Tažné soupravy

Automatizované tažné soupravy

Nejmladší člen rodiny STILL iGo

Protože se společnost STILL zaměřuje na zefektivnění logistických procesů automatizací, zavádí automatizovaná řešení s využitím tažné soupravy. Tato řešení umožňují plně automatizovat tok materiálů až po výrobní linku a učinit tak načasované dodávky do výrobních zařízení ještě inteligentnější a úspornější.

Výhody zcela nebo částečně automatizovaných systémů:

  • Náklad může být ergonomicky přepravován v závodě bez fyzické námahy zaměstnanců
  • V automatizovaných tažných soupravách lze současně nakládat a vykládat celý náklad najednou
  • To představuje podstatné zklidnění provozu ve srovnání s dodávkou materiálu vysokozdvižnými vozíky
  • Nižší požadavky na prostor a větší bezpečnost při manipulaci s přepravními prostředky nebo vozíky.

Kontaktujte nás

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte.

+420 602 489 383

Požadavek na: Automatizované tažné soupravy

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Namísto standardního vozíku nese E rám dvě elektricky poháněné válečkové dráhy používané jako přepravní zařízení pro nakládání a vykládání rámu. Pro naložení nebo vyložení nákladu je automatický E rám umístěn před nákladovou stanicí. Správná pozice E-rámu před nákladovou stanicí se kontroluje pomocí dvou senzorů. Následně se spustí automatický proces naložení nebo vyložení, který je opět kontrolován senzory. Před tím jsou palety odebrány z regálu pomocí automatického vysokozdvižného paletového vozíku STILL EXV. Po naložení všech E rámů zahájí tažná souprava jízdu pro provedení dodávek na výrobní linky. Při příjezdu na první stanici se celá paleta automaticky přesune na překládací stanici. Na další stanici nyní již prázdný rám stejným způsobem odebere prázdnou paletu. Když tažná souprava projde všemi stanicemi na lince, kde dodává plné palety a vyzvedne prázdné, přemístí se do stanice, aby vyložila prázdné palety a vyzvedla palety pro další jízdu.


Automatický LiftRunner

S nejnovějším řešením tažné soupravy je každý krok materiálového toku plně automatizovaný, a to od naložení tažné soupravy přes různé zastávky u výrobní linky až vykládací stanici. Toto řešení se skládá z automatického vysokozdvižného paletového vozíku EXV STILL, automatického tahače tažné soupravy a automatických E rámů LiftRunner a překládacích stanic. Tyto součásti jsou základem řešení tažné soupravy STILL.


Budoucnost tažných souprav

Tato vizionářská koncepce, která kombinuje automatizaci a autonomii, jasně ilustruje, že společnost STILL má velmi konkrétní představu o budoucnosti tažných souprav. Autonomně propojené a automaticky řízené vozíky a tažné soupravy jsou optimální kombinací, která zásadním způsobem zlepšuje dodávky do výroby zvýšením rychlosti, bezpečnosti a úspory nákladů.