30.03.2023

Seznamte se s vozíky ECH 12 a ECH 15, opravdové pomocníky s paletami

Malý všestranný vozík, kterého si v provozu ani nevšimnete, když nebudete chtít, a přesto zastane mnoho práce. Číslo jedna snad ve všech odvětvích, pro všechny sklady či přepravy. O čem je řeč? O nízkozdvižném vozíku, kterému nikdo neřekne jinak než „paleťák“. Jak slangový název napovídá, je určen pro palety – a s těmi přichází do každodenního styku každý, kdo vyrábí, přepravuje či prodává cokoliv hmatatelného.

Nízkozdvižné paletové vozíky mají tu výhodu, že je možné se s nimi dostat kamkoliv. V dnešní době jsou běžně k dostání i s elektrickým motorem. Těmi vyniká společnost STILL, jejíž kompaktní elektrické nízkozdvižné paletové vozíky uvedou horizontální přepravu nákladů skutečně do pohybu. Díky přesnému ovládání se s nimi dokonale manipuluje i v těch nejužších prostorách. Všechny řady se navíc vyznačují intuitivním uspořádáním ovládacích prvků. Velkou výhodou je systém OptiSpeed, který řídí rychlost vozíku v závislosti na úhlu natočení oje, což omezuje nebezpečí sesunutí nákladu v zatáčce. Lidský faktor stále zůstává nejčastější příčinou nehod ve skladech a díky vozíkům STILL může být provoz v těchto provozech bezpečnější. Vozíky jsou standardně vybaveny lithium-iontovými bateriemi se všemi jejich výhodami a s možností rychlého mezidobíjení podle potřeby.

 

Nejkompaktnější verzí paletového vozíku společnosti STILL je model ECH 12, který majiteli umožňuje práci v opravdu těsných prostorách. Díky nosnosti až do 1200 kg na něm lze přepravovat těžká břemena v podstatě bez jakékoliv námahy. Elektrické zvedání a pojezd výrazně usnadňují práci obsluze, ergonomická ovládací oj zajišťuje přirozenou manipulaci při jízdě. Navíc je kromě již zmiňované kompaktnosti také obratnější než všechny ostatní vozíky a s poloměrem otáčení pouhých 1390 mm se cítí jako doma i v úzkých pracovních uličkách a stísněných skladových zónách. Multifunkční displej integrovaný do ovládací oje neustále informuje obsluhu o aktuálním stavu nabití baterie, počtu motohodin a zobrazuje pokyny pro obsluhu.

O něco větším bratrem modelu ECH 12 je nízkozdvižný vozík ECH 15. Při hmotnosti 180 kg disponuje nosností až 1500 kg, jeho jmenovitý zdvih je 115 mm a rychlost dosahuje až 5,5 km/h. Tady jde již skutečně o výkonný stroj, přesto je stále velice kompaktním, obratným a efektivním pomocníkem. Hodí se například v nákladních výtazích nebo jako vybavení nákladního automobilu, zejména když se nakládá a vykládá přes zvedací plošinu. Díky v základu dodávaným opěrným kolům je stabilní a zaručuje bezpečnou manipulaci se zbožím. Stabilitu zajišťují centrální hnací kolo a přídavná opěrná kola. Pro svůj kompaktní a nízký podvozek je vozík ECH 15 robustní, odolný a bezpečný pro obsluhu. Stejně jako menší model ECH 12 disponuje i tento paletový vozík displejem, který obsluze nepřetržitě poskytuje informace o aktuální úrovni nabití baterie a počtu motohodin.

Oba modely nízkozdvižných vozíků doplňují širokou nabídku vozíků společnosti STILL. V její nabídce najdete obrovské množství strojů, které lze přizpůsobit zákazníkovi na míru. Pro dokonalou souhru intralogistických procesů je STILL vždy připraven vyslat do jakéhokoliv provozu některého ze svých odborných poradců, který navrhne to nejlepší řešení.