06.02.2018

Přesvědčivá řešení řízení flotil od společnosti STILL

Inovativní software a kompetentní poradenství.

STILL neXXt fleet se skládá z inteligentních softwarových nástrojů, se kterými mohou řídit efektivitu svých flotil nezávisle na koncovém zařízení z celého světa.

Hamburk, 6. února 2018 – Řízení flotil je pro efektivní skladovou logistiku stále důležitější. Na veletrhu CeMAT 2018 v Hannoveru, který se bude konat od 23. do 27. dubna, potvrdí hamburská společnost STILL GmbH svou pověst předního dodavatele řešení v této oblasti – webovými aplikacemi online portálu STILL neXXt fleet a službami v intralogistickém poradenství. 

Rostoucí společnost je zdravá společnost. S rostoucími úspěchy se ovšem zvyšují také požadavky na vnitropodnikovou logistiku. Zatímco provoz několika vysokozdvižných vozíků lze řídit ještě relativně snadno, s rostoucí velikostí flotily a rostoucím počtem tříd strojů je tento úkol nepoměrně složitější. Efektivně využívané flotily manipulační techniky přitom slibují na nasycených konkurenčních trzích citelnou výhodu. Optimalizované a chytře řízené flotily stále častěji rozhodují o tom, kdo předběhne konkurenci – a kdo ne.

Dva pilíře řízení flotil
STILL koncentruje svou kompetenci v nalézání řešení v oblasti řízení flotil do dvou pilířů: První se skládá z inteligentních softwarových nástrojů, se kterými mohou řídit efektivitu svých flotil nezávisle na koncovém zařízení z celého světa. Druhým pilířem je intralogistické poradenství, v rámci kterého expertní tým STILL přesně zanalyzuje flotilu a požadavky zákazníka a následně navrhne řešení a doporučení.

Software STILL řídí 100 000 kusů manipulační techniky
Pomocí již existujících softwarových řešení od společnosti STILL se již řídí více než 100 000 skladových strojů na celém světě. V podobě STILL neXXt fleet nabízí specialista na intralogistiku z Hamburku inovativní, výkonný a uživatelsky příjemný online portál, který zaručuje přístup k různým webovým aplikacím. 

Přes nový portál získají zákazníci přístup k aktuálně devíti aplikacím s různými hlavními funkcemi. Vyúčtování se provádí formou předplatného, přičemž každou aplikaci je možné 30 dní zdarma testovat. Pro zákazníky má rozdělení do aplikací s různými hlavními funkcemi velkou výhodu: Mohou si flexibilně předplatit pouze přesně ty aplikace, které skutečně potřebují – místo platby za rozsáhlé softwarové řešení, jehož funkce přesahují skutečnou potřebu.

„V podobě STILL neXXt fleet jsme vytvořili moderní platformu, se kterou lze snadno pracovat a která našim zákazníkům kontinuálně nabízí nové digitální služby pro optimální řízení jejich flotil,“ říká Philipp Schmidt, pracující na pozici Head of Product Management Applications & Services ve společnosti STILL.

Poptávka po intralogistickém poradenství roste 
Stále intenzivněji je poptáváno také intralogistické poradenství, a proto společnost STILL postupně rozšiřuje svůj poradenský tým. V současnosti poskytuje poradenství zákazníkům pět expertů v sedmi zemích. Během následujících dvou let by se měl tým odborných poradců rozrůst na 30. „Těší nás neustále rostoucí poptávka po našem intralogistickém poradenství. S rozšířením našeho týmu expertů budeme moci úspěšně vyhovět vysoké poptávce i v dlouhodobém horizontu,“ říká Marina Hein, pracující na pozici Head of Intralogistics Consulting.

Konkrétní podoba poradenství STILL je stejně rozmanitá jako profily nasazení a požadavky zákazníků. Sahá od optimalizace stávající flotily až po vytvoření koncepce a realizaci kompletně nových skladů. Na začátku je přitom vždy přesné zjištění skutečného stavu s následnou analýzou, jejíž výsledky se přehledně předloží zákazníkovi a diskutuje se s ním o nich – včetně prezentace různých možností řešení a doporučení.

Ke spokojeným zákazníkům, kteří využili poradenských služeb, patří i společnost  Schwarzmüller GmbH, přední rakouský dodavatel přívěsných užitkových vozidel. Společnost Schwarzmüller požádala poradenský tým STILL o pomoc, když chtěla do jednoho centrálního skladu konsolidovat sedm stávajících skladů. Velkou výzvou byla vysoká rozmanitost téměř 6 000 různých artiklů, včetně různých nákladových jednotek. 

Po pečlivé analýze a prodiskutování různých návrhů řešení vzniklo logistické centrum s různými skladovými oblastmi, které je spojeno s výrobou prostřednictvím na míru vytvořené koncepce inteligentních tažných souprav. „Díky partnerské spolupráci jsme vypracovali nejen výbornou koncepci, ale dokázali jsme nadchnout i naše zaměstnance. Společně nyní kráčíme k cíli – a výsledek je skutečně obdivuhodný. K našim prémiovým vozidlům nyní máme i prémiový sklad,“ shrnuje Lenz Müller, projektový manažer ve společnosti Schwarzmüller.