02.05.2024

Plzeňští středoškoláci si vyzkoušeli manipulační techniku

Plzeň/Praha, XY. dubna 2024 – Oranžová roadshow společnosti STILL ČR, specialisty na intralogistiku, zavítala i do Plzně. S elektrickými vozíky a další manipulační technikou se tak mohli zblízka seznámit například studenti z místní dopravní školy.

Společnost STILL ČR zavítala ve čtvrtek 18. dubna do Plzně, a to v rámci své historicky první roadshow. Akce, kterou provázel moderátor Petr Rychlý, se zaměřila především na manipulační techniku řady STILL Classic Line. Návštěvníci se tak seznámili například s novým elektrickými vysokozdvižnými vozíky RCE, které jsou určeny pro méně a středně náročné, převážně jednosměnné provozy. Náklad o hmotnosti 3,5 tuny dokáží přepravit na požadované místo a vyzdvihnout až do výšky 6,5 metru. Zájemci si je mohli prohlédnout se všemi jejich detaily včetně pohodlné a prostorné kabiny řidiče, ovládacích prvků, zdvihového zařízení a bateriového prostoru.

Na tyto vozíky a další manipulační techniku, která se využívá v intralogistice, se přišli podívat kromě současných profesionálů i ti budoucí. Akci totiž navštívili i studenti oboru Komplexní logistika z plzeňské Střední průmyslové školy dopravní. Svou zručnost si mohli vyzkoušet v soutěži – v jízdě s ručně vedeným paletovým vozíkem.

„Jak se ukázalo, většina budoucích logistiků nezahálí, a tak práci s ručním paleťákem dobře znají z brigád,“ uvedl Roman Schlenz, regionální ředitel STILL ČR. Soutěžící obdrželi diplom a ikonická trička vytvořená speciálně pro tuto akci.

„Velký zájem účastníků nejen o nové stroje, ale také o oblast bezpečnosti provozu manipulační techniky nás moc potěšil. Jsme rádi, že si navzdory nepřízni počasí akci všichni užili. S budoucími logistiky ze zdejší střední školy jsme navázali kontakt a budeme se těšit na případnou budoucí spolupráci,“ dodal Schlenz.

První zastávkou roadshow byly 11. 4. České Budějovice. Z Plzně se přesune oranžová roadshow přesune 16. května do Olomouce.