05.03.2024

Společnost STILL na LogiMATu představí škálovatelné řešení automatizace i energetickou budoucnost intralogistiky

STILL na veletrhu LogiMAT 2024

Hamburk/Praha, 7. února 2024 – Společnost STILL na letošním mezinárodním veletrhu LogiMAT, který se koná v německém Stuttgartu od 19. do 21. března, předvede škálovatelné řešení automatizace, od jednoduchých chytrých možností až po plně integrovaná systémová řešení. Představí také první 24V systém vodíkových palivových článků z vlastní produkce, které vznikají v hamburském výrobním závodě společnosti od konce roku 2023. STILL letos tyto a další novinky v oblasti intralogistiky prezentuje v hale 10, ve veletržních stáncích B40 a B41.

Poptávka po standardizovaných, rozšiřitelných a rychle uskutečnitelných řešeních automatizace v logistice roste ve všech segmentech trhu. Současně s tím dochází k výrazné diferenciaci poptávky na trhu. Společnost STILL na tento trend včas zareagovala a vybudovala pro své zákazníky v této oblasti všestranné a diferencované portfolio. Kromě plně integrovaných systémových řešení automatizace nabízí nyní také standardizované, ekonomicky výhodné a rychle dostupné základní produkty s velmi jednoduchým nástrojem pro uvedení do provozu.

Dvě výstavní plochy – dva typické živé scénáře automatizace

V první živé ukázce se předvede iGo systems, model automatizace s možností maximálního přizpůsobení požadavkům zákazníka. Toto řešení přináší plnou integraci vozíků do komplexních logistických procesů, od použití jednotlivých strojů až po celé flotily. Ukázka bude demonstrovat perfektní souhru mezi vozíky bez řidiče a dalšími zařízeními pro manipulaci a jejich schopnost dokonalé vzájemné synchronizace a ukáže, jaké komplexity a variability lze v praxi dosáhnout.
Druhá ukázka představí řešení základní úrovně automatizace pod názvem iGo easy. Půjde o provoz automatizovaného vysokozdvižného vozíku EXV iGo a návštěvníci si budou moci dokonce sami vyzkoušet nakonfigurovat jeho provoz, včetně tras a důležitých parametrů provozu. Díky tomu si každý návštěvník bude moci udělat představu o tom, jak intuitivní může být nastavení automatického vozíku například pro vychystávání.

Palivové články STILL – vodík jako součást budoucího rozvoje intralogistiky

Současně s dalším rozvojem automatizace se ukazuje nutnost řešení zdrojů energií a pohonu vozíků. Vodíková technologie, vyznačující se vysokou efektivitou, nulovými emisemi a ekologickou šetrností, představuje klíčový prvek pro budoucí rozvoj intralogistiky. Podle společnosti STILL se stane důležitým pilířem energetických změn a v budoucnu bude v intralogistice dominovat společně s lithium-iontovými bateriemi. „Jsme přesvědčeni, že poptávka po vodíkem poháněných vozících, která stoupá již dnes, zažije ještě další nárůst, jakmile bude k dispozici dostatek zeleného vodíku,“ vysvětluje Jan-Christoph Sachse, senior director marketing & brand communications této firmy. Společnost STILL se nedávno stala prvním výrobcem v oboru, který uvedl na trh vlastní 24V systémy palivových článků, jež se vyrábějí a montují do vozíků STILL v jejím výrobním závodě v Hamburku. STILL tak pokrývá celý trh udržitelných řešení pro intralogistiku budoucnosti a zákazníkům je již nyní schopen nabízet poradenství a realizaci řešení, která jsou přesně přizpůsobena jejich potřebám a podmínkám. Návštěvníci LogiMATu budou mít možnost seznámit se s aktuálním portfoliem strojů s vodíkovým pohonem a budou si také moci naživo prohlédnout vodíkem poháněný vozík STILL včetně tankovacího zařízení.

Novinky ve skladové technice: vysokozdvižný vozík EXV 10-16C

Zajímavé novinky společnost STILL představuje na letošním veletrhu LogiMAT i v oblasti skladové techniky – patří mezi ně nový vysokozdvižný vozík STILL EXV 10-16C. Nadchne mimo jiné chytrou ovládací ojí, která získala cenu IFOY a umožňuje intuitivní manipulaci se strojem levákům i pravákům. Kromě toho má obsluha díky displeji integrovanému v hlavici oje neustále přehled o všech relevantních provozních datech, jako je stav nabití baterie, počet motohodin nebo aktuální jízdní program.

Další řešení pro udržitelnost – recyklace baterií s lithium-iontovou technologií

Veletržní expozice položí důraz rovněž na téma trvalé udržitelnosti v intralogistice. Nejde přitom jen o volbu správné pohonné technologie, ale také například o oblast recyklace baterií, včetně lithium-iontových.