02.01.2020

PETROFER. Řízení flotil? Běží jak po másle.

Obor: Chemie

Firma: Přední dodavatel průmyslových maziv, speciálních kapalin a technických řešení. Společnost působí v 50 zemích na celém světě a má více než 1 100 zaměstnanců.

Výzva: Optimalizace procesů po restrukturalizaci.

Řešení: STILL neXXt fleet poskytuje na své platformě devět aplikací, které shromažďují data o vozících, zpracovávají je a vizualizují.

Produkty STILL: Management flotil STILL, STILL neXXt fleet

STILL products: STILL FleetManager, STILL neXXt fleet

S platformou neXXt fleet má společnost PETROFER Chemie ideální nástroj pro komplexní přehled o flotile manipulační techniky a nákladech na její provoz.

Ve světě, ve kterém je vše stále komplexnější, jsou potřeba specialisté, kteří vše zase zjednoduší. Specialisté, jako je společnost PETROFER Chemie z Hildesheimu. Tato společnost si vydobyla mezinárodní renomé vývojem a výrobou více než 1 200 průmyslových maziv, speciálních kapalin a individuálních metod. Produkty jsou vysoce individuální a používají se v nejkomplikovanějších výrobních provozech v různých odvětvích na celém světě. Jestli tedy někdo ví, jak procesy běží jako po másle, pak je to PETROFER Chemie. 

Devět aplikací, veškeré informace

Požadavky, pro které STILL nabízí s platformou neXXt fleet ideální řešení. Na této platformě může zákazník využívat devět různých aplikací, které shromažďují údaje o vozících, zpracovávají je a poskytují ve vizualizované podobě. Patří sem mimo jiné aplikace pro individuální cost reporting, pro údržbu vozíků, pro přehled o jejich dobách nasazení a mnoho dalších. Přesně to, co společnost PETROFER potřebovala – a před rozhodnutím o koupi chtěla otestovat. „Při prezentaci neXXt fleet jsme automaticky zahrnuli vozíky STILL a kromě toho jsme integrovali vozíky jiných výrobců z flotily společnosti PETROFER,“ vysvětluje zákaznický poradce STILL, Marvin Koch. „Pak jsme zákazníkovi naživo ukázali, co jednotlivé aplikace neXXt fleet umějí.“ Následně společnost PETROFER dostala 30denní přístup pro otestování, „v rámci kterého jsme jí pomáhali s ovládáním a mohli ukázat přesvědčivé výhody neXXt fleet v rámci reálného provozu.“

Přesvědčilo snadné ovládání

V prvním kroku převedla společnost STILL data o vozících na platformu a vytvořila dashboard pro PETROFER. Od tohoto okamžiku mohl tým nákupčích přes platformu přistupovat ke všem údajům o vozících a samostatně je využívat. Výsledek: Společnost PETROFER nyní získá několika kliknutími ke každému jednotlivému vozíku přehled všech požadovaných údajů – od časů nasazení přes intervaly údržby až po historii investic.

„S platformou neXXt fleet nyní můžeme dokonale sledovat náklady na naši flotilu manipulační techniky a posuzovat je z hlediska nákladů na kontroly, údržbu, násilná poškození, opravy a z hlediska mnoha dalších aspektů. Takovéto údaje nám dosavadní systém ERP nedokázal poskytnout,“ vysvětluje Yvonne Wachtendorfová z oddělení technické údržby společnosti PETROFER. „Všestranný program, jenž nám konečně zajistí přehled, který pro naše efektivní procesy potřebujeme.“

Výhody platformy neXXt fleet pro PETROFER

  • Rychlý přístup ke všem údajům o flotile a vozících
  • Podrobný přehled o každém vozíku
  • Intuitivní ovládání
  • Modulární struktura s devíti aplikacemi
  • Vysoká bezpečnost dat
  • Automatická oznámení
  • Flexibilní model předplatného