01.07.2018

Úsporný a ekologický provoz vozíků

Zahájení výuky v roce 2018: Společnost STILL přivítala 60 nových učňů a studentů

Praha, červenec 2018

Společnost SAMBULAR využívá od roku 2017 novou skladovou halu, na jejímž vybavení se významně podílela společnost STILL ČR. Nový sklad bylo nutné vybavit regálovým systémem a manipulační technikou a také implementovat informační systém, který řídí jednotlivé logistické procesy. V této souvislosti proběhlo výběrové řízení, které vyhrála společnost STILL ČR. Implementaci informačního systému zajistila firma GAPLOX.
„Pro tyto dodavatele jsme se rozhodli především kvůli jejich dlouholetým zkušenostem voblasti logistiky. Velkou roli rovněž hrála příznivá cenová nabídka a přístup odborníků firmy STILL ČR, kteří přicházeli se zajímavými návrhy řešení a novými nápady,“ vysvětluje Karel Cvejn, jednatel společnosti SAMBULAR.
Výběrové řízení ocenilo nejen dlouholeté zkušenosti firmy STILL ČR v oblasti manipulační techniky, ale také v poradenství v oblasti intralogistiky.

 

STILL ČR zajišťuje komplexní řešení logistických potřeb

Pojem intralogistika se ve firmě STILL ČR začal používat vsouvislosti s postupným rozšiřováním prodeje produktů pro vybavení skladů a jejich řízení. Kromě skladové manipulační techniky jde zejména o regálové systémy a nástroje pro řízení a optimalizaci toku materiálu a flotil manipulační techniky (WMS, neXXt fleet). Odroku 2012 pak firma zajišťuje i komplexní intralogistická řešení na bázi outsourcingu interní logistiky. Intralogistika neznamená jen prodej regálů a manipulační techniky, ale zajištění všech logistických procesů uvnitř podniku.

 

WMS TRIS je kompatibilní s interface firmy STILL

Spolupráce s firmou SAMBULAR se opírá o dlouholeté zkušenosti s manipulační technikou značky STILL.
„Zákazníkovi dokážeme nabídnout komplexní řešení jeho logistických potřeb,“ je přesvědčen Roman Schlenz, odborný manažer prodeje STILL ČR, a dodává, že řešení firmy STILL ČR bylo nutné nastavit tak, aby bylo propojeno s informačním systémem společnosti GAPLOX, která se do projektu zapojila už ve fázi vytváření návrhů mapy skladu. Její systém WMS TRIS je kompatibilní s interface firmy STILL, což představuje bezesporu velkou výhodu. Proto vůbec nebyl problém spojit logistické řešení se systémem WMS TRIS, který řídí veškeré procesy ve skladu od příjmu zboží, přes zaskladnění, až po vyskladnění. Veškerá komunikace probíhá elektronickou formou prostřednictvím mobilních terminálů.

 

Vozíky jsou vybaveny systémy OptiSpeed 4.0 a PSA

Sklad je vybaven konvenčním příhradovým regálovým systémem pro skladování zboží na EUR paletách. Manipulaci se zbožím zajišťují VNA vozíky STILL MX-X, čelní vysokozdvižné vozíky STILL RX 20 a STILL RX 60 a ručně vedené paletové vozíky.
„Jedná se o elektrické vozíky, jejichž provoz je úsporný a má výrazně ekologický charakter,“ podotýká Roman Schlenz.
VNA vozíky STILL MX-X jsou vybaveny poloautomatickým systémem OptiSpeed 4.0 s vysoce přesným polohováním vozíku do lokace. Ve skladu se pohybují prostřednictvím indukčního vedení. Vše je přizpůsobeno tomu, aby jejich výkon byl co nejefektivnější. Z bezpečnostního hlediska jsou vybaveny laserovým systémem aktivní ochrany PSA, který je schopen v pracovní uličce identifikovat člověka či překážku a okamžitě zareagovat zpomalením nebo zastavením.
„U čelních elektrických vozíků STILL RX 20 je důležitá mimo jiné ergonomie, která může významně ovlivnit produktivitu práce řidiče. Ten má veškeré ovládací prvky umístěné u pravé ruky. Levá ruka pak řidiči slouží pouze k řízení vozíku,“ dodává na závěr Roman Schlenz.