní předávací stanici. Dva senzory zajistí, aby se rám po přesném umístění spustil a spojil s předávací stanicí. Předávací stanice získávají energii a informace od inteligentního rámu a nemusí se proto připojovat do IT struktur společnosti. Díky laserové navigaci je možné polohování s přesností až na 1 cm. Po potvrzení správné pozice dojde k odblokování válečkových drah a spustí se proces nakládání, popř. vykládání. Další senzor proces ukončí a přitom zajistí, aby naložení, popř. vyložení proběhlo kompletně. Odborníci chválili v rámci posuzování inovací vysokou flexibilitu řešení. Systémová myšlenka automatizovaného předávání břemen a automatizované přepravy byla v této kombinaci inovací, která přináší evolučním způsobem výhody do zásobování výroby a nadále díky hromadné přepravě umožňuje snížení jejího objemu. Automatizovaná inteligentní tažná souprava od společnosti STILL poprvé spojila automatizovanou jízdu s automatizovanou manipulací s břemeny. Proto se toto řešení ideálně hodí například k zásobování výrobních linek materiálem a odvážení hotových výrobků. 

"Rozhodující je praxe. Inovace musí logistiku posouvat na novou úroveň. Vítězi se to podařilo působivým způsobem.  Připravuje cestu k autonomní intralogistice a zcela jistě si zaslouží ocenění IFOY," řekl při předávání ocenění Arno Reich, Senior Vice President ve společnosti Deutsche Messe AG.

Ocenění IFOY Award je od roku 2013 vyjádřením hospodárnosti a inovací a díky odbornému posouzení je považováno za uznávanou cenu za inovace v oblasti intralogistiky. Každý rok vybírá vítěze nezávislá porota složená z předních světových odborných novinářů, základ rozhodování tvoří řada náročných neutrálních testů a stanovení míry inovací uznávanými vědci. Veškeré výsledky finalistů se porovnávají s jejich konkurenčními stroji. Vyhlašovatelem ocenění IFOY Award, které se uděluje pod záštitou Spolkového ministerstva pro hospodářství a energie, je Oborový svaz manipulační techniky a intralogistiky ve VDMA.