11.07.2019

ECORNATURASÌ: KDE JSOU BIO A LOGISTIKA RUKU V RUCE

Italská společnost EcorNaturaSì vznikla sloučením společnosti Ecor, největšího italského producenta a prodejce biologických a biodynamických produktů, a společnosti NaturaSì, nejdůležitějšího italského řetězce biosupermarketů.

Sektor: Potravinářská společnost: Výroba a prodej biologických a biodynamických produktů. 

Pobočky: San Vendemiano a Boloňa 

Výzva: Maximální efektivita logistických procesů a absolutní bezpečnost zaměstnanců při veškerých činnostech.

Řešení: Pro vysokozdvižné vozíky s výsuvným zvedacím zařízením videokamery na vidlicích, systém předvolby výšky, automatické centrování vidlic, skleněná střecha a Curve Speed Control.

Produkty STILL: 68 vozíků pro horizontální vychystávání, 14 vysokozdvižných vozíků s výsuvným zvedacím zařízením, 8 vysokozdvižných vozíků, 6 nízkozdvižných vozíků s plošinou pro řidiče, 2 čelní vysokozdvižné vozíky.

Koncern v současnosti zaměstnává přibližně 1 150 zaměstnanců a na trhu má 250 obchodů NaturaSì a 230 obchodů CuoreBio. EcorNaturaSì je tak výborně připraven na rostoucí tendenci spotřebitelů upřednostňovat ekologické potraviny.

Ze skladů EcorNaturaSì vyjede každý den do všech italských regionů přibližně 45 nákladních automobilů, aby zásobovalo více než 9 000 různými artikly přibližně 8 000 zákazníků v celé zemi. „Jedním z rozhodujících faktorů toho, že jsme udělali kvalitativní skok a v současnosti zaujímáme přední pozici na trhu, je efektivita logistických procesů,“ vysvětluje Mario Cicolecchia, ředitel logistiky ve společnosti EcorNaturaSì. „Manipulační technika hraje ve všech našich logistických procesech velmi důležitou roli. Spolupráce s firmou STILL začala přibližně před 30 lety a již od začátku se ukázalo, že se ve všech směrech jedná o úspěšné partnerství.“

EcorNaturaSì již používá ve svém dlouholetém logistickém uzlu v San Vendemianu flotilu manipulační techniky STILL. Nedávno si společnost pořídila 41 nových strojů STILL pro vyřizování úkolů překládky v logistickém centru v Boloni – jedná se o kompletně nové zařízení o ploše 40 000 metrů čtverečních. Své místo zde nalezne přibližně 14 000 palet se zbožím a každý den se zde přeloží tisíce artiklů. Mario Cicolecchia pokračuje: „V průběhu let jsme vyvinuli specifické logistické procesy, a proto na vozíky a vybavení klademe vysoké nároky. Společnost STILL tomu jako jediný dodavatel porozuměla, vyhověla našim potřebám a společně jsme vyvinuli individuální řešení. Výsledky v ohledech efektivity a bezpečnosti vyhovují našim nárokům. Proto jsme se i pro sklad v Boloni rozhodli pro manipulační techniku STILL.“

V novém logistickém centru se vozíky STILL využívají pro všechny úkoly překládky, od vykládání nákladních automobilů přes skladování ve skladu až po přípravu objednávek zákazníků a nakládání produktů k expedici. V novém skladu v Boloni tyto činnosti zajišťuje 32 vozíků pro horizontální vychystávání, 2 nízkozdvižné vozíky s plošinou pro řidiče, 2 vysokozdvižné vozíky s plošinou pro řidiče a jeden čelní vysokozdvižný vozík. Největší výzva pro STILL spočívala v tom, jak zaručit maximální efektivitu logistických procesů a absolutní bezpečnost řidičů při práci mezi vysokými skladovými regály. Vysokozdvižné vozíky s výsuvným zvedacím zařízením proto byly vybaveny inovativními asistenčními systémy. Videokamerami na vidlicích pro lepší kontrolu pracovních procesů ve výšce, systémem předvolby výšky zdvihu Easy Target Plus, automatickým centrováním vidlic, skleněnou střechou a systémem Curve Speed Control, který automaticky upravuje rychlost jízdy v zatáčkách.

„Asistenční systémy STILL se pro naši logistiku ukázaly jako stěžejní,“ říká Mario Cicolecchia. „Ve skladu v Boloni jsme mezi vidlice vysokozdvižného vozíku s výsuvným zvedacím zařízením umístili kameru, která řidiči pomáhá při nepřehledných pracovních procesech ve výšce. A ukázalo se, že je pro veškeré práce ve výšce velmi důležitá i skleněná střecha. Tyto pomocné prostředky mají při řízení vozíku velký význam: Obsluha se může na asistenční systémy spolehnout, což usnadňuje práci, snižuje stres, poskytuje větší komfort a zvyšuje produktivitu. Všechny vozíky navíc plně vyhovují našim vlastním nárokům na bezpečnost, které převyšují zákonem stanovené standardy, protože na zdraví našich zaměstnanců nám velmi záleží. Při přímé komunikaci se zákazníkem udělala společnost STILL opět skvělou práci."""