18.07.2019

Nová flotila pro San Salvo: Maximální efektivita a bezpečnost

Obor: Dodavatelská společnost v automobilovém průmyslu: Mezinárodní koncern, 170 000 zaměstnanců v 220 pobočkách, hlavní sídlo ve městě Kariya, Japonsko.

Výzva: Zdvojnásobení objemu výroby, rozšíření flotily manipulační techniky, střídající se řidiči vozíků a maximální nároky na úroveň bezpečnosti práce.

Řešení: Modernizace flotily manipulační techniky s asistenčními systémy a funkcemi pro zvýšení efektivity, bezpečnosti práce a procesní bezpečnosti, softwarové řešení pro řízení flotily a přidělování individuálních přístupových oprávnění.

Produkty STILL: Elektrické vysokozdvižné vozíky RX 20, elektrické vysokozdvižné vozíky RX 60, vysokozdvižné vozíky EXV a STILL FleetManager 4.x

Vozíky jsou vybaveny systémem STILL SafetyLight: vizuálním varovným systémem, který varuje světelným bodem na podlaze před blížícím se vozíkem.

Japonský koncern Denso patří se 170 000 zaměstnanci ve 220 pobočkách na celém světě k předním dodavatelům pokrokových technologií, systémů a konstrukčních prvků pro významné automobilky. Pro zefektivnění a především zvýšení bezpečnosti logistiky v pobočce v San Salvu (provincie Chieti) se společnost Denso rozhodla pro pořízení flotily manipulační techniky STILL.

Výrobní závod společnosti Denso v San Salvu se specializuje na výrobu spouštěčů, malých motorů pro stěrače a ventilátorů. V posledních pěti letech společnost zdvojnásobila objem výroby – z 30 000 na 60 000 jednotek denně, které expeduje do celé Evropy. V San Salvu pracuje flotila 46 vysoce moderních vozíků STILL: 13 elektrických vysokozdvižných vozíků řady RX 20 a RX 60 a 33 vysokozdvižných vozíků EXV. Vozíky se využívají k zásobování výrobních linek a nakládání nákladních automobilů a hrají významnou roli ve výrobních procesech společnosti.


"Bezpečnost má ve společnosti Denso nejvyšší prioritu,“ vysvětluje Ivan Rosati, Plant Control Senior Manager: „V naší snaze dosáhnout co nejvyšších standardů efektivity se obnova flotily našich strojů ukázala jako výborná příležitost k dalšímu zlepšení. Vozíky STILL jsme dokázali do našich interních procesů integrovat tak dobře, že je nyní považujeme za skutečnou součást našich bezpečnostních systémů."


Při výběru optimálního systému řízení flotily se společnost Denso rozhodla pro inovativní software FleetManager, jehož prostřednictvím může kontrolovat efektivní využívání každého stroje. Může naplánovat rotaci flotily tak, aby se zabránilo nadměrnému opotřebení jednotlivých strojů, zatímco jiné by se využívaly minimálně. Se systémem

FleetManager lze kromě toho spravovat přístup k vozíkům, což zvyšuje zodpovědnost řidičů v rámci správného používání vozíků. Prostřednictvím softwaru lze také individuálně konfigurovat pro každého řidiče přístupová oprávnění a parametry vozíku. Systém FleetManager navíc umožňuje vozíkům ve společnosti Denso podat v případě poruchy automatické hlášení oddělení technické zákaznické podpory. Společnost Denso se rovněž rozhodla pro vybavení vysokozdvižných vozíků vážicím systémem včetně automatické kontroly přetížení a moderním asistenčním systémem pro snížení rizika kolizí – dle hesla "prevence přináší bezpečnost".

Když jsme u bezpečnosti: všechny vysokozdvižné vozíky v San Salvu jsou vybaveny digitálním kontrolním seznamem. Systém ověřuje, zda řidič před uvedením do provozu zkontroloval všechny bezpečnostní prvky vozíku. Funkce zůstávají omezené, dokud není dokončena kontrola všech aspektů.

"Se systémem FleetManager," pokračuje Ivan Rosati, "můžeme neustále sledovat výkonnost jednotlivých vozíků i efektivitu celé flotily. A se systémem pro snížení rizika kolizí jsme dokončili proces "oddělení člověka a stroje" a integrovali do naší stávající infrastruktury moderní řešení. Individuální vybavení vozíků podporuje řidiče při každodenní práci a výrazně přispívá k našemu důrazu na bezpečnost, který je pro nás ve společnosti Denso velmi důležitý."