25.02.2020

Lifting you up – vychystávání v další úrovni

Bezpečné vychystávání ve druhé úrovni s vozíkem pro vertikální vychystávání STILL OXV

Hamburk, 24. února 2020 – Schopnost rychle dodávat se pro stále více společností stává rozhodujícím faktorem úspěchu. Paralelně s tím roste paleta zboží. To vyžaduje vyšší zhuštění skladu a vysokou efektivitu vychystávání. Aby byl možný přímý přístup k co největšímu počtu skladovacích míst na krátké dráze, vyvinula společnost STILL kompaktní vozík OXV pro vertikální vychystávání se zvedatelnou plošinou pro řidiče a samonosnými vidlicemi.

Oproti vozíkům pro horizontální vychystávání může obsluha vozíku OXV vychystávat ze zdvižené plošiny přímo na paletu. Naživo si budou moci zákazníci jednu z verzí vozíku prohlédnout na letošním veletrhu LogiMAT ve veletržním stánku B41, který bude mít STILL v hale 10.

Stroj nabízený ve třech třídách nosnosti nabízí vysoce efektivní a ergonomické pracoviště pro manuální vychystávání v první a druhé regálové úrovni do úchopové výšky až 2 800 mm. Vozík OXV 07 je dimenzován pro zatížení až 700 kg nebo dokonce 1 t, model OXV 08 vybavený přídavným zdvihem dokáže bez problémů přepravovat a zvedat břemena o hmotnosti až 800 kg. Přídavný zdvih šetří záda řidiče, protože je možné zdvihnout paletu do ergonomicky příjemné výšky a i při zvednuté plošině se tak může komfortně vychystávat. S volantem STILL Easy Drive a kompaktními rozměry (díky krátkému rozvoru kol) je s vozíkem OXV velmi snadné manévrování i ve stísněných prostorách.

Lithium-iontová varianta s kapacitou až 410 Ah

Vozík pro vertikální vychystávání OXV nabízí provozovatelům vysokou flexibilitu, efektivitu a vynikající výkon překládky. Se samonosnými a u varianty OXV 08 na přání přestavitelnými vidlicemi lze nakládat a přepravovat všechny nákladové jednotky, jak uzavřené plastové palety, tak jednorázové lepenkové palety.

Se silným a na údržbu nenáročným trojfázovým motorem o výkonu 2,3 kW dosahuje vozík OXV rychlosti jízdy až 10 km/h, při obsluze z chůze je možná rychlost 4 km/h. Bezpečnost v každé situaci zajišťuje automatické snížení rychlosti při projíždění zatáček. V jízdním programu ECO se vozík stiskem tlačítka přepne do režimu maximální efektivity. Díky úspoře energie, které se tím dosáhne, a výběru správné kapacity baterie mezi 345 a 500 Ah zvládne vozík OXV v provedení s klasickou olověnou baterií s kapalným elektrolytem na jedno nabití i náročné směny. Pokud je při vícesměnném provozu nutné baterii vyměnit, lze to díky sériově dodávané boční výměně baterie zvládnout bezpečně a rychle několika pohyby. Pro ještě větší disponibilitu, které lze dosáhnout průběžným dobíjením, nabízí STILL nový vozík OXV i ve variantě s lithium- iontovou baterií s kapacitou až 410 Ah.

Ergonomické a intuitivní ovládání pro vyšší výkon překládky

Řidiče potěší vysoký komfort jízdy a intuitivní ovládání: Pro snadné nastupování a vystupování je rám ve výšce pouhých 145 mm. Pomocí volantu STILL Easy Drive s lehkým chodem (na přání výškově nastavitelný) a spínači STILL Easy Move lze bez přehmatávání jednoduše ovládat veškeré pohyby pojezdu a zdvihu. Volant mohou jednou rukou ovládat jak leváci, tak praváci, a díky automatickému nastavování nulové polohy zajišťuje vyšší bezpečnost při rozjíždění. To nejen šetří čas potřebný na zapracování, ale také zvyšuje výkon vychystávání a denní objem překládky, protože řada funkcí může probíhat souběžně s jízdou, například zvedání a spouštění místa řidiče nebo vidlic. Díky optimálnímu výhledu na barevný displej umístěný uprostřed volantu má obsluha k dispozici neustále veškeré informace, například o stavu nabití baterie a počtu motohodin. Vozík OXV se kromě toho pyšní jednoduchým servisem, protože veškeré komponenty jsou rychle a snadno přístupné za velmi robustním ocelovým krytem motoru. Náklady na servis a údržbu se tak snižují na minimum.

S na přání dodávanými LED světly pro denní svícení a systémem STILL Safety Light, popř. Safety Light 4Plus se vozík OXV pohybuje vždy bezpečně. LED světlomety pro denní svícení zajišťují lepší viditelnost vozíku i v tmavých prostorách, jasný modrý světelný kužel systému Safety Light promítaný na podlahu varuje jiné stroje nebo pěší před blížícím se vozíkem.

Držák příslušenství a odkládací přihrádky (dodávané na přání), například vychystávací odkládací plocha s nosností 45 kg, a další možnosti vybavení umožňují optimální konfiguraci vozíku dle potřeb zákazníka. Pro oblasti použití s teplotami až -30 °C je k dispozici mrazírenské provedení. S vozíkem OXV je tak vychystávání ve druhé úrovni snadné a bezpečné.