04.12.2019

Komplexní, inteligentní řešení od jednoho dodavatele

LogiMAT 2020: Společnost STILL představuje inteligentní globální řešení prospecializovanou intralogistiku

Hamburk, 4. prosince 2019 – zvyšující se rychlost a s ní související vyšší konkurenční tlak přinášejí výraznější nároky na logistiku firem, které potřebují specializovaná řešení. Výsledkem mnoha let zkušeností a odborných znalostí získaných z mnoha intralogistických projektů ve všech oborech – pro globální hráče i malé či střední firmy – je skutečnost, že hamburská společnost STILL GmbH patří k předním dodavatelům na trhu. Společnost představí inteligentní globální řešení v rámci svého širokého produktového portfolia na veletrhu LogiMAT 2020, v pavilónu 10, na stánku B41.

Nový vozík STILL RX 60 představuje ekologickou alternativu k naftovým nebo benzínovým vozíkům a je hospodárný díky nižším nákladům na energii a údržbu.

Elektronický vozík s výkonnostními parametry spalovacího motoru


Jedním z výrazných exponátů bude nový vozík RX 60, jenž se veřejnosti poprvé představil ve Stuttgartu. S pozoruhodným zrychlením, rychlostí až 21 km/h a lepšími rychlostmi zvedání nastoluje RX 60 nový standard ve 2,5 až 3,5tunové hmotnostní třídě. Díky mimořádné dynamice dosáhl tento elektrický vozík v nezávislých testech nejvyššího výkonu v oblasti přepravy a manipulace se zbožím ve své třídě, společně s nejlepším dojezdem na jedno nabití baterie. Vozík RX 60 má stejný celkový jízdní výkon jako naftové nebo benzínové vozíky. Společnost STILL má tedy produkt, který uspokojí rostoucí poptávku po elektrických vozících bez emisí a udržitelných logistických řešeních.


Pro efektivní, bezpečnou a ergonomickou práci za všech okolností a bez únavy nabízí společnost STILL mnoho asistenčních systémů a funkcí pro řidiče, které si mohou návštěvníci veletrhu vyzkoušet naživo. Patří sem bezpečnostní kontrola vozíku s názvem Pre-Shift Check, během níž pomáhá řidiči s každodenní prověrkou vozidla před jízdou dialog na displeji. Při využití uvedeného systému se zlepšuje bezpečnost práce a není nutné používat neefektivní papírové seznamy.


Chytřejší cesta společnosti STILL k automatizované intralogistice


V projektovém byznysu konfiguruje společnost STILL inteligentní intralogistická řešení, která odpovídají konkrétní firmě, rostou flexibilně s její velikostí a zvládnou aktuální i budoucí problémy. V současnosti panuje vysoká poptávka po částečně i plně automatizovaných řešeních materiálových toků. Díky odborným znalostem a silné celosvětové servisní síti představuje společnost STILL kompetentního partnera pro celou řadu automatizačních projektů na jakékoli požadované úrovni automatizace. Na veletrhu LogiMAT 2020 prezentuje společnost STILL pod heslem „Podporujeme automatizovaná vozidla“ mnoho možností, jak automatizovat sériově vyráběné vozíky. Během živých ukázek předvádí společnost STILL širokou škálu vzájemně spolupracujících automatizovaných vozíků i interakci vozíků s lidmi – včetně vítěze ocenění IFOY 2019: automatizované tažné soupravy LTX 50.


Společnost STILL představila v roce 2016 první autonomní zařízení pro odběr objednávek: iGo neo CX 20. Výše zmíněný vozík, jenž získal ocenění IFOY, sleduje zařízení pro odběr objednávek v rámci celého skladu a je možné jej kdykoli řídit i ručně. Na veletrhu LogiMAT 2020 předvádí hamburská společnost STILL další vývoj, založený na nové modelové řadě OPX, která znamená nejen širší výběr vozíků, ale rovněž přináší řadu nových technologií pro lepší řízení a maximální dostupnost.