02.04.2020

STILL podporuje výrobu dezinfekčních prostředků v pivovaru Grönwohlder

Severoněmecké společnosti se zapojují

Hamburk, 2. dubna 2020 – V celosvětovém boji proti koronaviru jsou naléhavě potřeba základní zdravotnické prostředky. Pivovar Grönwohlder proto ve svém výrobním areálu zahájil výrobu dezinfekčních prostředků. Hamburská intralogistická společnost STILL tuto aktivitu podporuje a pro provozní logistiku poskytla zdarma k dispozici elektrický vysokozdvižný vozík.

STILL podporuje výrobu dezinfekčních prostředků v pivovaru Grönwohlder.

V následujících týdnech budou v areálu pivovaru Grönwohlder v okrese Stormarn vyrobeny tisíce litrů dezinfekčních prostředků. Výrobu, kontrolu a prodej zajišťují výhradně lékárny, které mají v současnosti dočasné výjimečné povolení k výrobě. Pivovar Grönwohlder chce v této krizové době pomáhat a poskytl za režijní náklady technologii a pracovní sílu. Díky těmto velkým kapacitám jsou lékárny schopny za velmi krátkou dobu vyrobit velmi naléhavě potřebné dezinfekční prostředky.

Společnost STILL poskytla elektrický vysokozdvižný vozík

Rychlou a efektivní logistiku v areálu pivovaru podpořila také intralogistická společnost STILL. Hamburská společnost poskytla na dobu výroby zdarma k dispozici elektrický vysokozdvižný vozík série RX 20. „Aktuální situace je velkou výzvou pro nás všechny. O to důležitější je nyní projevit solidaritu,“ vysvětluje jednatel společnosti STILL, Thomas A. Fischer. „Proto velmi rádi podporujeme skvělý projekt pivovaru Grönwohlder naší kompetencí v logistice a výkonným elektrickým vysokozdvižným vozíkem.“ Model RX 20-20 je výkonným, kompaktním a velmi obratným vysokozdvižným vozíkem s nejvyšším výkonem překládky ve své třídě. S lithium-iontovou baterií a snadnou výměnou baterie je navíc k dispozici téměř nepřetržitě.

„Dosud využíváme v našem areálu jeden nízkozdvižný vozík STILL. To, že nyní můžeme využívat výkonný a bezpečný vysokozdvižný vozík, nám výrazně usnadňuje práci,“ říká s potěšením Torsten Schumacher, pivní someliér v pivovaru Grönwohlder. „Tak velká podpora naší iniciativy je pro nás skvělým potvrzením, že jsme se rozhodli správně. Velice za to děkujeme!“

Přepravu zajistila společnost Ernst Pfaff

Další pomoc poskytl partner společnosti STILL a její soused z hamburské městské části Billbrook: Přepravu vysokozdvižného vozíku do pivovaru Grönwohld zajistila zdarma a profesionálně společnost Ernst Pfaff, zabývající se speciální přepravou.