10.09.2021

Společnost Beiersdorf AG sází při zásobování výroby ve svém novém výrobním závodě na odbornost společnosti STILL

Společnost STILL získala velkou zakázku na automatizaci

Hamburk, 2. září 2021 – Společnost Beiersdorf AG buduje v Seehausenu u Lipska vysoce moderní centrum na výrobu kosmetických produktů. V návrhu koncepce a v realizaci zásobování výroby a skladu vsadila v komplexním milionovém projektu na odbornost společnosti STILL. V náročném nabídkovém řízení se intralogistický koncern prosadil s týmem expertů na intralogistiku a automatizaci.

Společnost Beiersdorf AG sází při zásobování výroby ve svém novém výrobním závodě v Seehausenu u Lipska na odbornost společnosti STILL.

Jedná se o první společný velký projekt dvou tradičních společností z Hamburku. V šestiměsíčním výběrovém řízení přesvědčili specialisté a specialistky ze společnosti STILL mimo jiné bohatými zkušenostmi ve vnitropodnikové logistice a fundovanými odbornými znalostmi v automatizaci logistických procesů. Spolu se společností STILL bude zapojena i sesterská společnost z koncernu KION, společnost Dematic. Ta v rámci tohoto projektu dodá přepravní systém palet, který vzájemně propojí veškeré subsystémy.

Produktivní partnerství se silnou orientací na řešení

„Myslím, že jsme vedle odborné koncepce zabodovali především naší orientací na řešení a konstruktivní týmovou prací se zákazníkem a jeho projektovým partnerem,“ říká Florian Kratzer, International Key Account Manager Automated Solutions. To potvrzuje i logistický tým společnosti Beiersdorf: „Komunikace byla od začátku otevřená, respektující a intenzivně zaměřená na výsledek. Tým nám představoval stále nové alternativní přístupy a při plánování předkládal kompetentní návrhy. Tyto konstruktivní diskuse a vynikající poradenství rozhodujícím způsobem přispěly k našemu rozhodnutí, že jsme si za partnera vybrali společnost STILL. Velmi se těšíme na naši další společnou práci.“

Zvýšení kapacity díky automatizovanému zásobování výroby

Novostavba v blízkosti Lipska patří k největším investičním projektům společnosti Beiersdorf v Evropě. Aby výrobní závod dlouhodobě vyhovoval požadavkům budoucnosti, měly by být procesy zásobování výroby integrovány dle nejnovějších standardů efektivní organizace skladu. Rozhodující význam má přitom automatizace: O plynulý materiálový tok se starají přepravní systémy bez řidiče v dokonalé souhře mezi sebou i s manuálně ovládanými stroji a inteligentními prvky skladu – bylo tak možné zvýšit produktivitu, optimalizovat procesy, snížit náklady a zvýšit kapacity. „Projekty této velikosti nejsou v Německu na denním pořádku. Specialistům, jako jsme my, přinášejí možnost poskytnout celé spektrum know-how,“ vysvětluje Florian Kratzer. „O to víc nás těší, že můžeme být partnerem v tomto inovačním projektu v tak strukturálně důležité pobočce, jako je Lipsko.“

Chytrá souhra všestranných komponent přináší maximální efektivitu

Konkrétně se jedná o příjem zboží, kontrolu kvality, vnitropodnikovou přepravu a zaskladnění přicházejícího materiálu, v dalším průběhu pak i o jeho vyskladnění a další přepravu do výroby. Společnost STILL pro tyto úkoly navrhla v úzké spolupráci se společností Beiersdorf komplexně integrovaný systém. V příjmu zboží a expedici se používají manuální elektrické vysokozdvižné vozíky a skladová technika STILL. Přepravní technologie koncernové sestry Dematic zajišťuje napojení příjmu zboží na sklad s úzkými uličkami, ve kterém pracuje šest plně automatizovaných regálových vozíků STILL MX-X iGo systems. Kromě toho přepravní technika zajišťuje přepravu materiálu ze skladu s úzkými uličkami do výroby, kde zboží přebírá šest vysokozdvižných vozíků STILL EXV iGo systems. Ty poskytují plně automatizovanou přepravu k výrobním zařízením společnosti Beiersdorf.

„Velkou výzvou projektu je již jeho objem a z toho vyplývající rozmanitost,“ vysvětluje Florian Kratzer. „Máme zde těžká břemena různých rozměrů, vysoké regály a dlouhé trasy, které se musí rychle a bezpečně překonat.“ Nainstaluje se proto asi 140 metrů přepravních systémů a použije asi 25 manuálních a automatizovaných vozíků. Bylo potřeba zohlednit řadu různých nákladových jednotek o hmotnosti až 1 250 kilogramů na kus a v plně automatizovaném skladu s úzkými uličkami umožnit výšku zaskladnění až 12,7 metru.