28.09.2018

Multitalent pro intralogistiku

STILL přináší na trh jedinečný multifunkční tahač s funkcí zvedání

Hamburk, 28. září 2018 – Tahat, stohovat a překládat – tyto práce můžete v rámci výroby a logistiky zvládat od nynějška s jediným strojem: novým multifunkčním tahačem STILL LTX-FF 05/10. Jako součást inteligentní tažné soupravy a v podobných nasazeních dokáže bez problémů tahat přívěsy do hmotnosti 5000 kg a na sklopných vidlicích zvedá břemena do hmotnosti 1000 kg do výšky až 1750 mm – a to při velmi kompaktních vnějších rozměrech. S vozíkem LTX-FF poskytovatel intralogistických řešení znovu prokazuje, že produkty STILL vždy přinášejí maximální užitek pro zákazníka.

Vidlice vozíku STILL LTX-FF lze stiskem tlačítka vyklopit a tahač se během několika sekund změní ve vysokozdvižný vozík

Šířka vozíku pouhých 800 mm a velmi malý poloměr otáčení pod 1,5 m umožňují precizní práci i ve velmi úzkých pracovních uličkách. Díky patentovanému mechanismu lze stiskem tlačítka rychle a bezpečně vyklopit a sklopit samonosné vidlice, přičemž integrované naklánění vidlic zajišťuje, že náklad zůstane vždy bezpečně ve své poloze. Jednoduché ovládání pomáhá zabránit časovým prodlevám a umožňuje dosažení vyššího výkonu překládky. Při tahání dosahuje vozík LTX-FF rychlosti 13 km/h a pro zajištění maximální disponibility ve vícesměnném provozu je na přání k dostání s lithium-iontovou technologií.

V podobě vozíku LTX-FF nabízí STILL univerzální stroj pro stále flexibilnější svět intralogistiky. Jako jediný sériově vyráběný stroj svého druhu na světě pokrývá dva hlavní požadavky, které klade moderní zásobování výroby: tahání přívěsů a stohování. „Díky rozmanitým možnostem lze vozík LTX-FF bez problémů integrovat do moderních koncepcí výroby. Přesvědčuje přitom svou vysokou výkonností. Provozovatelům otevírá multifunkční tahač nové cesty v efektivním plánování využití zdrojů a strojů a umožňuje současné snížení pořizovacích a provozních nákladů,“ vysvětluje Florian Meyke, produktový manager skladové techniky třídy III ve společnosti STILL GmbH.

Volant STILL EasyDrive nabízí kromě splnění hlavních požadavků maximální ergonomii a jednoduché ovládání všech funkcí a jízdních programů bez přehmatávání. Nízká stupačka a odpružená a tlumená plošina pro stojícího řidiče se sklopným sedadlem umožňují pohodlné stání nebo sezení. Na přání dodávaná LED světla pro denní svícení a komponenty Safety Light a Safety Light 4Plus zajišťují, že ostatní vozík dobře vidí. Regulace rychlosti Curve Speed Control, pracující v závislosti na úhlu zatočení, zvyšuje bezpečnost při projíždění zatáček. Pro efektivní plánování nasazení strojů nabízí STILL s nástrojem neXXt fleet další řadu funkcí pro řízení flotil – od kontroly přístupu ke strojům až po podrobná vyhodnocení nasazení a provozních nákladů.