29.07.2019

Vysoký výkon ve všech disciplínách

Jeden za všechny: vozík STILL EXV-CB s vidlicemi s vlastní oporou ve čtyřech váhových kategoriích

Hamburk, 26. 7. 2019 – práce s vysokozdvižnými vozíky s ruční obsluhou se těší stále větší oblibě, především v oblastech, kam nesmějí nákladní vozidla, nebo jako alternativa k běžným vysokozdvižným vozíkům. Mají jednu dodatečnou výhodu: zatímco k řízení běžného vysokozdvižného vozíku je nutný teoretický i praktický výcvik, vozíky s obsluhou z chůze s rychlostí do 6 km/h je možné v mnoha zemích řídit bez průkazu pro vysokozdvižné vozíky, pouze po krátké instruktáži pro konkrétní firmu. Společnost STILL nabízí vozík EXV-CB s protiváhou a vidlicemi s vlastní oporou jako skutečnou alternativu k situacím, kde není vhodné přijít o flexibilitu. Stroje v této modelové řadě, která prošla komplexní modernizací a zvětšením, jsou stejně přizpůsobivé jako stohovací vozíky a obsluha je stejně snadná jako u vysokozdvižných vozíků. Díky nastavitelným vidlicím lze naložit a přepravovat všechny nosiče nákladu, například uzavřené plastové palety či dokonce jednorázové lepenkové palety. Společnost STILL nabízí ještě vyšší flexibilitu v podobě tří volitelných hydraulických funkcí pro obsluhu dodatečného příslušenství. Díky vidlicím s vlastní oporou a náklonu sloupků je možné bezpečně obsluhovat i menší regály typu push-through nebo push-back s mírným sklonem.

Krátká, kompaktní verze pro náklady do 600 kg

V nové řadě nyní společnost STILL uvádí na trh kompaktní 600kg verzi, společně s předchozími třídami 1,0, 1,2 a 1,6 tuny. Jde o mimořádně krátký model, jenž usnadňuje práci ve velmi stísněných prostorách. Zvedací výška je od 3 324 mm do 4 224 mm, s dodatečnou nákladovou kapacitou. Napětí baterie a maximální rychlost jízdy zůstávají beze změn na hodnotách 24 V a 6 km/h: všechny vozíky z této produktové řady proto mohou snadno manévrovat v uličkách nebo v předskladovací zóně. Výkonný, spolehlivý 3fázový pohon s nízkou údržbou a rychlejší zvedací motory přinášejí vysokou výkonnost při manipulaci ze zbožím. Citlivé řízení pomocí proporcionálních ventilů umožňuje přesné manévry i v nejužších prostorách. A dále, elektrické řízení mohou snadno ovládat jednou rukou leváci i praváci. Vozík EXV-CB má rovněž optimální jízdní programy pro každou situaci. Pomocí moderního barevného displeje nezávislého na jazyce má obsluha nejen přístup ke všem informacím, ale může rovněž volit různé jízdní programy: ECO, BOOST nebo Blue-Q. Centrální ovládací páka zaručuje za všech okolností při jízdě volný výhled. Páka OptiSpeed rovněž automaticky přizpůsobuje rychlost v závislosti na vzdálenosti od řidiče. Jakmile páka dosáhne svislé polohy, rychlost se s ohledem na bezpečnost operátora ještě sníží. Kvůli ještě vyšší bezpečnosti jízdy vybavila společnost STILL stroj ve standardu vyzkoušenou a otestovanou funkcí Curve Speed Control, která upravuje rychlost vozíku podle úhlu řízení. Dále rám vozíku EXV-CB sahá až dolů, což zabraňuje zachycení nohou. Společnost STILL nabízí dodatečnou mřížku pro ochranu nákladu, především při práci s velkou zátěží.

Boční výměna baterie pro vysokou dostupnost, včetně práce v chladných prostorách 

Vozíky EXV-CB lze volitelně vybavit boční výměnou baterie. To zaručuje rychlou, jednoduchou výměnu baterie, což společně se snadným přístupem pro servisní účely zajišťuje vysokou dostupnost stroje. Dále lze vozík přizpůsobit několika různým řidičům: vozík s ruční obsluhou umí uložit profil více řidičů a lze jej propojit s platformou STILL FleetManager pomocí webové aplikace. Operátoři tak získají přístup ke všem vozíkům a ke všem datům potřebným pro analýzy na základě potřeb – kdykoli, kdekoli. Volitelný systém MMS Preparation umožňuje vozík EXV-CB optimálním způsobem začlenit do existujícího systému pro správu zboží. Volitelný držák umožňuje připevnit další vybavení. Lze zvolit model pro chladné místnosti, určený pro práci v chladírnách nebo podobných prostorách.