05.11.2021

Vozík STILL RX 20-16/P je „Šampion mezi vysokozdvižnými vozíky“ portálu VerkehrsRundschau

Nejlepší mezi nejlepšími


Hamburk, 9. 6. 2021 – Nejnovější generace nejprodávanějšího elektrického vysokozdvižného vozíku STILL RX 20 prošla testováním portálu VerkehrsRundschau (VR) již v roce 2019. Tehdejší hodnocení poroty: „Vozík STILL RX 20 je nejlepším vysokozdvižným vozíkem, který portál VerkehrsRundschau dosud testoval.“ Že je toto hodnocení dnes stejně aktuální jako tehdy, se ukázalo na letošním galavečeru VerkehrsRundschau v Nassenu: Zde byl testovaný vozík RX 20-16/P vyhlášen „Šampionem mezi vysokozdvižnými vozíky“ pro rok 2021. 

RX 20-16P/Li-Ion – Náš „Šampion mezi vysokozdvižnými vozíky dle hodnocení portálu VerkehrsRundschau
Na základě osvědčených testů vysokozdvižných vozíků portálu VerkehrsRundschau v kategorii elektrických vysokozdvižných vozíků do 3,5 tuny za posledních 24 měsíců získal vozík nejvyšší ocenění „Šampion mezi vysokozdvižnými vozíky“. V testu vysokozdvižných vozíků obsadil vozík RX 20-16/P s celkovou známkou 1,4 (velmi dobrý) první místo v této kategorii a získal uznávané ocenění, které portál VerkehrsRundschau udělil letos poprvé.

Čelní elektrický čtyřkolový vysokozdvižný vozík RX 20-16P/Li-Ion má nosnost 1,6 tuny při vzdálenosti těžiště břemene 500 milimetrů. Elektrický vysokozdvižný vozík je napájen 48V lithium-iontovou baterií s kapacitou 625 Ah. Jak výkonný a jak bezpečný elektrický vysokozdvižný vozík STILL RX 20 je, otestovali experti portálu VerkehrsRundschau v podrobném testu. Vozík v něm zabodoval především dobrým výhledem díky jedinečné koncepci stožáru: „Při jízdách, i s břemenem, má řidič kompletně volný výhled kolem stožáru a přes stožár,“ znělo hodnocení týmu, který test na místě prováděl. Líbilo se i ovládání vozíku RX 20: „Precizně a bez zpoždění reagoval na všechny pokyny.“ Když se pak testoval výkon překládky, byla očekávání s konečnou platností překonána, jak podtrhují následující řádky ze zprávy o testu: „V režimu Sprint jsme zažili elektrický výkon par excellence. Naši řidiči okamžitě hlásili rekordní časy cyklů, které se dosud nenaměřily u žádného elektrického vysokozdvižného vozíku. Na konci stálo ve výkazu obdivuhodných 130 přepravených palet za hodinu.“

Dvojnásobná radost při předávání ocenění portálu VerkehrsRundschau

Předávání ocenění se koná každoročně ve slavnostní atmosféře v rámci galavečera VerkehrsRundschau. Vzhledem k aktuální situaci byla ocenění letos předávána v rámci menšího, regionálního setkání při dodržení aktuálně platných hygienických opatření. Předávání vedle nových kategorií jako „Šampion mezi vysokozdvižnými vozíky“ zahrnovalo i renomované ocenění „VS Image Award“. Cenou „Image Awards“ oceňují nakladatelství Springer Fachmedien München GmbH a Verlag Heinrich Vogel každý rok nejoblíbenější značky z oboru. Základem Image Awards je nezávislá anketa institutu pro výzkum trhu, kterou zadala platforma VerkehrsRundschau. Společnost STILL letos získala v tomto hodnocení stříbrnou medaili a znovu tak obsadila stupně vítězů.

Základy testu vysokozdvižných vozíků platformy VerkehrsRundschau

Praktické testy vysokozdvižných vozíků provádí VerkehrsRundschau již mnoho let. Test se skládá ze dvou částí, které vedle výkonnosti testují také ovladatelnost vozíků. Testovací řidiči, všichni pracující v logistice s minimálně 20 lety zkušeností s vysokozdvižnými vozíky, testují stroje na standardizované vyznačené dráze dle 17 kritérií, která mají vliv na výkon překládky. V rámci dynamických testů se navíc zjišťuje spotřeba energie a výkonnost vysokozdvižných vozíků. Test je završen simulovaným nakládáním a vykládáním tahače s celkem 32 europaletami a zkušební hmotností 800 kilogramů.