15.09.2023

Vychystávání s radostí a efektivně

Logistické procesy musí být rychlé, efektivní a přesné. A vychystávání v nich zaujímá velmi důležitou roli. Společnost STILL má v portfoliu hned několik strojů, které patří do nejmodernější flotily vychystávacích vozíků na světě.

Čím rozlehlejší sklad, tím dráž vyjde nedostatečně rozvinutý proces vychystávání. Pro optimalizaci nákladů je nezbytný správně vybraný vychystávací vozík, který vašemu provozu neuvěřitelně ulehčí. Vybrat ten pravý ale není jednoduché, musí se zohlednit celá řada faktorů, aby stroj neustále co nejvíce odpovídal rostoucím procesním požadavkům moderní logistiky. Je proto nutné zaměřit se zejména na výkonnou techniku, inovativní technologie a maximální míru komfortu při práci.

Například společnost STILL má pro vychystávání v nabídce vozíky MX-X (regálový), PXV (pro vertikální vychystávání), oceňovaný iGo neo CX 20 (autonomní stroj pro horizontální vychystávání) a všestranný talent OPX.

Jak na vysoce zhuštěný sklad?

Regálový vozík STILL MX-X (man-up) disponuje buď otočnou výsuvnou, nebo teleskopickou vidlicí a nosností až 1 500 kilogramů. Tento stroj nastavuje měřítka v oblastech výkonnosti a snadného ovládání. Byl vyvinut tak, aby optimálně zvládl veškeré výzvy skladu s úzkými uličkami, a body si připisuje i za výkonové pakety pro každý profil nasazení.

Středem pozornosti je obsluha: Prostorná a rozmanitě konfigurovatelná kabina řidiče, intuitivní ovládací prvky a chytré asistenční systémy přispívají po celou směnu k bezpečné, příjemné a efektivní práci. Rychlost jízdy dosahující až 14 kilometrů v hodině, 18metrová výška zdvihu a nejvyšší zbytková nosnost na trhu dělají z vozíku MX-X naprostého šampiona ve vysoce zhuštěných skladech. Na přání je dodávána aktivní stabilizace břemene (ALS), která citelně zrychluje proces zaskladňování a vyskladňování až o 5 procent, a mechanismus otočné výsuvné vidlice zajišťující ještě menší vzdálenosti pro vychystávání,“ vysvětluje Jaroslav Leun, vedoucí oddělení pro intralogistická řešení ve společnosti STILL ČR.

Úzké uličky nejsou problém

Vozík pro vertikální vychystávání PXV nastavuje nový standard v oblasti výkonnosti, úchopové výšky, zbytkové nosnosti a ergonomie.

Úchopová výška až 12 metrů s rychlostí zdvihu 0,4 metru za vteřinu, rychlost jízdy až 13 kilometrů v hodině a maximální bezpečnost a ergonomie mluví samy za sebe. Dále zmiňme vynikající výhled a to, že vozík díky systému OPTISPEED pracuje vždy s maximální rychlostí a přesností bez negativního vlivu na bezpečnost jízdy. Systém OPTISPEED 4.0 umožňuje také poloautomatické najíždění, což šetří čas a zajišťuje optimální využití kapacity skladu. K zajištění výkonnosti přispívá rovněž prostorná kabina řidiče tlumící vibrace a řada možností vybavení. PXV nabízí díky stavebnicovému systému STILL řešení na míru pro každý sklad. Každý model lze individuálně konfigurovat a optimálně přizpůsobit konkrétním požadavkům.

Zvýšení výkonu vychystávání

Vozík iGo neo CX 20 při práci autonomně následuje obsluhu a podle přání najede až k první nebo druhé pozici palety. „Vozík autonomně a přesně zastaví v individuálně nastavené vzdálenosti minimálně 50 centimetrů od regálu a obsluhy. Obsluhující personál se tak může plně soustředit na práci. Výrazně se tím zvyšuje výkon vychystávání a snižuje chybovost,“ říká Jaroslav Leun. O bezpečnost se starají pohybové snímače, které dokáží rozlišovat mezi obsluhou, jinými osobami a překážkami.

V případě výskytu překážek nebo neprůjezdnosti dojde k přizpůsobení trasy a rychlosti. Když se cesta uvolní, vozík se opět sám rozjede. Vedle samostatného provozu je možné ho ovládat i manuálně. S moderní autonomní technikou je zaručena neunavující a soustředěná práce. A s nosností 2 tuny při rychlosti až 12 kilometrů v hodině také velmi efektivní.

Horizontální vychystávání bez problémů

V maloobchodě, automobilovém nebo potravinářském průmyslu, tam všude prokazují svůj inovativní všestranný talent vozíky pro horizontální vychystávání STILL OPX s nosností až 2,5 tuny. Díky rozmanitosti variant a funkcí je OPX optimálním strojem pro všechny profily nasazení. Vždy efektivní, spolehlivý a mimořádně dynamický.