Stohovací vozík pro vychystávání MX-X

Dokonalý výkon a pohodlí

 • Optimální využití skladových prostor: výška zdvihu 18 metrů a nejvyšší zbytková nosnost
 • Rychlé ukládání a odebírání: aktivní stabilizace břemene (ALS) pro snížení oscilací nosníku
 • Maximální možný pracovní komfort: prostorná a flexibilně nastavitelná kabina řidiče
 • Maximální rychlost jízdy: funkce Active Floor Compensation (AFC) kompenzuje nerovnoměrnost povrchu

NOVÝ

Nezávazná nabídka

PRONÁJEM

Nezávazná nabídka pronájmu

POUŽITÝ

Naše nabídka použitých vozíků

Požadavek na: MX-X

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*

Inovativní technologie a promyšlený modulární systém: regálový vozík STILL MX-X (man up) nastavuje měřítka v oblastech výkonnosti a snadného ovládání. Byl vyvinut tak, aby optimálně zvládl každou výzvu ve skladu s úzkými uličkami, a boduje výkonovými pakety pro každý profil nasazení. Získáte vozík, který počínaje rozměry až po technická řešení přesně odpovídá vašim individuálním potřebám. Středem pozornosti je obsluha: prostorná a rozmanitě konfigurovatelná kabina řidiče, intuitivní ovládací prvky a chytré asistenční systémy přispívají po celou směnu k bezpečné, příjemné a efektivní práci.

Rychlosti jízdy až 14 km/h, výška zdvihu 18 metrů a nejvyšší zbytková nosnost na trhu dělají z vozíku MX-X šampiona ve výkonu překládky ve vysoce zhuštěných skladech. Na přání dodávaná aktivní stabilizace břemene (ALS) citelně zrychluje proces zaskladňování a vyskladňování až o 5 % a mechanismus otočné výsuvné vidlice zajišťuje ještě menší vzdálenosti pro vychystávání. Díky průběžnému svaření přídavného zdvihu boduje vozík MX-X až do konce zdvihu maximální možnou stabilitou. Regálový vozík STILL MX-X konfigurovatelný podle vašich individuálních potřeb nadchne výjimečnou funkčností.


MX-X v detailu

Výkon

 • Efektivní překládka zboží díky velmi vysokým rychlostem pojezdu a zdvihu až 14 km/h; 0,6 m/s
 • Vysoký výkon překládky: současné ovládání hlavního a přídavného zdvihu
 • Vynikající výkonnost: individuální výkonnostní pakety pro každý profil nasazení
 • Energie pro vícesměnné provozy: vysoké kapacity baterií a Li-Ion Ready (48 V)
 • Vysoké rychlosti pojezdu: Active Floor Compensation (AFC) vyrovnává nerovnosti podlahy

Ergonomie

 • Maximální komfort při práci: výškově nastavitelný ovládací pult s ergonomickým ovladačem řízení, intuitivními ovládacími prvky a barevným displejem
 • Bezpečná funkčnost: na přání vykláněcí boční závory pro ještě snazší přístup ke zboží
 • Kabiny řidiče pro každé místo nasazení: od ochrany před průvanem až po kabiny pro mrazírny
 • Velký prostor pro nohy: rozměry kabin vyhovující jakýmkoli nárokům
 • Pohodlná práce neohrožující zdraví: podlaha tlumící vibrace, velký prostor pro nohy a optimální umístění ovladače pojezdu

Bezpečnost

 • Bezpečná funkčnost: asistenční systém iGo pilot safety flexibilně přizpůsobuje rychlost a funkce v definovaných zónách
 • Bezpečné zaskladňování a vyskladňování: sériově dodávaná regulace výsuvu v závislosti na výšce zdvihu a nosnosti
 • Akustické a vizuální varování: Rescue Alert vysílá akustické a optické varovné signály při atypickém chování vozíku při jízdě
 • Optimální výhled: velké okno pro snadné nakládání nákladových jednotek

Přesnost

 • Rychlé zaskladňování a vyskladňování: aktivní stabilizace břemene (ALS) redukuje kývání stožáru a zvyšuje výkon překládky až o 5 %
 • Maximální zhuštění skladu: výška zdvihu až 18 metrů
 • Preciznost stiskem tlačítka: barevný displej STILL s volně nastavitelnými tlačítky s oblíbenými funkcemi, na přání dodávanou předvolbou výšky a pokyny pro řidiče
 • Snadná a bezpečná práce: poloautomatické najetí k regálové přihrádce s iGo pilot navigation

Kompaktní rozměry

 • Maximální zahuštění skladu s rozměry vozíku specifickými pro zákazníka
 • Kompaktní otočná výsuvná vidlice s malou vzdáleností od regálu pro snadné vychystávání

Ekologická zodpovědnost

 • Delší doba nasazení: rekuperace energie při brzdění a spouštění
 • Nízká hlučnost: optimalizovaná konstrukce hydrauliky
 • Nižší spotřeba energie po stisku tlačítka: režim efektivity Blue-Q šetří až 12 procent energie bez negativního vlivu na výkon

Asistenční systémy a funkce

Comfort Assist

Podlaha kabiny s ochranou proti nárazům

Jako jízda na pérkách: podlaha kabiny s ochranou proti nárazům chrání pracovníka a velký nožní pedál umožňuje variabilní a pohodlnou pozici vestoje.

Další informace

Safety Assist

Záchranný alarm

Chytrý záchranář pro nouzové situace: pokud pracovník obsluhy provede netypický krok, který může naznačovat zdravotní problém, zazní zvukový a optický pohotovostní signál, který na situaci upozorní kolegy.

Další informace

Automatické brzdění

Jednotka automaticky zpomaluje, pokud se vozík přibližuje ke konci uličky. K dispozici je pět různých možností:

 • S omezením rychlosti na obou otevřených koncích uličky Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Na začátku koncové zóny uličky se rychlost sníží na 2,5 km/h.
 • S úplným zastavením: Omezení rychlosti na otevřeném konci uličky, stejně jako omezení rychlosti a úplné zastavení na uzavřeném konci uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Na začátku koncové zóny uličky se rychlost sníží na 2,5 km/h. Na uzavřeném konci uličky je jednotka zpomalena až do úplného zastavení. Polohovací pohyb směrem ke konci uličky je možný pomocí potvrzovacího tlačítka.
 • Se zastavením na obou otevřených koncích uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Jednotka automaticky zpomaluje až do zastavení od začátku koncových zón uličky. Naši technici mohou nastavit parametry pro pokračování v jízdě sníženou rychlostí 2,5 km/h směrem ke konci uličky.
 • Se zastavením a absolutním zastavením: Zastavení na otevřeném konci uličky, stejně jako zastavení a úplné zastavení na uzavřeném konci uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Jednotka automaticky zpomaluje až do zastavení od začátku koncových zón uličky. Naši technici mohou nastavit parametry pro pokračování v jízdě sníženou rychlostí 2,5 km/h směrem ke konci uličky. Jednotka se zpomaluje do zastavení na uzavřeném konci uličky a polohovací pohyb směrem ke konci uličky je možný pomocí potvrzovacího tlačítka.
 • S úplným zastavením na uzavřených koncích uličky a omezením rychlosti na otevřených koncích uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Od začátku koncových zón uličky se jednotka zpomaluje na otevřeném konci uličky na rychlost 2,5 km/h a přejde do úplného zastavení na uzavřeném konci uličky. Jednotka může pokračovat v jízdě po stisknutí tlačítka pro rozjezd s maximální rychlostí 2,5 km/h.
Další informace

Osobní bezpečnostní systém

Mobilní integrovaný osobní bezpečnostní systém spolehlivě detekuje osoby v úzkých uličkách a včas zastaví vysokozdvižný vozík, než může dojít k nehodě. Na konci uličky může být použito také automatické brzdění v kombinaci s osobním bezpečnostním systémem.

Další informace

STILL iGo pilot safety

Šest na jeden zátah

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík pozvolna zpomalí ve vztahu k rychlosti a výšce zdvihu, což zvyšuje kapacitu překládky.

Automatické přizpůsobení rychlosti: v definovaných zónách lze automaticky nastavovat rychlost podle podmínek.

Omezení výšky: nastavitelné omezení výšky umožňuje optimální využití prostoru pod střechou pro různé výšky hal.

Ochrana před kolizí: lze definovat známé překážky. Řidič si nemusí pamatovat všechny podrobnosti systému a může se soustředit na svou práci.

Asistent vyjetí z uličky: řízení se může zablokovat na stanovené rozpětí, např. při výjezdu z uličky, aby se zabránilo kolizím.

Výběr pozice: výběr umožňuje cílený pohyb do definovaných, často používaných pozic, jako jsou například předávací stanice.

Další informace

Oprávnění k přístupu

V případě potřeby můžete omezit používání vašeho vysokozdvižného vozíku na konkrétní osoby nebo skupiny osob prostřednictvím udělování oprávnění k přístupu. Můžete si zvolit, zda se přístup bude přidělovat pomocí klíčového spínače nebo s využitím systému digitálních kódů s deseti nastavitelnými přístupovými kódy.

Další informace

Drive Assist

OptiSpeed 3.1

Maximální kapacita překládky: STILL OptiSpeed

 

Komplexní hardwarové a softwarové asistenční systémy, které optimalizují pohyby zařízení bez ohledu na náklad. Tím se výrazně zvyšuje vaše kapacita překládky.

S detekcí nákladu a chytrým diagramem využití kapacity pro vyšší výkon překládky.

OptiSpeed 3.3

Maximální kapacita překládky: STILL OptiSpeed

 

Komplexní hardwarové a softwarové asistenční systémy, které optimalizují pohyby zařízení bez ohledu na náklad. Tím se výrazně zvyšuje vaše kapacita překládky.

Systém kombinuje výhody OptiSpeed 3.1 se senzorem hmotnosti: vedle vizuálních a zvukových signálů se po dosažení určitých mezních hodnot spustí zastavení jízdy a zdvihu, pokud je překročena přípustná hmotnost nákladu.

Dále se vypočítává ideální pohyb při přepravě a optimalizuje se na základě výšky zdvihu a podle nákladu.

To umožňuje vyšší rychlosti bez nákladu nebo při nakládání a vyzvedávání.

Detekce uličky

Chytrá orientace: vysokozdvižné vozíky, které se pohybují s využitím indukčního vynuceného řízení nebo mechanického vynuceného provozu, jsou schopné detekovat, zda jsou ve správné uličce skladu díky bezkontaktní detekci uličky.

Další informace

Active Floor Compensation (AFC)

Aby všechno fungovalo hladce – i když podlaha hladká není

Active Floor Compensation (AFC) pro vozíky STILL VNA MX-X l – maximální výkon i na nerovných podlahách.

S asistenčním systémem pro vozík MX-X pro velmi úzké skladové uličky nabízí STILL skutečnou alternativu k renovaci podlahy skladu. Systém rozpoznává jakékoli nerovnosti podlahy v trase opěrných kol a v reálném čase je vyrovnává. Rám vozíku tak zůstává neustále ve vodorovné poloze a stožár ve svislé poloze. Na trhu jedinečný systém AFC reaguje díky ultra rychlým procesorům bez zpoždění i při maximální možné rychlosti jízdy. Oproti pasivním systémům, které pouze tlumí, se aktivně potlačují vibrace dříve než vzniknou.

Další informace

Load Assist

OptiSpeed 3.4 (ALS – Active Load Stabilisation pro vozíky VNA)

Celosvětově jedinečná funkce: aktivní stabilizace břemene v úzkých uličkách

Úspora času během zaskladňování a vyskladňování: těžké náklady způsobují rozkývání zvedacího zařízení MX-X. To způsobuje nezbytné prodlevy při čekání na konec kývání. Volitelná funkce ASL potlačuje kývání zvedacího zařízení a zkracuje tak dobu čekání. Systém zvyšuje nejen komfort, ale umožňuje také až o 5 % vyšší výkon překládky. Systém umožňuje rychlou a bezpečnou přepravu, která je optimálně přizpůsobena výšce zdvihu a nákladu.

Další informace

iGo pilot navigation

Orientační pomoc pro řidiče : Systém optimalizuje najetí k cíli tím, že vidlice automaticky zastaví v horizontální a vertikální cílové poloze. Určení pozice probíhá měřením dráhy a porovnáváním s aktuální pozicí (prostřednictvím RFID transpondérů nebo čárových kódů). OptiSpeed 4.0 rozlišuje mezi nakládáním a vykládáním břemene a vychystáváním v cílové pozici a automaticky přizpůsobuje výšku zdvihu vidlic.

Snadné používání: ruční zadání místa pro zaskladnění nebo vyskladnění z řídicího systému skladu; provoz pouhým stisknutím páky.

Vysoká produktivita: vozík jede do cíle po optimální trase - bez ohledu na zkušenosti a znalosti pracovníka obsluhy.

Vysoká přesnost: vozík najede do přesné pozice palety - pohyb vidlice mimo cíl není možný, čímž se předchází chybám při zaskladňování a vyskladňování.

Další informace

Předvolba výšky zdvihu

Ať již zaskladňujete nebo vyskladňujete zboží, případně zdviháte nebo spouštíte stožár: požadovanou výšku zdvihu snadno nastavíte předem pomocí tlačítka pro výběr, které je zabudováno do multifunkčního ovládacího panelu. Naprogramovat lze až 20 úrovní regálu. Po dosažení stanovené výšky je proces zdvihu automaticky ukončen. Ukazatel výšky zdvihu na LCD displeji navíc řidiči ukazuje, kdy bylo dosaženo požadované výšky zdvihu.

Výhody: bezpečnější a efektivnější práce, opatrná manipulace s nákladem, vyšší komfort obsluhy.

Další informace

Mediální centrum

{{ filteredVideos.length }} Videa

Informace ke stažení

Dokument ke stažení představuje aktuální verzi provozních instrukcí pro standardní vozík. Neobsahuje popisy zákaznických možností. Pro konkrétní vozík si ze servisního centra náhradních dílů STILL vyžádejte odpovídající příručku podle sériového čísla a roku výroby.


Přehled modelu

Model
Maximální nosnost (kg)
Maximální výška zvedání (mm)
Cestovní rychlost (km/h)
Napětí baterie (V)
MX-X / Li-Ion 1.500 18110 14 80